Автор Тема: Problem za gledane na kipcheta pri Debian  (Прочетена 2406 пъти)

micomir

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Problem za gledane na kipcheta pri Debian
« -: Jan 25, 2013, 14:27 »
Zdraveite iskam da popitam kak moga da si opravq problema svurzan s gledane na klip4eta. Eto go i problema - kato iskam da gledam nqkoe klip4e bilo to v koito i da e sait ne mi se pokazva butona Play. Neznam zashto imam tozi problem ako nqkoi moje da pomogne molq vi pishete. Mejdodrugoto imam instaliran Flash PLayer i az si misleh parvona4alno 4e e ot tova no sled kato instalirah Flash-a pak nemoga da gledam klip4eta. Molqvi pomognete :)  ??? ???
Активен

batevito

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
    • Профил
Re: Problem za gledane na kipcheta pri Debian
« Отговор #1 -: Jan 25, 2013, 14:40 »
Здрасти, като цяло не съм работил с тази дистрибуция, така че ще е добре да вземеш и друго мнение, но мога да те посъветвам как да заобиколиш проблема.
Това, което описваш ми звучи като проблем с Flash player-a, ти казваш че си свалил, ама не се знае коя версия, а ми се е случвало и на мен, някои сайтове да се лигавят че искат последна версия.
Така че предложението ми е свали си браузyър Google chrome, предимството там е, че има built in flash player, който е ъпдейтнат до последна версия и общо взето няма грижи.
Но пак казвам това е заобикаляне на проблема, няма да е зле да напишеш какъв браузър ползваш, за да могат колегите да ти дадат конкретен съвет.
Поздрави :)
Активен

micomir

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Problem za gledane na kipcheta pri Debian
« Отговор #2 -: Jan 25, 2013, 14:45 »
Emi izpolzvam brauzara koito pri instalaciq na Debian si beshe instaliran ... i mersi shte probvam s Google Chrome ... a samo oshte neshto ... nemoga da razbera zashtoto kogat sam v internet stranicite kato dam nagore nadolo i mi se zamazvat ... videokartata mi e 256 mb no mislq 4e tova ne e problema pone pod Windows vurveshe dobre ....
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Problem za gledane na kipcheta pri Debian
« Отговор #3 -: Jan 25, 2013, 15:29 »
Първо, Правилата на форума изискват да пишеш на кирилица. Поради тази причина темата ти е преместена в Кошчето. Ако редактираш постовете си, ще бъде върната на правилното място.

Относно flash - кой flash player ти е инсталиран, как/откъде? По принцип ти трябва flashplugin-nonfree (от contrib хранилището), а всякакви други варианти трябва да не са инсталирани.

Относно видеокартата - дай точен модел, 256 МБ не е достатъчна информация. Може би се нуждаеш от допълнителни драйвъри за нея.

Също така, добре е да споделиш и кой точно Дебиан си инсталирал - stable, testing, unstable? Aко не си наясно, може да дадеш линка, от който си изтеглил инсталационния диск.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Problem za gledane na kipcheta pri Debian
« Отговор #4 -: Jan 25, 2013, 16:45 »
Zdraveite iskam da popitam kak moga da si opravq problema svurzan s gledane na klip4eta. Eto go i problema - kato iskam da gledam nqkoe klip4e bilo to v koito i da e sait ne mi se pokazva butona Play. Neznam zashto imam tozi problem ako nqkoi moje da pomogne molq vi pishete. Mejdodrugoto imam instaliran Flash PLayer i az si misleh parvona4alno 4e e ot tova no sled kato instalirah Flash-a pak nemoga da gledam klip4eta. Molqvi pomognete :)  ??? ???
Инсталира се пакета flashplugin-nonfree
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
apt problem s Debian
Настройка на програми
gromeo 6 2436 Последна публикация May 21, 2004, 02:29
от vesok
Gledane na filmi ONline ? vazmojno li e ?
Настройка на програми
JOKe 14 17879 Последна публикация Oct 17, 2010, 15:13
от recepti
gledane na filmi s linux RH9
Настройка на програми
Lutskan 1 2501 Последна публикация Feb 07, 2005, 11:54
от romeo_ninov
Problem s debian
Настройка на програми
Chorata 4 2175 Последна публикация Feb 15, 2005, 16:46
от Agent_SMITH
Debian problem.
Настройка на програми
yamahadrums 1 1688 Последна публикация Apr 23, 2005, 13:21
от Georgy