Автор Тема: каква дистрибуция 32 или 64  (Прочетена 9984 пъти)

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: каква дистрибуция 32 или 64
« Отговор #45 -: Nov 01, 2012, 13:55 »
...Какво обаче ще се случи с настройките на програмите, които се пазят там, при смяна от 32->64? Ще продължат ли да бъдат четими?

Аз когато преинсталирам, стартирам първо на лайв, влизам си на диска на който ми е /home и изтривам всички файлове започващи с точка в папката, но преди това трябва да настроиш мениджъра да ти показва скритите файлове....
По този начин се затриват всички потребителски настройки. Остават само файловете с данни. А дали някой няма да си затрие пощата така?
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Re: каква дистрибуция 32 или 64
« Отговор #46 -: Nov 01, 2012, 14:03 »
...Какво обаче ще се случи с настройките на програмите, които се пазят там, при смяна от 32->64? Ще продължат ли да бъдат четими?

Аз когато преинсталирам, стартирам първо на лайв, влизам си на диска на който ми е /home и изтривам всички файлове започващи с точка в папката, но преди това трябва да настроиш мениджъра да ти показва скритите файлове....
По този начин се затриват всички потребителски настройки. Остават само файловете с данни. А дали някой няма да си затрие пощата така?
Имам усещането, че няма да е само един.
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: каква дистрибуция 32 или 64
« Отговор #47 -: Nov 01, 2012, 14:52 »
Този начин е при положение, че са омазани нещата. В повечето случаи и това е главната причина за преинсталиране на системата. Аз примерно, не рядко преинсталирам, че ми е по-лесно и бързо от колкото да търся проблема, като в моята си ситема запазвам някои от файловете с точка отпред.
В неговия случай, съдейки от въпросите за amd64, едва ли има потребителски настройки които би желал да запази.
Активен

wireshark

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
    • Профил
Активен

danaildr

  • Гост
Re: каква дистрибуция 32 или 64
« Отговор #49 -: Nov 02, 2012, 00:00 »
За жалост процесорчето е доста старичко, но казвам за жалост, не защото е лошо, а защото винаги може по-хубаво (искам и аз по-хубаво ама за сега няма $)
Сваляй версия за amd64, инсталираш, без да триеш нищо от /home папката, при създаване на шптребителя може да ти зададе въпрос дали да импортира настройки от вече съществуващ дял, съответно там се съгласяваш и показваш дяла и потребителя.Ако обаче потребителя е със същото име като на старата система и домашната папка не е криптирана всичко ще си тръгне и без импортиране
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: каква дистрибуция 32 или 64
« Отговор #50 -: Nov 02, 2012, 12:05 »
Рамта ти е малко... по-добре избери 32 битова дистрибуция.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

wireshark

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
    • Профил
Re: каква дистрибуция 32 или 64
« Отговор #51 -: Nov 02, 2012, 14:20 »
до колкото разбрах разликата между двете е в производителността и сигурността в полза на 64-битова,аз в момента съм с такава,но може би ще трябва да мина на 32-битова :/
Активен

STormDevil

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 28
  • Distribution: Kubuntu 12.10
  • Window Manager: KDE 4.9.2
    • Профил
Re: каква дистрибуция 32 или 64
« Отговор #52 -: Nov 02, 2012, 16:35 »
Благодаря на всички за помощта. За 15на минути инсталирах 64 с формат на / и /boot и запазване на /home

Наложи ми се да инсталирам наново някои от приложенията (eclipse, virtualbox, gimp, chrome), но всичко засега работи гладко.

 [_]3 [_]3 [_]3
Активен