Автор Тема: изтрити bookmarks след токов удар  (Прочетена 1667 пъти)

asen_4eg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 17
    • Профил
След токов удар безплатната версия на тази програма, която беше преинсталирана съвсем наскоро, изтри всички bookmakrs, включително и собствените си уеб - ресурси, като остави в наличност само кошчето. Преинсталирахме я с новата версия 8.57, там въпросните собствени ресурси също липсваха. Как да е създадохме част от директориите отново, но след рестартиране пак бяха изтрити и там пак се мъдреше само кошчето. Явно сега операта не може да запазва настрйките и неще се е разбутало. Сложихме си старата версия /която е много по - хубава/, но не знаем как да възстановим bookmarks и opera - web - resources, които са забутани някъде или ако създам само нашите собствени папки отново как и дали ще ги запази. Помощ!
Активен

the_real_maniac

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1258
  • Kernel panic, me - no panic ;-) :-)
    • Профил
изтрити bookmarks след токов удар
« Отговор #1 -: May 22, 2006, 23:10 »
Предполагам (може и да греша т.е) говориш, че ползваш Opera под Windows.

Идеята ми е следната:

Ако говориш за под Windwos -> говорим за FAT32 или NTFS (най-вероятно) - от там идва загубата на файлове :-)
Bookmakers са си файлове като всичко друго.
Това ми се е случвало и с Firefox*, и с IE.
*- говоря за под Windows. Просто проблема не е в браузърите , ами в FS-a.

Докато под Linux -> ext2 и ext3 съм ползвал, проблеми след токови удари със загуба на данни засега съм нямал.

Успех.
Активен

Powered by Debian GNU / LINUX /// Intel inside ...

„Насилието е последното убежище на некомпетентността“ - Айзък Азимов (1920 — 1992)