Автор Тема: HTML цветен дизайнер, работи и с Kuler  (Прочетена 992 пъти)

PhrozenCrew

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 51
    • Профил
Здравейте,

Създадох много простичък цветен дизайнер, за да мога за секунди да подбирам  цветове за проектите си. Ето го:
HTML Color Designer

Получи прилично и реших да го споделя с вас. Ако ви хареса можете да го ползвате.
Якото е, че може да екстрактва цветовете от теми в Kuler. Само се пише ID-то на темата.
Ако се изтегли HTML-сорса (+css) може да се ползва и на локална машина, но естествено няма да може да сваля цветове от Kuler.

С дизайнера се работи много простичко - слагате си цветовете, които сте си харесали или извлекли от Kuler и след това влачите с мишката до полето, което искате да промените. Могат да се променят и текстовете и бекграунда. Не съм го пробвал под други браузери освен Firefox 3.6, така, че е възможно да има проблеми.
Ето няколко скрийншота за да се види за какво става дума:





Имам идея да доразвия проекта, като му добавя възможност за смяна на шаблона, за съхраняване на цветните теми, система за логване и оценяване на темите и т.н. Но, ако ми остане веме  :).
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: HTML цветен дизайнер, работи и с Kuler
« Отговор #1 -: Oct 23, 2011, 00:17 »
Ако искаш хвърли един поглед на това: http://fedoraproject.org/bg/using/tutorials/agave.html
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
HTML редактирането
Предложения за подобрения на сайта
ogi 0 3998 Последна публикация May 16, 2002, 15:19
от ogi
визуален html редактор
Хардуерни и софтуерни проблеми
wandererbg 6 4484 Последна публикация Sep 18, 2003, 17:31
от kennedy
Научете безплатно HTML
Общ форум
contact_bogomil 6 3819 Последна публикация Jan 15, 2013, 08:45
от vyrgozunqk
HTML/php редактор
Идеи и мнения
stanev 1 2038 Последна публикация Jan 04, 2005, 01:38
от gamehack
Искам да науча HTML
Общ форум
JollyRoger 10 5759 Последна публикация Oct 20, 2005, 14:51
от laskov