Автор Тема: Идея за фирма  (Прочетена 6963 пъти)

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Идея за фирма
« Отговор #15 -: Nov 22, 2010, 00:45 »
//offtopic
gat3way Ако имаш път към Търново (пандиза) там имам един приятел дето с радост ще ти разкаже как е стигнал до пандиза. Със сходни на твоите иде си правеше добри пари ама до време :)
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Идея за фирма
« Отговор #16 -: Nov 22, 2010, 00:46 »
Да, но това изисква адекватен начален капитал. С 2-3 хиляди лева няма да можеш да си позволиш дори свестен сървър, на който да хостваш проектите на клиентите си.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Идея за фирма
« Отговор #17 -: Nov 22, 2010, 00:48 »
gat3way Айде кажи ми как като вложа 100-тина хиляди мръсни пари в нещо после ще остана сух. Ако ми кажеш веднага започвам с бизнеса :)
Те ченгетата вече ги натиснаха и на стават такива игри.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Идея за фирма
« Отговор #18 -: Nov 22, 2010, 00:51 »
Не съм давал съвети да влагаш мръсни пари и да излизаш сух. Просто 2-3 хиляди лева начален капитал са крайно недостатъчно. Но виж - за наркобизнес става.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3401
    • Профил
Re: Идея за фирма
« Отговор #19 -: Nov 22, 2010, 00:53 »
Като стана дума за секретарки се сещам за един виц.
Интервю за място за секратарка със шефа:

- Колко?
- 400 лв.
- За 400 лв. си  е*и  главният инженер!....



« Последна редакция: Nov 22, 2010, 00:56 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Идея за фирма
« Отговор #20 -: Nov 22, 2010, 00:54 »
Ако имах  кинти  нямаше да се занимавам със това  :) сеш се...  въпроса е да се съберем  няколко човека и да започваме да действаме.....
Ммм, ОК, а нещо като "аз съм еди си кой, занимавам се с еди си какво, интересувам се от еди си какво и искам да бъда еди си какъв, искам да се съберем с хора, които разбират от това и това.." В момента звучиш повече като търсещ спонсори, а не съмишленици :) Малко градивна критика - понеже говориш за много сериозно начинание, представяй го с подобаващите думи и етикет, а не така все едно си лафим на по бира в кръчмата. Казваш "разработване на Web  сайтове, подържане на мрежи, предложения  на хост-домайн услуги. и др." - това е прекалено широка дейност за една начинаеща компания, може да разкажеш по-подробно какви са представите ти и как смяташ, че ще привлечеш клиенти, също така как виждаш органзацията на хората, йерархията, използваните технологии и методи на работа... Или иначе казано, ако имаш тази идея насериозно, представи я както подобава, защото иначе кой ще се грабне да влага труд, време и пари в нея??
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Идея за фирма
« Отговор #21 -: Nov 22, 2010, 03:16 »
Не го затормозвайте още от сега.

Изчакайте да станат битовизмите - на този му се родило дете, другия болен, трети намерил "час-пром" и фирмата в момента му се намира в единия крачол.

Тогава Васко ще установи че нещата от не-познати се правят с пари.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

nifelheim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 328
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Идея за фирма
« Отговор #22 -: Nov 22, 2010, 09:33 »
Подходящо време за бизнес. Wake up!
http://www.youtube.com/watch?v=pTifdoKXoxM
Активен

Оптимистът изучава английски език. Песимистът - китайски. А реалистът - автомат Калашников.

Vask0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 185
    • Профил
Re: Идея за фирма
« Отговор #23 -: Nov 22, 2010, 18:59 »
Не търся никого за да ми движат нещата просто споделям идея които иска да се включи със мен да реализираме идеята...  а който не иска поне да не  прави  лаг  по темата....

