Автор Тема: Малко за сънищата  (Прочетена 6828 пъти)

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Малко за сънищата
« Отговор #15 -: Sep 30, 2020, 21:53 »
И животните сънуват, че и кошмари сънуват. Онзи ден котката беше ми заспала в краката. По едно време почнаха силни тикове на лапитите и. Почна да си върти и потрепва силно муцуната.... нещо здраво гонеше или я гониха на сън. И както спеше като скочи право нагоре като ужилена и се събуди. Почна да гледа учудено наляво надясно сякаш още не можеше да разбере къде се намира.
« Последна редакция: Sep 30, 2020, 22:58 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Малко за сънищата
« Отговор #16 -: Sep 30, 2020, 22:42 »
Единия път без малко не пребих (на сън) жена ми - сънувам змия, и крещя, и махам с краката и юмруци по змията... будя се и тя ми вика "спкойно, спокойно, спокойно..........., какво сънуваше, без малко да ме убиеш..."
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Малко за сънищата
« Отговор #17 -: Oct 01, 2020, 09:35 »
А бе някой имал ли е епизод с отделяне на душата от тялото, ама не на зъбар или в болницата ами напр. както си върви по улицата... освен очевидните предимства (като 3Д зрение и т.п.) да си безтелесен (дух) има и съществени недостатъци, напр. оная ти работа минава през всичко - и ефект никакъв.
Мъка мъкааа, Ачка  :o


П.П. Не закачайте арменците, ей. Тя тая Кардашияновата освен че ги пердаши наред не си ли смени фамилията след като се ожени, или децата са Уест, а майка им Кардашиян?! Всъщност истинското и име е Heghine (Armenian Orthodox baptismal name)
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Kim_Kardashian
« Последна редакция: Oct 01, 2020, 09:42 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Малко за сънищата
« Отговор #18 -: Oct 01, 2020, 09:52 »
За това си има термин. Нарича се излъчване. Могат да го правят само много чисти хора. Една от най-светлите души у нас (ако не и най-светлата понастоящем) Лили Димкова го е правила и е говорила за това. Но нейния баща казва да не го прави на случайни места, защото това е опасно. Демоните дебнат. Ако не си някакъв могъщ дух, а човек, то трябва да го правиш на святи места. А тя първия път (още дете) го е направила съвсем несъзнателно. И добре, че е споделила с баща си.

Като казах баща ѝ, за него книга може да се напише. Страшно много е свършил през живота си. Той например е отговорен да имаме делото на Левски. Ако не е бил той, то е щяло да изгори. Всъщност, ако не е бил той, то изобщо нямаше да напусне османските архиви. Освен това е баща на ирисовата диагностика. Той е създателя ѝ. Бил е градоначалник на Варна и там е свършил безкрайно много неща. Въобще е много голям. А масово не се знае за него.

=*=

Това, което разправя Малин по принцип е проблем. На мен са ми са случвали подобни неща, но не чак да пребия (или поне опитам) някого. Това е знак, че душата има затруднена връзка с духа. Получава се от прекалено затъване в материята. Това най-лесно проличава, ако човек е угрижен. Ако се тревожи за много неща, значи със сигурност е потънал прекалено надълбоко.

Крайния вариант на това е сомнамбулизма. Имах една позната, която беше сомнамбул. Но към онзи момент не съм знаел, как може да ѝ се помогне, а вероятно и не трябва.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Малко за сънищата
« Отговор #19 -: Oct 01, 2020, 09:57 »
П.П. Не закачайте арменците, ей. Тя тая Кардашияновата освен че ги пердаши наред не си ли смени фамилията след като се ожени, или децата са Уест, а майка им Кардашиян?! Всъщност истинското и име е Heghine (Armenian Orthodox baptismal name)
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Kim_Kardashian

Допълнил си си мнението. Ако аз бях арменец, щеше да ме е срам от тази жена. Няма глупост на планетата да не е забъркана. Макар, че в момента арменците имат далеч по-големи и много по-истински проблеми. Направо не ми се ще да съм на мястото им. Много изстрадал народ.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Малко за сънищата
« Отговор #20 -: Oct 01, 2020, 10:56 »
Досега само два-три пъти съм сънувал мокри сънища.

Не съм успявал да изляза от тялото си, макар по едно време да бях на границата, да го направя.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Малко за сънищата
« Отговор #21 -: Oct 01, 2020, 11:09 »
Мисля, че бях на петнадесет, когато един ден се събуждам и опа полюция. Гащите мръсни. Много срам ме беше от майка ми. Надявам се да не е видяла. После още един път като студент ми се случи.

