Автор Тема: Мнението на Linus Torvalds за Gnome3  (Прочетена 7122 пъти)

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Мнението на Linus Torvalds за Gnome3
« Отговор #15 -: Aug 17, 2011, 21:57 »
Както се говори във форума, ще бъде добре ако някой се заеме да направи форк на гнома и да продължи 2-ката.
Има такъв проект, подобно на проекта за продължаване на КДЕ 3.5. Но за момента мисля, че още няма съществени постижения (той е и съвсем скоро започнат, все пак).
Активен

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
Re: Мнението на Linus Torvalds за Gnome3
« Отговор #16 -: Aug 17, 2011, 23:02 »
Да ви кажа че Линус винаги си е бил контра и не трябва да му се връзвате много много

Искам да попитам, ае колко дистрота са на Gnome 3? Вие всичките да не сте случайно федораджии? Ако е така много ще се радвам!

Активен

trosho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 321
    • Профил
Re: Мнението на Linus Torvalds за Gnome3
« Отговор #17 -: Aug 17, 2011, 23:39 »
Не знам дали Linus е контра или не, но съм напълно съгласен с мнението му за GNOME3.
Имам чувството, че всички разработчици се чалнаха вкупом (не само тези на GNOME) и се юрнаха да правят UI, подходящо предимно за таблети. Явно това е модата в момента.
Дано тя да отшуми по-бързо и да се вземат в ръце.
Активен

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Re: Мнението на Linus Torvalds за Gnome3
« Отговор #18 -: Aug 18, 2011, 08:39 »
Както се говори във форума, ще бъде добре ако някой се заеме да направи форк на гнома и да продължи 2-ката.
Има такъв проект, подобно на проекта за продължаване на КДЕ 3.5. Но за момента мисля, че още няма съществени постижения (той е и съвсем скоро започнат, все пак).

По неофициална информация. Гном 2.32 ще продължи да съществува, и щяло да има някаква актуализация до 2.35.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

Mitaka

  • Гост
Re: Мнението на Linus Torvalds за Gnome3
« Отговор #19 -: Aug 18, 2011, 14:57 »
Много пъти съм казвал коя е причината да спра да ползвам Linux за ДЕСКТОП - появата на KDE4.
Пускането му в онзи период беше голяма грешка... не знам защо решиха, че няма да има икони по десктопа, а как беше.... "плазмоиди"? Направиха куп други промени, които ме отчаяха тотално.
После малко ползвах Gnome. Така и не му свикнах, но го ползвах около 2 години.
Общо, около 9 години аз имах само една система на компютъра си - Debian. На лаптопа бях сложил Ubuntu.
Сега с Gnome 3 правят същото, което направиха с КДЕ4 - генерална промяна на интерфейса. Тотално разместване на всичко. На някой може и да не му пука, но аз лично нямам време да свиквам и да настройвам постоянно.
При комерсиалните ОС нещата са различни - интерфейса им винаги е изглеждал по подобен начин... никога не е имало някаква рязка промяна в идеологията. Хората ползват някаква стандартизация, която при КДЕ/Гноме я няма... някой ще каже - то е отворено, ква стандартизация? Е, точно за десктопите трябва да има! Трябва са се придържа към един модел, и колкото и шарено да го направят - архитектрата му винаги да остане една и съща!

Погледнете Windows от 95 насам - идеологията на десктопа не е пипната! Ама грам!
Същото за MAC OS - откак е излязъл та до сега!
И не, не ми говорете как било яко... и за мен беше яко като бях студент и имах бол време за елсперименти, та дори и да пиша по сорса на драйвери за звукова карта :) Нещата се променят.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Мнението на Linus Torvalds за Gnome3
« Отговор #20 -: Aug 18, 2011, 15:50 »
Погледнете Windows от 95 насам - идеологията на десктопа не е пипната! Ама грам!

Ами.. Пипната беше. При XP доколкото си спомням бяха променили start менюто . по default беше някава друга организация и много ме тормозеше. Та първата работа при XP беше да се превключи на 'clasic'.

Е абсолютно същото го направиха при KDE4. Първата работа при кде4 е да се превключи пак на 'clasic' меню. Абе идиотщини.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Мнението на Linus Torvalds за Gnome3
« Отговор #21 -: Aug 18, 2011, 16:26 »
Погледнете Windows от 95 насам - идеологията на десктопа не е пипната! Ама грам!
Същото за MAC OS - откак е излязъл та до сега!
И не, не ми говорете как било яко... и за мен беше яко като бях студент и имах бол време за елсперименти, та дори и да пиша по сорса на драйвери за звукова карта :) Нещата се променят.
Е, има разни дребни промени


и при МАК
http://www.computerhovel.com/mac_evolution.html
Активен

0x2B|~0x2B

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Мнението на Linus Torvalds за Gnome3
« Отговор #22 -: Aug 18, 2011, 16:31 »
Е, има разни дребни промени


и при МАК
http://www.computerhovel.com/mac_evolution.html
« Последна редакция: Aug 18, 2011, 16:33 от backtolife »
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше