Автор Тема: ubuntu 12.04 или всичко в линукс започва да става like a windows style  (Прочетена 14162 пъти)

growchie

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
    • Профил
http://en.wikipedia.org/wiki/Bcache
http://en.wikipedia.org/wiki/Dm-cache
http://en.wikipedia.org/wiki/Flashcache
growchie, М$ не са измислили топлата вода.
Ми нормално е да не съм го открил. Тия неща са вкарани официално в ядрото 2013.

И пак не е същото. http://en.m.wikipedia.org/wiki/Fusion_drive

От описанията във википедия не можах да разбера колко ти е тома - сумата от двата диска, кокто е в ОСХ, или пространството на ssd диска се губи само за кеширане.
« Последна редакция: Nov 28, 2014, 13:18 от growchie »
Активен

growchie

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
    • Профил

Във Фрее БСД в момента се въвежда система подобна на sd. Апропо sd е вдъхновен от зареждащата система на Мац.
 

Дай връзка по въпроса, че никъде не намирам такова нещо.
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Във Фрее БСД в момента се въвежда система подобна на sd. Апропо sd е вдъхновен от зареждащата система на Мац.
Дай връзка по въпроса, че никъде не намирам такова нещо.
За FreeBSD се очаква да се появи система за управление на услугите, подобна на systemd. Не е точно, че в момента се въвежда :)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

growchie

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
    • Профил
Във Фрее БСД в момента се въвежда система подобна на sd. Апропо sd е вдъхновен от зареждащата система на Мац.
Дай връзка по въпроса, че никъде не намирам такова нещо.
За FreeBSD се очаква да се появи система за управление на услугите, подобна на systemd. Не е точно, че в момента се въвежда :)
Някой казал някъде си нещо. На това ми прилича.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Понеже се замислих за мрежовия мениджър, трябва да отчетем намаляването на броя и даже изчезването на въпроси във форума, свързани с настройка на мрежа, задавани от начинаещи линукс потребители. В добавка - удобството за преносимите компютри, ходещи в различни WiFi мрежи.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Понеже се замислих за мрежовия мениджър, трябва да отчетем намаляването на броя и даже изчезването на въпроси във форума, свързани с настройка на мрежа, задавани от начинаещи линукс потребители. В добавка - удобството за преносимите компютри, ходещи в различни WiFi мрежи.

Много е полезно за начиниаещи потребители, щото винаги все някакси прокарва мрежата. Само че защо го бутат по default и по сърверските дистрибуции - там където се изисква постоянство и никой да не закача конфиг файловете. А това нещо се държи точно като вирус. Не знаеш кога и къде ще ти презапише нещо зад гърба.

Вчера например установих, че ако искаш от шела да си настроиш wi-fi с такива команди като iwconfig wlan0 essid "NetworkXX" това не става докато работи NetworkManager-а. Той окупира всичко и се бие за ресурси за гъба ти. Абе пълен Вирус.
« Последна редакция: Nov 29, 2014, 10:15 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Оти трябва да е лесно като може да е трудно, попитал шопа?!

Колко по-лесно би било да се спазва стария начин с iwconfig, вместо маса код изписан и недовършен...
Активен

А печат ?

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Да има кой да клика с мишката, и оттам да настройва. Иначе конзолата не е мръсна дума.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ачка може да е просто графично приложение, което само да подава правилните команди, които е сглобило по това, което си нацъкал. Да си кажа и на мен не ми е удобно да пиша iwconfig. Малко кофти е измислен. Но при цялата тази сложност на безжичните мрежи, пак е геройство да стигнат до тук. 


Някой казал някъде си нещо. На това ми прилича.

Не е точно така. За разлика от нашият свят в *бсд има стройна управленска структура, планиране и отчетност, все едно е корпорация. Щом фондацията е казала, че това ще влезе, значи ще влезе, въпрос на време.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Преди малко ми се оплакаха пак от невероятната програма за мрежово управление.
Системата е Убунту 12.04 кернел 3.13.0-40-generic #69~precise1-Ubuntu SMP Fri Nov 14 10:29:31 UTC 2014 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux

openvpn и nm, с нм и впн-а, всичко е наред : логва се ползва интернет, но няма достъп до рутираните мрежите получени от впн-а.

стартира си ръчно openvpn-a всичко е наред... идиотия...


Преди време се връткаше една тема с приблизително заглавие ...линукс софтуера се вбоклукчава...
Тогава не и обърнах сериозно внимание ...но явно е сериозен факт...
« Последна редакция: Dec 02, 2014, 21:22 от 10101 »
Активен

А печат ?