Автор Тема: Голямата лъжа – „пирати”, торенти  (Прочетена 4887 пъти)

dvanaise

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 74
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE, LXDE
    • Профил
Re: Голямата лъжа – „пирати”, торенти
« Отговор #15 -: May 08, 2010, 12:30 »
е има малка разлика в примера с кафеварката. ако някой ми вземе кафеварката след това аз няма да имам кафеварка. докато ако някой я копира и моята си остане е вече съвсем друго положение


иначе ситуацията отива както в онзи виц:

едно мангалче питало баща му:
Тате, ние що крадем?
Бащата - Не крадем а си взимаме.
-А хората не се ли сърдят?
-Сърдят се но на това му викаме дискриминация


и с торентите уж крадем но ако ни преследват е нарушаване на човешки права. въпреки че според мен въпроса е в това какво крадем. не е като да им вземзеш кафеварката

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Голямата лъжа – „пирати”, торенти
« Отговор #16 -: May 08, 2010, 12:35 »
Е то винаги има ощетени. Аз в началото споменах, че на държавата не й изнасят торънтите, щото не си прибира ДДС-то. Ако бях на злото корумпирано правителство, щях да обработя пенсионерите че не им се вдигат пенсиите заради злите пирати, които точат и не плащат ДДС. Щеше да настане голям сеир. Ех :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Голямата лъжа – „пирати”, торенти
« Отговор #17 -: May 08, 2010, 13:03 »
Скоро не съм проверявал на Славейков дали не продават още пиратски софтуер и музика. Някой може ли да съдейства?
А ако се продават, пита се къде гледа МВР?
Активен

Без правила няма игра

tyuio

  • Гост
Re: Голямата лъжа – „пирати”, торенти
« Отговор #18 -: May 08, 2010, 13:11 »
На Славейков няма ама знам къде има ;) В Пловдив на битака всяка неделя сам блурей не съм видял. 3-6 лева. И Аватар има :)
Активен

dvanaise

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 74
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE, LXDE
    • Профил
Re: Голямата лъжа – „пирати”, торенти
« Отговор #19 -: May 08, 2010, 13:35 »
бе тя България не може да си защити собствените интереси кво остава на някви си компании дето разпространявали филми и музика. Като стана дума за Пловдив - на шекера(една от циганските махали където е шопско шосе) всяка сутрин към 7-7.30 може да си купиш евтини цигари, прах за пране бе изобщо квото ти е кеф. просто има една масичка на тротоара. то сляп да си ако искаш да си свършиш работата ще си я свършиш ама държавни чиновници кво да ги правиш. та България губи сума пари от такива търговии пък хукнала да защитава на Сони правата

danaildr

  • Гост
Re: Голямата лъжа – „пирати”, торенти
« Отговор #20 -: May 08, 2010, 18:04 »
В Пазарджик повече от 5 години няма кино. Последното което затвори врати пускаше стари филми и то само на Александра (50:50 за Александра и киното приходите) Другото кино което затвори врати по-рано  е с ужасно стари седалки и озвучение. За да отида да гледам филм на кино .... трябва да отида до Пловдив. Музикалните  магазини има много музика, дискове даже се намират и аудиокасети, обаче проблема е в .....стила. Ако някой намери да си купи диск на Рамщайн в Пазарджик .... да ми се обади да ида и аз да си купя. Или иначе казано, ако гледам филми и слушам музика само по легалния начин ще стана беден чалгаджия. За бедноста не ме е грижа, защото има много по-важни неща от парите, който е духовно богат си е богат, но за това да слушам поп-фол, турбо-фолк и т.н. е това не мога да го понеса. Задължение на държавата е да осигури право на избор на своите граждани. Когато се осигури това право, е тогава нека закриват тракерите. Сега обаче само тракерите ни дават право на избор какво да гледаме.
Сега остана театърът ,но скоро и него май ще затворят, макар представленията да пълнят залата винаги. Просто още навремето диктаторите  са го казали "прост народ лесно се управлява". Като му отнемеш правото на избор, като му дадеш възможност да гледа само един тип филми, предоставени само от един доставчик, като му дадеш да слуша само един тип музика, като ми промиеш мозъка.... е как да не гласува за теб после. А тея които се съпротивляват .... е нали си взел мерки да ги подслушваш, няма как да не разбереш за някой компромат с чиято помощ да ги контролираш.
Активен

