Автор Тема: DLMS/COSEM protocol  (Прочетена 1820 пъти)

historymaker

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
  • Distribution: Ubuntu 11.04
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
DLMS/COSEM protocol
« -: Oct 09, 2011, 21:43 »
Поради факта че хората които са събрани в този форум направо са осъществили общност от едни чудесни компютърни специалисти които дават отлични мнения по различните въпроси без значени как са зададени (стига толкова четки  ;D )искам да помоля за помощ! Който има каквато и да е информация за DLMS protocol-a да дава защото имам сериозна нужда!
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: DLMS/COSEM protocol
« Отговор #1 -: Oct 10, 2011, 07:03 »
Поради факта че хората които са събрани в този форум направо са осъществили общност от едни чудесни компютърни специалисти които дават отлични мнения по различните въпроси без значени как са зададени (стига толкова четки  ;D )искам да помоля за помощ! Който има каквато и да е информация за DLMS protocol-a да дава защото имам сериозна нужда!
За  това ли иде реч? http://dlms.com/documents/Excerpt_GB7.pdf
Активен

0x2B|~0x2B

historymaker

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
  • Distribution: Ubuntu 11.04
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: DLMS/COSEM protocol
« Отговор #2 -: Oct 10, 2011, 15:04 »
Аха,  баш за те това! Обаче имам и още един въпрос как да използвам готов такъв протокол в моя програма как да го имплементирам така да се каже в моя С сорс или нещо като подобно  ;D ;D ;D ;D ::)
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: DLMS/COSEM protocol
« Отговор #3 -: Oct 10, 2011, 21:51 »
Аха,  баш за те това! Обаче имам и още един въпрос как да използвам готов такъв протокол в моя програма как да го имплементирам така да се каже в моя С сорс или нещо като подобно  ;D ;D ;D ;D ::)
какво е според вашата дефиниция " готов такъв протокол"? Ако е библиотека просто изучавате АПИ-то  и линквате към вашата програма
Активен

0x2B|~0x2B

historymaker

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
  • Distribution: Ubuntu 11.04
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: DLMS/COSEM protocol
« Отговор #4 -: Oct 12, 2011, 15:27 »
Ами нямам точна дефиниця на готов протокол относно DLMS-a но по-точно говоря за ето това http://www.gurux.fi/index.php?q=Downloads не знам дали е готова библиотека или не но е MSM файл който при компилирането явно се използва за да бъде програмата с разширение MSI  a не EXE и при инсталацията явно се активират данните в него и по някакъв начин отиват в програмата незнам, незнам, не мога да си го обясня защото съм малко самоук ако можете да ми обясните как мога да ги използвам тези готови MSM файлове  :)
« Последна редакция: Oct 12, 2011, 15:31 от historymaker »
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: DLMS/COSEM protocol
« Отговор #5 -: Oct 12, 2011, 15:48 »
Ами нямам точна дефиниця на готов протокол относно DLMS-a но по-точно говоря за ето това http://www.gurux.fi/index.php?q=Downloads не знам дали е готова библиотека или не но е MSM файл който при компилирането явно се използва за да бъде програмата с разширение MSI  a не EXE и при инсталацията явно се активират данните в него и по някакъв начин отиват в програмата незнам, незнам, не мога да си го обясня защото съм малко самоук ако можете да ми обясните как мога да ги използвам тези готови MSM файлове  :)
Не разбрах връзката между тези файлове и форма в който провеждаме тази дискусия. АКо искате да си го вградите във ваша пробрама започнете от сорса: http://gurux.svn.sourceforge.net/
Активен

0x2B|~0x2B

historymaker

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
  • Distribution: Ubuntu 11.04
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: DLMS/COSEM protocol
« Отговор #6 -: Oct 12, 2011, 15:56 »
Ами и аз я търся връзката ама и аз не мога да я намеря но започвам от сорса благодаря все пак за отделеното внимание! И въпреки всичко не мога да компилирам проекта липсват библиотеки !!
« Последна редакция: Oct 12, 2011, 17:09 от historymaker »
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: DLMS/COSEM protocol
« Отговор #7 -: Oct 12, 2011, 21:45 »
Ами и аз я търся връзката ама и аз не мога да я намеря но започвам от сорса благодаря все пак за отделеното внимание! И въпреки всичко не мога да компилирам проекта липсват библиотеки !!
Само да допълня че останах с впечатление че това е С# и не знам дали ще имате подходящия компилатор и библиотеки за да го компилирате под Линукс (ако това ви е целта). Но забелязах че се предлага безплатно библиотека за джава (ако в=това ще ви е по-удобно)
Активен

0x2B|~0x2B

historymaker

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
  • Distribution: Ubuntu 11.04
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: DLMS/COSEM protocol
« Отговор #8 -: Oct 13, 2011, 00:30 »
Ами честно казано не ми трябва компилирано под линукс, и е вярно че са за С# но GXCom е изцяло на C++ и даже е за Visual Studio 2008/2010 като съдя по разширенията на файловете. И незнам, иска библиотеки с които не мога да си обясня от къде да се сдобия!! Както и да е докарах я до някъде :)
« Последна редакция: Oct 17, 2011, 13:07 от historymaker »
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Моля помогнете проблем със pppoe protocol
Настройка на програми
Promoe 9 2075 Последна публикация Jun 21, 2007, 12:14
от tony1975
ПРЕМЕСТЕНО: Network Time Protocol сверяване
Настройка на програми
ceco91 3 1467 Последна публикация Nov 13, 2009, 17:33
от laskov
Network time protocol timeserver ?
Настройка на програми
Pavlik 5 1476 Последна публикация Aug 08, 2010, 23:17
от romeo_ninov