Автор Тема: За reaver из темата „Free distributed WPA PSK cracker“  (Прочетена 19170 пъти)

backtrack5r3

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
REAVER e номер 1. До сега нямам засечка. :)

Отделих темата и, заради някои интересни offtopic постове, я сложих в „Живота, вселената...“. Ако се развие в друга посока, ще я преместим пак.
bop_bop_mara
« Последна редакция: Apr 18, 2013, 17:28 от bop_bop_mara »
Активен

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
За reaver из темата „Free distributed WPA PSK cracker“
« Отговор #1 -: Apr 13, 2013, 06:58 »
REAVER e номер 1. До сега нямам засечка. :)
Това са пълни глупости...
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
За reaver из темата „Free distributed WPA PSK cracker“
« Отговор #2 -: Apr 13, 2013, 12:05 »
Reaver няма отношение към темата, тъй като се занимава с друг проблем. Иначе можеш да го пробваш срещу домашния ми рутер (старичък Linksys WRT54GL). Там ще даде засечка, тъй като въпросният не подържа WPS въобще :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
За reaver из темата „Free distributed WPA PSK cracker“
« Отговор #3 -: Apr 13, 2013, 12:52 »
Ама и той и нов да е ,като се заключи WPS ,ще го свали когато падне таванът на лятното кино...Рийвър не е панацея и той е зависим от определени фактори ,така както еъркрака.
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

anrydisappear

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
    • Профил
За reaver из темата „Free distributed WPA PSK cracker“
« Отговор #4 -: Apr 18, 2013, 12:15 »
Цитат
публикувано от ApucTokpaT
Ама и той и нов да е ,като се заключи WPS ,ще го свали когато падне таванът на лятното кино...Рийвър не е панацея и той е зависим от определени фактори ,така както еъркрака.
Напълно си прав,това е някакъв бъг,който reaver има,независимо от версията.Пробвах като стартирам raver и като заключи WPS,веднага стартирам от друг терминал aireplay-ng за handshake,въпреки че успявам да получа handshake,% не мърдат от 0,единствено трика е да се рестартира рутера,но поне аз не знам досега да може рестартира рутер дистанционно.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
За reaver из темата „Free distributed WPA PSK cracker“
« Отговор #5 -: Apr 18, 2013, 15:33 »
:) :) :)

Това ми напомня на онази книжка за тайните дневници на Елена Чаушеску. Дори точния абзац изрових от нета. Там става въпрос че другарката развива "научна" дейност в румънската академия на науките. Там се занимава с важни експерименти от сорта на:

Цитат
...Най-трудно беше да се фиксират електродите върху краката на мухата. След това всичко стана ясно. Аз извиках: "Скочи!", а Шимиеску включи тока. И ето че мухата скочи! След това отрязахме наполовина краката й, преди да повторим същата операция. Мухата отказа да се подчини. Аз и Шимиеску направихме извода, че когато се отрежат краката на една муха, тя оглушава
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
За reaver из темата „Free distributed WPA PSK cracker“
« Отговор #6 -: Apr 18, 2013, 15:57 »
:) :) :)

Това ми напомня на онази книжка за тайните дневници на Елена Чаушеску. Дори точния абзац изрових от нета. Там става въпрос че другарката развива "научна" дейност в румънската академия на науките. Там се занимава с важни експерименти от сорта на:

Цитат
...Най-трудно беше да се фиксират електродите върху краката на мухата. След това всичко стана ясно. Аз извиках: "Скочи!", а Шимиеску включи тока. И ето че мухата скочи! След това отрязахме наполовина краката й, преди да повторим същата операция. Мухата отказа да се подчини. Аз и Шимиеску направихме извода, че когато се отрежат краката на една муха, тя оглушава

И аз ги четох тези дневници... бях като гръмнат. След 10 години бях като 2 пъти повече гръмнат когато прочетох че били изфабрикувани от 2-ма френски журналисти.

PS: Това за мухата и аз си го спомням както и как варили деца да ги излекуват от грип.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За reaver из темата „Free distributed WPA PSK cracker“
« Отговор #7 -: Apr 18, 2013, 19:23 »
Какви са тия страхотии дето ги разправяте Ве хора?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: За reaver из темата „Free distributed WPA PSK cracker“
« Отговор #8 -: Apr 19, 2013, 08:25 »
Е то няма как да е истина, просто е прекалено брутално. Това с надуването на плувкините да имали повече въздух или дето прокопаха канали под половин Букурещ за да следи синчето си какво прави. Ама имаше и доста забавни лафове от сорта на Елена като летяла над САЩ:  "хммм това ще се окаже по-голяма държава, отколкото мислех, голяма почти като Румъния".
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

nyakoy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 164
  • Distribution: Distrohopper
  • Window Manager: Gnome2, KDE4, OpenBox
    • Профил
Re: За reaver из темата „Free distributed WPA PSK cracker“
« Отговор #9 -: Apr 19, 2013, 20:56 »
Като сте навълна "Чаушеску" еди виц и от мен:
Събрало се ЦК на РКП в Констанца и на сутринта Чаушеску отваря прозореца и се провиква "Буна диминяца, Сораеее" . В отговор се чува "Буна диминяца, Николаеее" . Помислил си той, че Господ му говори и  вика на следващата сутрин двама членове на ЦК и се провиква "Буна диминяца, Сораеее" и в отговор чува "Буна диминяцан Николае" . На третата сутрин привиква цялото ЦК и се провиква "Буна диминяца, Соарееее"   и в отговор чува "Пизда мъти, Николаеее"

Огнения да ви превежда.
Активен

Keep in mind, you did not learn Windows in a day, and it will take some time to learn Linux as well.

Slackware may be a dinosaur, but the main advantage of dinosaurs is it takes at least a meteor strike to take them out.

Isn't it enough to just "not use" something?

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За reaver из темата „Free distributed WPA PSK cracker“
« Отговор #10 -: Apr 20, 2013, 07:42 »
Буна е „добро“, доминяца вероятно е „утро“, сорае може би означава „народ“, някакъв порумънчен вариант на „хора“, една доста стара дума. Пизда е нецензурно, умалително име на първичен, женски, полов орган. Николае е малкото име на Чаушеско. За останалите думи ще трябва да питам, какво значат, но предполагам смисълът на вица е вече ясен.

Ще изкажа и още едно предположение, че въпросната партия, на която е събирал централният комитет, е вероятно КПР — комунистическата партия на Румъния.
« Последна редакция: Apr 20, 2013, 07:44 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

nyakoy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 164
  • Distribution: Distrohopper
  • Window Manager: Gnome2, KDE4, OpenBox
    • Профил
Re: За reaver из темата „Free distributed WPA PSK cracker“
« Отговор #11 -: Apr 20, 2013, 17:26 »
Соаре значи слънце. В случая "мъти" спокойно може да се преведе като майна. Колкото до партията - беше БКП, а не КПБ. На техен си език може и да е било компартия на Румъния, но на нашенски езикът позволява друг словоред.
Активен

Keep in mind, you did not learn Windows in a day, and it will take some time to learn Linux as well.

Slackware may be a dinosaur, but the main advantage of dinosaurs is it takes at least a meteor strike to take them out.

Isn't it enough to just "not use" something?

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За reaver из темата „Free distributed WPA PSK cracker“
« Отговор #12 -: Apr 20, 2013, 17:52 »
А ха явно има някакви диалекти и при тях. Въпросният израз съм го чувал от тукашните власи като „пизда мата“. И май леко се обърках. Умалителното обръщение към половият белег май беше минджа, а това към възрастният представител. А Ве минали са бая годинки от как за последно ме ругаха на тоя език, та съм им позабравил „поздравленията“.

От другите, истинските поздрави помня само Буна сара, което е Добър вечер и то защото по онова време хит от мащаба на „Гандман стайл“ беше една песен „Бона сера“, което означава същото. Румънците имат наистина някакво основание да се наричат римняни (румънец това означава), защото съвсем очевидно езикът им е производен на италианският.

Словореда не е случаен. „Нашата“ партия е била единствената, която си е позволила да не спази словореда на КПСС и от това са имали страховити проблеми, но от уважение към Димитров ли, кой знае, сме се отървали без да ни натресат някоя касапница тип „пролетна“.
« Последна редакция: Apr 20, 2013, 17:58 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

anrydisappear

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
    • Профил
Re: За reaver из темата „Free distributed WPA PSK cracker“
« Отговор #13 -: Apr 21, 2013, 09:31 »
Цитат
публикувано от gat3way
Това ми напомня на онази книжка за тайните дневници на Елена Чаушеску. Дори точния абзац изрових от нета. Там става въпрос че другарката развива "научна" дейност в румънската академия на науките. Там се занимава с важни експерименти от сорта на
Не мога да проумея,на какво се дължи този сарказъм,или това е градивна критика подплътена солидно с доза английски хумор тип Джейн Остин "Гордост и Предразсъдъци" Gat3way ако има нещо да споделиш по темата ще се радвам да го чуя,но не по-този начин
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За reaver из темата „Free distributed WPA PSK cracker“
« Отговор #14 -: Apr 21, 2013, 09:41 »
anrydisappear ако не си разбрал, какво е искал да каже, а си заинтересован от това, ще е добре да попиташ културно, ако наистина искаш да получиш отговор. Иначе Гейта го е казал доста ясно.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
free CAD софуер
Настройка на програми
stoyanovs 1 2769 Последна публикация Sep 28, 2005, 20:46
от Йордан
Distributed System Programming
Предлагане
TheButcher 0 2525 Последна публикация Dec 05, 2005, 03:32
от TheButcher
Shadow cracker
Кошче
skuller 0 2011 Последна публикация Jan 07, 2007, 11:43
от skuller
Free distributed WPA PSK cracker
Системна Сигурност
RealEnder 20 15124 Последна публикация Jan 19, 2012, 23:28
от gat3way
ПРЕМЕСТЕНО: За reaver из темата „Free distributed WPA PSK cracker“
Системна Сигурност
bop_bop_mara 0 1675 Последна публикация Apr 18, 2013, 17:26
от bop_bop_mara