dns

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 75
  • Distribution: ULTIMATE 2.7
  • Window Manager: Gnome 2.30.2
  • SubLieutenant
    • Профил
Re: Голямата лъжа – „пирати”, торенти
« Отговор #21 -: May 08, 2010, 23:42 »
бе тя България не може да си защити собствените интереси кво остава на някви си компании дето разпространявали филми и музика. Като стана дума за Пловдив - на шекера(една от циганските махали където е шопско шосе) всяка сутрин към 7-7.30 може да си купиш евтини цигари, прах за пране бе изобщо квото ти е кеф. просто има една масичка на тротоара. то сляп да си ако искаш да си свършиш работата ще си я свършиш ама държавни чиновници кво да ги правиш. та България губи сума пари от такива търговии пък хукнала да защитава на Сони правата

Служителите на агенция митници сами си ги доставят с своите джипове... И взимат процент. 1,80-2,00 лв доставна пък продават за 3 лв... Та ми говориш за некви мангали... В центъра на София продават... Кондтрабандата яко върви и то с участието на държата пък се занимават с торренти. Само торренти им остана на тези уж управници.

Каквото и да направят все се намират дупки...
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Голямата лъжа – „пирати”, торенти
« Отговор #22 -: May 09, 2010, 20:44 »
На Славейков няма ама знам къде има ;) В Пловдив на битака всяка неделя сам блурей не съм видял. 3-6 лева. И Аватар има :)

Не е вярно! Днес минах на Славейков - там си е човека, продава си на спокойствие. Прозорци 7 струват 20 лв. Имаше и купища игри. За музика не питах, ама то би било простотия да продава МП3-ки, като всеки може да си ги изтегли от Интернет.

Въпросът е къде е тръгнало МВР, като на пъпа на столицата се продава пиратски софтуер?!
« Последна редакция: May 15, 2010, 15:43 от Zlatko »
Активен

Без правила няма игра

tyuio

  • Гост
Re: Голямата лъжа – „пирати”, торенти
« Отговор #23 -: May 09, 2010, 21:05 »
На Славейков няма ама знам къде има ;) В Пловдив на битака всяка неделя сам блурей не съм видял. 3-6 лева. И Аватар има :)

Не е вярно! Днес минах на Славейков - там си е човека, продава си на спокойствие. Прозорци 7 струват 20 лв. Имаше и купища игри. За музика не питах, ама то би било простотия да продава МП3-ки, като всеки може да си ги изтегли от Интернет.

Въпросът е къде е тръгнало МВР, като на пъпа на столицата се продава пиратски фофтуер?!
Не всеки може да ти кажа! А и да я запише полсе още по трудно :)
Активен

betso

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 281
    • Профил
Re: Голямата лъжа – „пирати”, торенти
« Отговор #24 -: May 09, 2010, 22:13 »
Въпросът е къде е тръгнало МВР, като на пъпа на столицата се продава пиратски фофтуер?!
Аз мога най-отговорно да споделя, че картинката е същата на Бродуей, 5-то авеню и всички ключови спирки на метрото в Ню Йорк, да не говорм за Китайския Квартал ("Chinatown"), където усмихнати продавачи твърдят, че могат да доставят "всичко" - тестово питам за BlueRay на "Аватар", както и за военен джип; "никакъв проблем" е вечният отговор.
Повечето сергийки предлагат "само" актуални DVD-та и музика (за по $1-$10), но предполагам, че софтуера също не би бил проблем.
Честно казано бях леко изненадан, особено на фона на силната ангажираност на Американската администрация по този въпрос.
Мисля си, че тази информация би била интересна за повечето от вас. :)
Активен

