Автор Тема: Силно забавяне на системата с 11.10  (Прочетена 2125 пъти)

stan4opojara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 143
    • Профил
След много дърпане реших, че ще кача и моето 10.10 до 11.10 и какво стана. Първо в една стара тема бях писал за не работещ микрофон които така и не тръгна та сложих допълнителна карта заради този проблем, е сега си работи през вградената перфектно обаче... Компютъра работи много трудно обикновени неща забавят и то сериозно, да не говорим като реших да пусна ВиртуалБокс направо спря а машината е двуядрена по 3Гх Десетката направо хвърчи а сега си е... мамата. Да не казвам че Битторента тръгва след 10 минути с много молитви. Има ли оправия това нещо или да се връщам направо на 10.04 че след април с 10.10 всичко си отива. И как мислите 12.04 дали ще е добре работеща или продължават мъките.       А толкова е добро това Убунту с Гном, защо им трябваше да го съсипват............ 
Активен

evgeny81

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 76
  • Distribution: openSUSE ;Calculate ; Arch Linux
  • Window Manager: KDE4; KDE4; KDE4
    • Профил
Re: Силно забавяне на системата с 11.10
« Отговор #1 -: Feb 18, 2012, 16:15 »
Ако си го надградил доста често се появяват разни проблеми най добре е чиста инсталация.И аз съм с 2-ву ядрен и ми хвърчи системата дори и във виртуалбокса
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Силно забавяне на системата с 11.10
« Отговор #2 -: Feb 18, 2012, 16:21 »
Не е трябвало да ъпгрейдваш.То между две поредно версии се омазва ъпгрейда,пък от 10.10 до 11.10 не мога да си представя какво ще е.Сега най-разумното нещо което можеш да направиш е да си бекъпнеш важните неща и затрий напълно всичко от харда.След това си инсталирай което дистро искаш.Направи го с отделен /HOME,че ако пак се омаже положението поне да не губиш важна информация.И за да нямаш занапред проблеми винаги прави Fresh Install.А по отношение на 12.04 дали ще е добро или лощо ще разберем като му дойде времето.Успех.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Силно забавяне на системата с 11.10
« Отговор #3 -: Feb 18, 2012, 16:47 »
10.04 е до 2013-та година. Като искаш стария Гном, инсталирай си него и да се надяваме, че до 2013-та година ще излезе нещо читаво с МАТЕ на базата на 12.04.
Активен

stan4opojara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 143
    • Профил
Re: Силно забавяне на системата с 11.10
« Отговор #4 -: Feb 18, 2012, 16:59 »
Ок за 12.04 съм съгласен  :). За чистата инсталация съм съгласен, явно няма друг начин. Като се замисля, старите версии си се надграждаха без проблем и си работеха без проблем. А за изтриване на диска не ми се и мисли, това е огромно прехвърляне на инфо след което обикновенно нещо го няма, а отметките на браузърите изобщо. Няма ли да стане само с формат на роот дяла. Въпрос ако инсталирам 10.04 с формат на роот дяла дали ще се запазят отметките на браузърите....Та значи с чиста инсталация всичко си е добре.
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Силно забавяне на системата с 11.10
« Отговор #5 -: Feb 18, 2012, 17:02 »
щом ти е отделен /home дяла инсталирай 10.04 спокойно.Ометките ще се запазят защото те са в /home.

P.S. Преди време си монтирах един 10ГБ хард на компа и го ползвам като склад.Форматирал съм го в ntfs и всичко необходимо ми е вътре.Също така на около месец рефрешвам там където е необходимо.
« Последна редакция: Feb 18, 2012, 17:14 от radoshow »
Активен

stan4opojara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 143
    • Профил
Re: Силно забавяне на системата с 11.10
« Отговор #6 -: Feb 18, 2012, 17:13 »
А единствено това не бях сигурен а сега щом е така сигурно направо ще мина на 10.04 пък от 2013 натам ще видим, може пък наистина да го направят добре. ;)
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Силно забавяне на системата с 11.10
« Отговор #7 -: Feb 18, 2012, 17:20 »
А единствено това не бях сигурен а сега щом е така сигурно направо ще мина на 10.04 пък от 2013 натам ще видим, може пък наистина да го направят добре. ;)
И на мен ми се струва добър вариант инсталирането на 10.04.Тъкмо новата LTS версия 12.04  през април 2013 година ще е направила вече една година от излизането си.Имам в предвид,че бъговете най вероятно ще са отстранени  ;).Пък и новата LTS вече ще е с 5-годишна поддръжка.
Активен