Анкета

Въпрос: Подкрепяте ли забраната за пушене на закрито?

  • Не пуша и я подкрепям
    - 40 (19%)
    Пуша, но я подкрепям
    - 13 (6.2%)
    Пуша и не я подкрепям
    - 14 (6.7%)
    Не пуша, но не я подкрепям
    - 7 (3.3%)
    Не ме интересува
    - 2 (1%)

Общ брой гласове: 69

Автор Тема: Колко от нас подкрепят пълната забрана за пушене на закрити ощественни места?  (Прочетена 27561 пъти)

bot

  • Гост

Хората ти казват, че тези неща са ги оставили съвсем съзнателно, за да ги има като куриоз!

Митко, не е точно така. Ако аз успея да осъдя жена ти че ме е превърнала в сексуален маниак понеже си простира редовно прашките в задния двор, това в щатите се превръща в прецедент, което означава че всички подобни случаи в бъдеще ще се отсъждат автоматично в полза на сексуалните манияци без дори да се налага да доказват каквото и да било. И за да предпазят нищо неподозиращите женици от съдебни искове, щатските служби могат да стигнат до подобни крайни решения, като например да забранят да се простират прашки в задните дворове от сексапилни домакини.
 В Англия (където също действа прецедентното право) законът дава право на всеки бездомник да се самонастани в къща, ако е била необитаема в продължение на определен период (3 месеца доколкото помня). Това по всяка вероятност е в следствие на съдебен спор, отсъден в полза на някой бездомник. За щастие в Европа действа римското (или гражданско) право, което донякъде ни предпазва от подобни куриози.
Активен

Mitaka

  • Гост
То всеки такъв закон е резултат на нещо :)

Само ми е интересно в следствие на какво е забранено правенето на секс във фризер?
А още по-озадачаваща е забраната да се замерва шерифа с лосове :)
Както и промяната на цвета на зайците... и птиците...


Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
Ами донякъде е нормално предвид че са много назад с обществения транспорт и че без кола просто не виждам как може да се оправяш. Това колкото и да е странно важи с по-голяма сила за по-малките градове, по-големите имат метро и автобуси, но по-малките са достатъчно големи и пръснати, за да не можеш да ходиш пеша и с достатъчно никакъв градски транспорт.

Като става въпрос за още ограничения - познай какво става ако те хванат да караш (трезвен) и някой на задната седалка, държи отворена бира, какво остава пък да я държи пиян. Да, позна - една приятна и много хубава глоба. Поне там където аз бях беше така, но това май си зависи от щата.

Представи си, че имам приятели и роднини в САЩ и Канада и тякой от тях са исстинки емигранти от Червенков-о време, някои са с със зелена карта, а други със предварително сключен договор и виза като специалисти и много неща сме ги коментирали, на малко по-високо ниво от твоите разбирания за икономика!
Та, нещата никога не са такива квито изглеждат, още по-малко както изглеждат в очите на работник който не отчита и другата гледна точка.
Та, по същата логика, аз съм си намерил по-изгодното положение за мен, да бъда тук, а не там, но съществува и възможността, ако реша да отида там, но в много по-незавидно положение!
Но, няма смисъл да обръщаме темата в "световна икономика".
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Сега си обяснявам всичко. Разбира се че не си отишъл там и разбира се че няма да си в по-добро положение. Просто защото там отдавна не се пуши в заведения, а както стана ясно това е въпрос на живот и смърт.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Сега си обяснявам всичко. Разбира се че не си отишъл там и разбира се че няма да си в по-добро положение. Просто защото там отдавна не се пуши в заведения, а както стана ясно това е въпрос на живот и смърт.

