Автор Тема: Търся универсален гаечен ключ от Балканче  (Прочетена 2337 пъти)

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Оня с многото дупки. Ако някой има излишен плийз да ми пише на лични.
« Последна редакция: Dec 06, 2012, 01:33 от dejuren »
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Преди три дни видях при един човек и се сетих, че тука някой питаше, та го помолих ако не му трябва да ми го даде ама уви  >:(  Утре пак ще ходя до същия човек и ще му приклепам с мили очички, та дано склони да го даде.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Аз си купих подобен. Приблизително два пъти е по-голям, доста е як и тежък, произведен в Италия. За съжаление не е много удобен за носене, а и за ползване.
Мисля, че в магазина видях и от тези, за които питаш, но беше произведен в Китай. Мога да прескоча да проверя. Наблизо ми е.
« Последна редакция: Dec 06, 2012, 11:29 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Щракни тогава някоя и друга снимка на каквото има в магазина, ако минаваш натам. Сложи някакъв предмет в снимката за мащаб, например ключове или запалка.

runtime, ако мине мине :)
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
"Онези, руските, вече ги няма" - каза човекът в магазина :) и показа колко е тънък и как се огъва китайския ключ (малкия ключ на снимката).
Големият е 10 лв., а малкият - 2.
« Последна редакция: Dec 09, 2012, 11:41 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

UBIGI

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
    • WWW
 ;D ;D ;D ;D ;D друго си е инженерната мисъл на българина  8)

наскоро ми разказа един приятел как са закалявали калашника и цевите на различни оръжия
стоманите били с такива качества, че китайските боклуци сега са смешни

стоманата - идвала от Черно море, материала се хвърля с години в морето 20-30-40 край Крим след това се кара у нас с вагони за обработка - това което е под ръждата от 10-20см - мисля бе в Червен бряг завода за закаляване...
сега разбира се няма нищо
Активен

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
laskov, много благодаря за старанието! За съжаление не ме устройват, моето търсене е повече свързано с възможността ключовете Балкански да отвиват главното предаване на колелото (от долната страна имаше едни зъбчета, пък многото още дупки са като бонус).

UBIGI, не знам истина или мит, но през 60-те 70-те двигателите за формула 1 на BMW са правени от моторни блокове препикавани от работниците :)

Във всеки случай търсенето на ключа още е активно...
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Ако говориш за блока, където са педалите, на моя велосипед това лято му сложиха капсулована "касета" - фабрично затворено цилиндрично блокче с лагери и ос, което се слага на мястото на всичко онова, което е в централното движение с педалите. Струваше ми 25 лв., но сега се кефя на "мазното", безшумно и леко въртене :) . Казаха, че без никаква поддръжка (то няма как), ще ме изкара доста години.
« Последна редакция: Dec 10, 2012, 09:31 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

bot

  • Гост
в ebay е пълно с такива, терминът е universal bicycle wrench

 пп не са много практични за модерните велосипеди особенно mountain bike където основния инструмент е шестограм (allen key)
« Последна редакция: Dec 09, 2012, 22:39 от bot »
Активен