Автор Тема: Valve разработва своята Steam платформа за Linux  (Прочетена 45420 пъти)

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Не знам само дали сте видяли хардуера от който е изцедено това...

Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

freedj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 204
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Server
    • Профил
Започнаха бета тестовете на платформата им. http://steamcommunity.com/app/221410 . Ако имате профил в steam, можете да се запишете за бета тестовете на http://www.valvesoftware.com/linuxsurvey.php . Не е много сигурно дали ще ви изберат, кандидатите са много, а броя е ограничен.
Активен

Linux is the LIFE!

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Има начин и не само "избраните" да тестват клиента  :)
http://www.omgubuntu.co.uk/2012/11/reddit-users-bypass-valve-linux-beta-invitations
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

gangov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 141
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Днес се появи съобщение, че ще се изберат още 5000 човека, за да се включат към бетата. http://www.omgubuntu.co.uk/2012/11/steam-open-linux-beta-to-5000-more-gamers Никой ли от тук участващите във форума, не е от щастливците ?
Активен

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
65 62 61 20 6c 75 69 62 6f 70 69 74 6e 69

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
За мен това:

http://blogerator.ru/page/egor-kurjanovich-i-odin-v-pole-tozhe-voin-far7-onlajn-igra-startap#cut

е далеч по-интересно от имущественият боклук на Валве, че и ега ти името са му дали.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Днес се появи съобщение, че ще се изберат още 5000 човека, за да се включат към бетата. http://www.omgubuntu.co.uk/2012/11/steam-open-linux-beta-to-5000-more-gamers Никой ли от тук участващите във форума, не е от щастливците ?
Преди днес се появи и съобщение, че регистрацията на бета тестери може да се заобиколи, но не, не съм се възползвал и не съм от щастливците.
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

gangov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 141
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Слушаме те велики наш вожде go_fire, щом казваш, че нещо е боклук, то значи е недостойно за нашите твърди дискове.... Нека говорим за майка Русия в този пост и да плюем опита на Valve да преобърнат гейминдустрията........
На всяка манджа меродия...

Иначе дежурен, заобиколката я пробвах и аз и да ти кажа останах доволен. Особено като си пусна "пара" с optirun, че точно тая мойта видео карта е от по-особените. Пробвах само безплатните игри, но съм страшно доволен от тях. Интересно ми беше какво може да каже някой "асъл" бета-тестер.
Активен

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
65 62 61 20 6c 75 69 62 6f 70 69 74 6e 69

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Щом е боклук, няма място на моя твърд диск, на твоя какво има не ми пука, той си е твой. Какво се опитват да изходят Валве хич не ме интересува, но когато този отпадък е свързан с нашата ОС, няма как да не взема отношение.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

/dev/null

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 181
  • Distribution: Ubuntu Current LTS
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Щом е боклук, няма място на моя твърд диск, на твоя какво има не ми пука, той си е твой. Какво се опитват да изходят Валве хич не ме интересува, но когато този отпадък е свързан с нашата ОС, няма как да не взема отношение.
Тъкмо щях да напиша, че AMD, Intel и Nvidia са на път да си подобрят драйверите на видеокартите заради Valve. Някой подкарал ли е Team Fortress 2 на HD6850?
Активен

CPU: AMD Phenom II 1100T Black Edition @ 3,3GHz, Cooler: Cooler Master v10, RAM: Corsair VS2GB1333D3 x4, MB: GA-890XA-UD3, PSU: SS-1250XM, GPU: AMD HD 6850x2 (CrossfireX), Sound card: ASUS Xonar D2X, SSD: Kingston SVP200S37A/60G, HDD: Hitachi HDS721010KLA330 (1TB), HDS723030ALA640 (3TB), WD RED(4TB)

danaildr

  • Гост
Ами някои хора ползваме ГНУ/Линукс заради идеологията. Други го ползват от тарикатлък, трети защото искат да изцедят повече от машината си, трети от любопитство а пети защото си мислят че така ще станат хакери. Та тея дето го ползваме заради идеологията, негодуваме срещи всеки опит на дадена корпорация да вземе абсолютен контрол над която и да е част от нашата ОС. Предпочитам да няма игри от велве за линукс, пред това, развитието на операциаоната ни система да се чертае от гейм индустрията. Най-правилния за нас начин е всички игри да са под GNU/GPL лиценз. Но това няма да стане, защото прекалено много корпорации искат друго. Но все пак у нас остава възможността да НЕ ползваме техните продукти и да си ползваме истинска ГНУ система.
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
danaildr, какво си пушил, искам и аз  ;D
" ... дадена корпорация да вземе абсолютен контрол над която и да е част от нашата ОС "   ::) Абсолютен контрол в-у какво? Андроид, като ползва Линукс и го експлоатира по-голяма и алчна корпорация от Валве ... ти и твоята ОС какво по-точно загубихте? 
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

Mitaka

  • Гост
Тук има такъв тип изказвания, че все едно нещо зависи от вас/нас :)
Време е да се осъзнае, че ВСИЧКО на този свят е пари, и ВСИЧКО се командва от пари и корпоративни интереси!
Гейм индустрията е пари, и ако реши да направи нещо - ще го нправи.
И повярвайте, на света няма разработчик, който ще откаже да се продаде за пари на корпорациите... или и да има - се броят на пръсти, и нищо не завси от тях.

Мислите ли, че ако някой утре предложи на разработиците на... Libre Office например $1 милиард, те няма да се продадат? И не, не ми казвайте "няма разработчици, защото е GPL, и се разработва от доброволци"... аз бих ги нарекъл балами, ама да не пораждаме спорове на тази тема, ще обясня защо според мен са балами:

ВСЕКИ такъв проект има някой си, който се е самопровъзгласил за ръководител. И ако някой предложи някакви пари, той ще ги предложи на точно този самопровъзгласил се head developer. И докато баламите пишат код за слава... самопровъзгласилият се head developer или project leader, или както там се казва - ще забогатее на техен гръб :)
Та, този тип подкуп се води "спонсорство", което е доста популярно... но се спонсорират двама трима, а останалите, които просто пишат код и commit-ват в SVN-a? Те са с пръст в _ъз, така да се каже.

Та, не е решила някоя корпорация, не си е купила коя да е дистрибуция, и да я направи каквото си поиска... дори да я зареже.
Активен

_hao

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 21
  • Distribution: Debian 7.3
  • Window Manager: Gnome 3.4.2
    • Профил
При положение, че всички игри вървят по-добре на Линукс, не виждам нищо лошо в това Valve да пускат заглавия за него. В крайна сметка, ако на един геймър (PC такъв в случая) му кажеш, че игрите ще му вървят по-стабилно, бързо и т.н. на Линукс той ще мине към него рано или късно. А това означава повече хора ползващи Линукс, което е чудесно.
Активен

danaildr

  • Гост
danaildr, какво си пушил, искам и аз  ;D
" ... дадена корпорация да вземе абсолютен контрол над която и да е част от нашата ОС "   ::) Абсолютен контрол в-у какво? Андроид, като ползва Линукс и го експлоатира по-голяма и алчна корпорация от Валве ... ти и твоята ОС какво по-точно загубихте?
Непушач съм, а загубихме много повече от  колкото може да си представиш. Абсолютен контрол над ядрото например или над конпилатора или над шела, или на Х.  Това имам предвид под абсолютен контрол

Тук има такъв тип изказвания, че все едно нещо зависи от вас/нас :)
Време е да се осъзнае, че ВСИЧКО на този свят е пари, и ВСИЧКО се командва от пари и корпоративни интереси!
Гейм индустрията е пари, и ако реши да направи нещо - ще го нправи.
И повярвайте, на света няма разработчик, който ще откаже да се продаде за пари на корпорациите... или и да има - се броят на пръсти, и нищо не завси от тях.

Мислите ли, че ако някой утре предложи на разработиците на... Libre Office например $1 милиард, те няма да се продадат? И не, не ми казвайте "няма разработчици, защото е GPL, и се разработва от доброволци"... аз бих ги нарекъл балами, ама да не пораждаме спорове на тази тема, ще обясня защо според мен са балами:

ВСЕКИ такъв проект има някой си, който се е самопровъзгласил за ръководител. И ако някой предложи някакви пари, той ще ги предложи на точно този самопровъзгласил се head developer. И докато баламите пишат код за слава... самопровъзгласилият се head developer или project leader, или както там се казва - ще забогатее на техен гръб :)
Та, този тип подкуп се води "спонсорство", което е доста популярно... но се спонсорират двама трима, а останалите, които просто пишат код и commit-ват в SVN-a? Те са с пръст в _ъз, така да се каже.

Та, не е решила някоя корпорация, не си е купила коя да е дистрибуция, и да я направи каквото си поиска... дори да я зареже.

Виж структурата на Дебиан. Докато има Дебиан, свободния софтуер има стабилна подкрепа. Там се провеждат избори за проджект лидера. Така, че не всичко е пари. който мисли, че сичко е пари е отдавна изгубен душа. Да парите се опитват да бъдат всичко, .... но все още има хора с идеали, а човек с идеал е повече от хиляда с пари
« Последна редакция: Nov 24, 2012, 07:36 от danaildr »
Активен

v13

  • Гост
Идеали, идеали ама всеки иска нещо да яде а после и да кара хубава кола и да има хубава къща. Мъдрият човек е този, който може да прави добър баланс между материалното и духовното. Успех на ентусиастите.  :)
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Experienced linux enginnced linux engineers
Търсене
bulwork 0 7512 Последна публикация May 10, 2008, 14:24
от bulwork
Dual boot Linux and Windows XP (Linux installed first) ПРОБЛЕМ !!!
Настройка на програми
XaMeLeOnA 36 39524 Последна публикация Nov 06, 2011, 02:58
от Compare
Проблем със steam
Общ форум
luckyboy 0 4817 Последна публикация Jan 25, 2014, 23:44
от luckyboy
Team Forters 2 steam
Общ форум
edmon 8 15711 Последна публикация Jun 02, 2018, 19:07
от SweetSissy
Проблем със Steam от Ubuntu 16.04
Настройка на програми
DewDewBG 10 4864 Последна публикация May 12, 2016, 15:12
от malin