За мен има и по-важни неща от това къде се пуши и къде не се пуши! От самото начало на темата се опитвам да акцентирам върху принципните неща за правото на личен избор, но от куп страници тема, не прочетох нищо различно от това което се коментира под статиите в сайтовете за новини.
Имам доста приятели които са непушачи и у тях ми разрешават да пуша, но аз не си го позволявам и поради тази причина рядко им ходя на гости, но и те нямат претенции когато сме на заведение или у нас срещу дима ми.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Ами като има какво си тръгнал да го обръщаш на драма, трагедия и как правата ни били извзети от гадните брюкселски бюрократи, как в нормалните държави хващали пушките за такива неща и тем подобни неща.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Пич, аз може и да прекарвам много време в нета, но не живея в него и личните ми контакти с хората са повече и ги предпочитам, пред това да вися из форуми! Много като теб им е по-лесно да контактуват с чат, а аз предпочитам личния контакт.
Не ми е лична драма забраната, че от една страна ми е даже и по-добре! По-добре, защото точно в този момент не съм много добре финансово и, ако я нямаше, за да не се деля от приятелите ще трябва да хода по ресторанти, а сега нито те, нито аз ходим и с доста по-малко пари си позволяваме доста повече на домашно, но по тези принципи с които ни ограничават, виждам как нещата не вървят на добре, не само за мен, но ти и другите непушачи нещо не можете да стоплите и се въртим в един излишен кръг.
Активен

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Пич, аз може и да прекарвам много време в нета, но не живея в него и личните ми контакти с хората са повече и ги предпочитам, пред това да вися из форуми! Много като теб им е по-лесно да контактуват с чат, а аз предпочитам личния контакт.
Не ми е лична драма забраната, че от една страна ми е даже и по-добре! По-добре, защото точно в този момент не съм много добре финансово и, ако я нямаше, за да не се деля от приятелите ще трябва да хода по ресторанти, а сега нито те, нито аз ходим и с доста по-малко пари си позволяваме доста повече на домашно, но по тези принципи с които ни ограничават, виждам как нещата не вървят на добре, не само за мен, но ти и другите непушачи нещо не можете да стоплите и се въртим в един излишен кръг.

Аз не знам ние колко можем или не можем да стоплим, ама и ти май не знаеш какво искаш .... Или ти си "за принципа", не че ти е толкова важно дали ще се пуши?!?
Активен

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Сега си обяснявам всичко. Разбира се че не си отишъл там и разбира се че няма да си в по-добро положение. Просто защото там отдавна не се пуши в заведения, а както стана ясно това е въпрос на живот и смърт.

За мен има и по-важни неща от това къде се пуши и къде не се пуши! От самото начало на темата се опитвам да акцентирам върху принципните неща за правото на личен избор, но от куп страници тема, не прочетох нищо различно от това което се коментира под статиите в сайтовете за новини.
Имам доста приятели които са непушачи и у тях ми разрешават да пуша, но аз не си го позволявам и поради тази причина рядко им ходя на гости, но и те нямат претенции когато сме на заведение или у нас срещу дима ми.


Пич, аз може и да прекарвам много време в нета, но не живея в него и личните ми контакти с хората са повече и ги предпочитам, пред това да вися из форуми! Много като теб им е по-лесно да контактуват с чат, а аз предпочитам личния контакт.
Не ми е лична драма забраната, че от една страна ми е даже и по-добре! По-добре, защото точно в този момент не съм много добре финансово и, ако я нямаше, за да не се деля от приятелите ще трябва да хода по ресторанти, а сега нито те, нито аз ходим и с доста по-малко пари си позволяваме доста повече на домашно, но по тези принципи с които ни ограничават, виждам как нещата не вървят на добре, не само за мен, но ти и другите непушачи нещо не можете да стоплите и се въртим в един излишен кръг.

Пази ме Господи от приятели като теб! Значи твоите приятели ти позволяват да пушиш у тях, но ти не го правиш и съответно рядко им ходиш на гости. Отклоняваш им поканите ли? А за награда на заведение ти им димиш насреща. Не, че нещо, но ти си един типичен егоист. И в двата случая те се съобразяват с теб, но ти с тях - не. Интересното е, че след това казваш, че не искаш да се делиш от приятелите си. Кое от двете е истина? Ако непушачите налагаха на пушачите да захапват ауспусите на автомобилите, тогава наистина щяха да газят чужда свобода. Но те искат само да не ги тровят, или поне по-малко да ги тровят.

Ще ти дам пример с мои Приятели. Аз съм непушач, както май стана ясно до момента. Имам двама добри приятели пушачи. Никога не са проявявали желание да пушат вътре у дома. Има си балкон за тази цел. Техен избор. Винаги, когато сме ходили на заведение и времето го е позволявало, сме били на масите от вън. Ето това са приятели. А, да не забравя да кажа, че нямат нищо против да ми идват на гости. Даже от време на време си спорим с тях относно цигарите. Бъди здрав. И весели празници.