tyuio

  • Гост
Re: Голямата лъжа – „пирати”, торенти
« Отговор #25 -: May 09, 2010, 23:03 »
Ами какво ми разказваш.Има приятел дето работи в някакво проектантско бшро в США. И да не мислите че той е въвел модата да ползват пиратска на Аутокад у дона като си взимат домашно? Моя човек вика че няма колега дето да има нешо на домашния комп освен уина дето да е законно. На никой не му се дават няколко хиляди долара за софт щом може да не ги даде, особенно ако след няколко месеца излезе нова версия и много ти се иска да я пробваш. Обаче ми каза че не е виждал комп в голям верига магазини дето да идва без уин.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Голямата лъжа – „пирати”, торенти
« Отговор #26 -: May 09, 2010, 23:34 »
Аз пиратски софтуер не бих си инсталирал. Просто защото не знам и нямам гаранция какво върви на машината. Нищо не му пречи да е заразено, да ставам част от ботнет и примерно да ставам reverse прокси за сервиране на педофилия или просто един от многото хостове, пръскащи спам. Друго на ръка че оттам нататък не мога да бъда сигурен и за едно разплащане, което направя в интернет. Така че който иска да си го ползва. Филмите и музиката нямат тоя неприятен момент. Няма да си кривя душата че съм теглил и филми и музика, но в момента в който решат да направят нещо по въпроса, няма да протестирам и ще престана да го правя. Има си закони и трябва да се спазват, не може всеки да е тарикат и да прави каквото си знае. Освен което, ходенето на кино е по-забавно, отколкото гледането на калпави торънти вкъщи. А и за двете имам еднакво малко време, откак се роди малката е еднакво невъзможно да ходя на кино или да гледаме филми. Та ако се освободи време, предпочитам да ходя на кино. Що се отнася до музиката, в последно време съм оставил ютуб и вимео да се занимават с моралните дилеми.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
Re: Голямата лъжа – „пирати”, торенти
« Отговор #27 -: May 10, 2010, 14:27 »
gat3way: първо да те питам Милен още ли краде от общата вода и съгласен ли си да ви спрат на целия блок водата заради това?
..или напр. си циганин у циганската махала който редовно си плаща тока и не краде - ще се съгласиш ли заради другите дето покрадват да ти спрат и на тебе тока, а?

Реших да се намеся защото забелязвам изместване от темата. За да те обвинят за "престъпник" трябва нещо да си престъпил - нали така. Това нещо се нарича закон(и), а според закона трябва да се наказват  само виновните, също така според тях не е престъпление и да продаваш оръжие, както и торент тракерите т.к. на тях няма нелегално съдъражание а само указания къде то (евентуално) може да бъде намерено - един вид помага на държавата в борбата с/у престъпността (да не си играе тя да ходи да търси де се е скрило това пусто нелегално съдържание)  :D
Виж по-различно стои въпроса с http/ftp сървърите, но даже и там нямаше осъдени (следователно и наказани) hosting компании (тук-таме се чу за по някой краен потребител) - сещаш се защо, нали (hosting компаниите са като оръжейните магазини - винаги невинни), а и за това първо трябваше да се отдели легалното от нелегалното съдържание и държащият правата да го докаже. Не вярвам да си съглсен и теб да те арестуват със спирането на торент тракерите - защото на един от тях си си сложил видео от сватбата или раждането на малката.
Така, че първо да си оправят законите, после да си изработят методика за  прилагането им и тогава да ... почнат да ги спазват - всичко друго е "прах в очите на хората"
Активен

milkonoj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 143
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
  • FreeWorld for FreePeople
    • Профил
Re: Голямата лъжа – „пирати”, торенти
« Отговор #28 -: May 10, 2010, 14:40 »
Аз на gat3way мога да му разкажа за една циганска махала, коята има най-високата събираемост за сметки на ток в цяла южна България. (Става въпрос за Столипиново ако щете вярвайте) Събираемостта е около 95%. Имам предвид проблема не е в това дали искаме да плащаме, въпроса е в това как ще си поискат парите компаниите, на които плащаме.
Активен