Автор Тема: Хард диск с Линукс  (Прочетена 4443 пъти)

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Хард диск с Линукс
« Отговор #15 -: Jan 26, 2014, 12:53 »
не тръгва! не мога да заредя управлението за да нулирам осите и т.н.
хард диска започва да зарежда и спира физически???? не знам защо, необяснимо ми е; а имидж не мога да му създам по същата причина. Няма да го пипам защото ситуацията е следната. Има два дяла които са еднакви до 1б и са точно полвината от диска, останалата половина дори не е форматирана а е празна, което означава че цялото инфо се събира в 1/4 от 4.3Г. Мисля че някой си е създал резервно копие на втория дял. Сложихме да бутва втория дял но няма ОС, но там вероятно има информация която би била ценна.

Щом италианците са ти предложили да им изпратиш диск с инсталиран Linux на него ти остава да направиш следното:

1. Купуваш си някакъв IDE HDD, все още ги има по магазините. Размера не е от значение в случая, защото по-малко от 40 GB надали ще намериш.

2. Виждаш в google каква точно версия на Linux RTOS може да управлява твоя контролер, изтегляш я и я записваш на някакъв инсталационен носител -- CD, DVD, flash. А може да питаш италианците и какъв точно Linux да инсталираш Щом са склонни да ти сътрудничат, този въпрос не би трябвало да ги притеснява.;

3. Инсталираш я на новия твърд диск и го изпращаш на италианците;

4. След това се надяваш всичко да е наред и със здраве да ползваш машината, която си купил.

Като нещо странично, може да провериш дали стария диск  ще се познае на някакъв друг компютър с работещ какъв да е Linux на него (трябва да е Linux, зашото най-вероятно Windows няма да има представа от файловата система на стария ти диск). Имай предвид, че на този компютър трябва да имаш достатъчно свободно място, на което да прехвърлиш всичко от стария диск в случай, че се познае и е в годно поне за четене състояние.

Чак когато получиш работещ диск с операционна система и управляващ машината ти софтуер, инсталиран на него, ще мислиш как вече да я използваш по предназначение (ако не си наясно вече с това).

Това е, което ми идва на акъла за твоя конкретен случай.
Активен

the lamer's team honourable member

mystical

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 326
  • Distribution: Debian, FreeBSD
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
    • WWW
Re: Хард диск с Линукс
« Отговор #16 -: Jan 27, 2014, 00:16 »
Мисля, че няма да имаш проблеми с инсталирането XNC за линукс. Инсталирай си 7-zip и разархивирай CN_1103.tgz което се намира в папка Rover 20 70279/XNC VERSION 1103/CN_1103.tgz След разархивирането, ще имаш много папки, които са типични за главната директория в линкс.

В /usr/local/cni/VERSIONE пише:
Цитат
versione = 3.0.39
data = !!! SCRIVIMI !!! (da vi, digita :r !date)
sistema = LynxOS 2.3.0

Първо трябва да провериш процесора на машината и архитектурата му. След това да намериш LynxOS 2.3.0 за съответната архитектура. Ако може да помолиш руснаците, може и да измислят нещо.

Блежка: Видях, че има файл lynx.os Това може да е което ти трябва. Процедурата е следната:
1. Намираш IDE HDD
2. Намираш компютър с линукс и закачаш диска
3. Инсталираш lynx.os
Код
GeSHi (Bash):
  1. if=./lynx.os of=/dev/hd0
/dev/hd0 - това трябва да съотведства на IDE диска
4. mount на диска с инсталиран LynxOS и разархивиране на CN_1103.tgz и UP2_1103.tgz директно
5. Ако всичко е наред всичко трябва да тръгне от раз

/Rover 20 70279/XATI VIDEO CARD DRIVER/xati-1_9.tgz - най-вероятно са драйвъри за видеото

Най-добрия начин е, да се опиташ,да направиш копие на целия диск.
Код
GeSHi (Bash):
  1. if=/dev/hd0 of=lynx.iso
Махаш оригиналния диск и започваш да си играеш lynx.iso
« Последна редакция: Jan 27, 2014, 00:59 от mystical »
Активен

Ако не можеш да градиш, поне не руши!

tedddy

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Хард диск с Линукс
« Отговор #17 -: Jan 31, 2014, 19:17 »
Благодаря
за отзивчивостта
Активен