Нека вали, нека вали, нека вали сняг.
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Айде, сега станах непушач. Лошо няма, планирал съм (за пореден път) да ги спирам вече окончателно. Дано да стане, че предишните не знам колко пъти нещо не стана. Рекордът ми е около година непушене. Тогава установих, че няма кой знае каква файда да си непушач и пак пропуших. Сега обаче вече си има предимства да не пушиш с тези забрани. Спестяваш си нервите на моменти ако не друго.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Цитат
Бензинът им е евтин най вече защото.... ами защото ТЕ командват световните пазари на петрол
Де що има петрол, си изключение на Русия е завладян от тях... та, нормално да си го ползват колкото може по-тънко.

Горе-долу, обаче нещата си имат нюанси. В смисъл лесно е да приемаш всичко черно на бяло, но никога нещата не са толкова прости. Примерно аз навремето имах много силни негативни емоции спрямо САЩ задето не подписват протокола от Киото. И знаеш ли какво. Обикалял съм голяма част от Европа (пътуването не ми е толкова голяма страст, но е на жена ми и всяка година се размотаваме насам-натам). Една от причините да считам Европа за загиващ континент е че просто ресурсите са просто изчерпани. Тук просто няма гори, всичко е изсечено и превърнато във ферми. Да, има изключения, но те са капка в морето. България също е забележително изключение на фона примерно на Сърбия или Унгария, които са си 99% изсечени гори заради обработваемата площ. На фона на това, примерно докато пътуваш по магистралите в Мичиган гледаш _автентични_ гори, езера, не засаждани по някоя програма за рекултивация. Просто хората си имат прекалено много територия все още неосрана. Там примерно имах щастието да живея известно време в "апартамент", който си е къщичка от тези талашитените, в едно предградие, наоколо имаше относително автентична природа. Аз в София до скоро имах щастието да живея близо до мини-паркче и това беше щастие, но реститутите най-накрая решиха да си застроят нещата. Сега вече се чувствам като 90% от хората в България. Човек не обръща много внимание на такива неща, особено като е свикнал, ама това си е гадно. За съжаление в момента е доста скъпо да живееш на място различно от "съседната кооперация на 20 метра, съседната панелка на 50". Това е от нещата, за които според мен сме супер преебани в България. Като оставим настрана София и по-големите градове, просто ума ми не побира защо са решили да действат по същия модел и за по-малките населени места.
« Последна редакция: Dec 24, 2012, 02:38 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Mitaka

  • Гост
Е, тук всеки е на принципа "бетон да има".
Аз за това и не стъпвам по разните "гъзарски" курорти тип Пампорово, Сл. Бряг, Боровец и т.н.
Просто няма смисъл - няма да видя нищо по-различно от това, което го има в Пловдив или София: хотели, кръчми и таксита.

Всичко е омазано много брутално, и ето, сега пак се подготвя сеч на Витоша... защото боко има явно лична изгода, та дай да омлатим още няколко стотин декара.

Не знам защо всички мислят, че чужденците идват тук заради "красивата" ни природа - това са големи глупости. Те идват тук заради евтините жени и алкохол. Щото на нашенката като и покажат 20 евро, и хлътва до уши... ей това е истината.

На Пампорово веднъж ако нямаше охрана и педераса, дето пуска лифтовете щеше да отнесе много як бой... решихме да се качим на ТВ кулата да пием по едно кафе, но беше зимата, и нямаше как да стане с кола, та варианта беше - лифт. Питаме го ония колко струва лифта - 25 лева в едната посока. За 10 човека - 500 лв. При което му се изсмяхме, и го питахме хеликоптер ли ни предлага, а той най-нагло - "момчета, това тук не е за бедни"... та, изкара огромен късмет тоя... особено като знам двама от тия, с които бяхме на какъв акъл са...
Та, Пампорово е същия кенеф като всички останали - хотели, кръчми, бараки. Това е.
Ние тук курорти нямаме. Има евтин алкохол, чалга и евтини жени. За това и идват разните англичани, германци и останали "европейци".
Все едно да кажеш, че някой е ходил в Амстердам, за да види красивата им природа :)

Активен