отнася се за хората които,   мислят идеята за пропаднала....
« Последна редакция: Nov 22, 2010, 19:01 от Vask0 »
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Идея за фирма
« Отговор #24 -: Nov 23, 2010, 00:00 »
просто споделям идея
Може ли конкретна идея, аз много пъти съм чувала познатите ми да казват "ае, ай да ставаме мениджъри вече", но това не ми е достатъчно да реша да си дам времето и парите и да се впускам в такива начинания.

а който не иска поне да не  прави  лаг  по темата....
Аз предлагам така - авторът да се погрижи за това темата да не е "лаг" и да обясни проблемът си подробно, а останалите да се отнасят сериозно и конструктивно към предложенията му.
Активен

Vask0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 185
    • Профил
Re: Идея за фирма
« Отговор #25 -: Nov 23, 2010, 19:00 »
Еми идеята е да направим  като за началото малак тим със наши средства и компиютри.. и да наемем помещение  всички задружно  да търсим решения  и идеш  към дадени фирми, примерно да им поддържаме даден сай и локална та  им мрежа...  това е накратко..   
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Идея за фирма
« Отговор #26 -: Nov 24, 2010, 07:50 »
Еми идеята е да направим  като за началото малак тим със наши средства и компиютри.. и да наемем помещение  всички задружно  да търсим решения  и идеш  към дадени фирми, примерно да им поддържаме даден сай и локална та  им мрежа...  това е накратко..
Личното ми мнение е че в България няма много голям пазар за консултантски услуги (поне така разбирам идеята на фирмата). Не че няма къде да се прилагат, просто българина не е свикнал да плаща за експертни и консултантски услуги
Активен

0x2B|~0x2B

computer

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: Идея за фирма
« Отговор #27 -: Nov 24, 2010, 15:40 »
тея няколко хиляди лева ще ти стигнат за първите няколко месеца... за толкова време едва ли ще успееш и 1 проект да направиш и да ти платят (при положение че вече имаш хора склонни да ти възложат работа и да ти платят наистина)
изобщо не коментирам раковете и сървърите които ще се слагат освен да направиш мрежа от тип "домашен" закачена за кварталния ЛАН едва ли ще има ресурс за друго

аз съм на подобно дередже
преди 5-6 години почнахме като теб и от тогава някои от хората се махната, дойдоха други, които също се махнаха, други се изпожениха, трети не им е интересно или си имат други приоритети и т.н. да не изброявам повече
ако сега трябваше да започвам не бих се хванал, без да е ясно поне за 1 година на пред какво ще се прави и от къде ще идва финансирането и върху какво ще се работи. Все пак всички работят за пари, не можеш да вечеряш "мерси" и "ще си помисля"



Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5293
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Идея за фирма
« Отговор #28 -: Nov 24, 2010, 16:38 »
Да, Computer е много-много прав. Наистина първата година ще е най-трудно. А и в началото всички запалени "Тъй ще направим. Иначе ще направим. Няма проблеми, ще го пуснем това. И т.н." А после ще се изнизват несериозниците един по един, при някои неуспехи. И понеже Vasko помоли в темата да няма излишни негативни коментари, а само конкретни предложения, исках да напиша нещо положително, ама не можах. Все негативите ми се въртят. Но пък пожелавам успехи на начинанието на Vasko.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Vask0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 185
    • Профил
Re: Идея за фирма
« Отговор #29 -: Nov 25, 2010, 21:03 »
 Извинявам се за късният  отговор... искам да кажа, че ако стане реална тази фирма...  наистина трябва да мислим за бъдещетои, поне  година напред въпреки, че  като правим фирма  не трябва да мислим за големи успехи в началото...  който и да питате никой  не е тръгнал  със голяма кощница на този  пазар...  с една дума,  или сме в играта или не.... Всичко зависи от нас трябва само да стартираме и  да се прочуем на пазара....   имам  2-3 идей за направата и поддържането  на няколко сайта.. може и да уредим и въпроса за поддържането на  софтуер и хардуер на дадени фирми.. Отново казвам всичко зависи от нас...  ако сме екип всичко ще стане...   
Активен