Иначе и аз като Ачката многократно съм сънувал, че правя джиджи-биджи с разни мацки. Много често никога не съм ги виждал. А тези, които съм познавал, пък не са били някакви известни мацки :( Но тези сънища не са били мокри.

Толкова, мисля, че два пъти имам за цял живот до тук.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Малко за сънищата
« Отговор #22 -: Oct 01, 2020, 13:38 »
   Няма да плюете по Ким Кардашиян, ей !
Какво й е на жената ?   Толкова хубаво и сочно дупе има !
Почти толкова хубаво,колкото на Серина Уилямс  и Ники Минаж.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Малко за сънищата
« Отговор #23 -: Oct 01, 2020, 13:54 »
Сестрите Уилямс не са жени според мен. Това са мутантни. Имаше навремето една бегачка, казваше се Мария Мутола. Същото нещо беше. Тия трябва да ги дискалифицират за вечни времена. Никой не може да ме убеди, че не са назобани с химия до козирката.

Ники Минаж пък е просто отвратителна. И не говоря за песните ѝ. Те са неслушаеми. Всички съвременни поп диви не мязат на нищо. Тия от поп-фолка изглеждат по-добре. Че и песните им са по-добри.

Вчера карам малкия на училище. Пуснал съм си NRG (т'ва е някакво френско радио). И чувам песен, която буквално припева ѝ беше „Черна пантера в черна Панамера“. Разбрах го, защото беше на руски. А музиката беше по-ужасна и от най-ужасната чалга. Извинявам се, ама Радо Шишарката правеше по-хубави песни.

Цялата световна музика в момента е някаква безкрайно лоша версия на нашата чалга.

То между другото затова слушам това радио, защото не пускат много съвременен поп. Стария не, че беше добър, но поне ставаше донякъде. Всичко нова са изпражнения. Никога не съм предполагал, че ще кажа подобно нещо, но латиното е единственото дето става.

=*=

Нека не съм разбиран неправилно. Като мъж и аз страшно много си падам по дупета. Харесвам големи дупета. Но това не са дупета, това са някакви огромни дирници, без никаква форма и не приличат на нищо. Това е някаква гротеска.








Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Малко за сънищата
« Отговор #24 -: Oct 01, 2020, 17:15 »
И (с риск да разсърдим колегата срещу добре офомените ...) пак допряхме до.... Азис (оня с най-големия... дирник, де)  :P
Затова ли сънувате толкова малко (женски ...)

П.П. Имах един познат който в такива ситуации обичаше да казва:
Голямо, голямо... колко да е голямо - колкото няколко по-малки  ;D
..човекът наблягаше на количеството (за сметка на качеството)
а ние обикновено го бъзикахме - Ей ако беше жена сигурно щеше да казваш:
- Голям, голям... колко да е голям - колкото няколко по-малки  >:D
и той млъкваше
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Малко за сънищата
« Отговор #25 -: Oct 01, 2020, 17:49 »
С извинение, но Азис има страхотен задник. Ако аз бях педераст или, ако той беше жена, щях да го пожелая.

Проблема ми с тези трите е, че те имат всичко друго, но не оформени дупета.

Разбира се, всичко това е лично мнение, само мое и всеки може да има точно противоположното. Това се нарича плурализъм и е много важно в съвременното общество.

За мое съжаление малко по-дясната партия в САЩ забравя за това и агресивно налага новоговор, в който няма термини като master/slave и blacklist.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Малко за сънищата
« Отговор #26 -: Oct 01, 2020, 18:11 »
Баф маа му и сънища..............
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Малко за сънищата
« Отговор #27 -: Oct 02, 2020, 09:33 »
Направо да те е страх да заспиш, а? Да не да се събудиш до Азис ..и целия плувнал в пот  :P
А може и като Евгени Минчев, ако заспиш до некой лорд и.. на сутринта да станеш лорд - на Ийтън ...само не стана ясно там кой беше мъжа и кой жената, ма по едно време ватманчето стана и лорд.

Чаша вода, ако обичате — каза Артър.
https://chitanka.info/text/187/18

И още цитати от същия автор
http://www.highviewart.com/cvetno/13-lyubimi-tsitata-ot-patevoditel-na-galakticheskiya-stopadzhiya-8778.html

И пълния откъс от текста
До масата на Зейфод Бийблброкс се приближи едно голямо млекодайно животно от рода на говедата — едро, добре угоено и охранено четириного, с огромни влажни очи, малки рога и с една почти подкупваща усмивка на устните си.

— Добър вечер — измуча то и се отпусна тежко на бутовете си. — Аз съм Специалитетът на деня. Мога ли да ви препоръчам някои части на тялото си?

Изгрухтя и примлясна няколко пъти, намести се по-удобно на задните си части и се загледа спокойно в клиентите.

Думите му предизвикаха изумление и смут у Артър и Трилиън, безразличие у Форд Префект и остро чувство на глад у Зейфод Бийблброкс.

— Може би парче от моята плешка? — предложи животното. — Задушено в бяло вино?

— Ъъъ, ВАШАТА плешка? — прошепна Артър ужасено.

— Естествено, че моята, сър — изпръхтя доволно животното, — как мога да предлагам чужди плешки.

Зейфод скочи на крака и започна да ръчка и опипва плешката на животното с разбиране.

— Бутът ми също е много хубав — гордо заяви животното. — Правих специални упражнения и се храних с много зърно, за да е месото му сочно и хубаво.

Уригна се леко, примлясна и започна да преживя. Като сдъвка храната, отново я глътна.

— Или може би предпочитате нещо печено на фурна? — добави то.

— Да не искате да кажете, че това животно наистина иска да го изядем? — прошепна Трилиън на Форд.

— Аз ли? — каза Форд с безжизнен израз в очите. — Аз нищо не искам да кажа.

— Това е направо ужасно — възкликна Артър, — най-отвратителното нещо, което някога съм чувал.

— Какво те тревожи, землянино? — попита Зейфод, като насочи вниманието си към огромния бут на животното.

— Просто не мога да ям от животно, което стои пред мен и ме кани да го изям — каза Артър. — Жестоко е.

— А по-добре ли е да ядеш от животно, което не иска да бъде изядено? — каза Зейфод.

— Не е в това работата — възрази Артър. Но сетне се замисли. — Добре — каза той, — може и в това да е работата. Но все едно, сега няма да го мисля. Просто ще… ъъъ…

Вселената вилнееше около него в предсмъртна агония.

— Мисля, че ще си взема само една зелена салата — измърмори той.

— Позволете ми да ви посъветвам да опитате черния ми дроб — обърна се животното към него. — Трябва да е станал много апетитен и крехък, месеци наред се тъпча насила.

— Само зелена салата — заяви твърдо Артър.

— Само зелена салата? — попита животното, като ококори неодобрително очи.

— Да не искате да кажете — рече му Артър, — че не бива да си взема зелена салата?

— Знаете ли — отвърна животното, — познавам много зеленчуци, които са категорични по този въпрос. Ето защо се реши веднъж завинаги да се сложи край на този заплетен проблем, като се създаде животно, което наистина желае да бъде изядено и е способно да го заяви ясно и убедително. И ето ме пред вас.

Насили се и успя да направи лек поклон.

— Чаша вода, ако обичате — каза Артър.

— Вижте какво — каза Зейфод, — ние искаме да се наядем, а не да водим кулинарни спорове. Четири пържоли алангле, ако обичате, и по-бързо. Не сме яли от петстотин седемдесет и шест милиарда години.

Животното се изправи тежко на крака. Измуча слабо.

— Позволете ми, сър, да ви поздравя за мъдрия избор. Наистина е много добър — каза то. — Ей сега ще отида и ще се застрелям.

Обърна се и смигна приятелски на Артър.

— Не се тревожете, сър — каза му то, — ще го направя по най-хуманен начин…

И без да бърза, тръгна, клатушкайки се, към кухнята.

Само след няколко минути сервитьорът пристигна с четири огромни димящи пържоли. Зейфод и Форд веднага и без никакво колебание се нахвърлиха лакомо върху своите. Трилиън постоя малко, после сви рамене и започна да яде.
« Последна редакция: Oct 02, 2020, 09:53 от remotexx »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Малко за сънищата
« Отговор #28 -: Oct 04, 2020, 02:10 »
Некой неща се лекуват, други не. Гравитацията е сериозен противник.

https://www.flagman.bg/show-news-220694-amp.html

https://www.flagman.bg/article/224956
Активен

lakadmatatag

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Re: Малко за сънищата
« Отговор #29 -: Oct 04, 2020, 08:26 »
@go_fire
https://en.wikipedia.org/wiki/Lucid_dream

а ако наистина ти е интересно:
https://obe4u.com/lucid-dreaming-books-free/
http://luciddreammagazine.com/

и на български:
https://obe4u.com/files/IZVN_TYALOTO.pdf
Активен