Автор Тема: Ще е възможно ли да се добави нов раздел във форума ?  (Прочетена 2997 пъти)

Ekspert

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 801
  • Distribution: Debian Wheeze
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Както си цъках по нета и се сетих че във форума липсва секция за ревюта на програми (или аз не съм попадал на такава до сега), което си е минус за повечето потребители.
Въпроса е има ли възможност да се направи такъв, където ще може да се правят кратки ревюта на програми, с което ще се улеснят много нови и не толкова нови потребители, все пак не всеки има времето да рови търси и опитва различни програми, но всеки може да драсне няколко реда с отзиви за изпробвани такива и проблеми и решения при ползуването им.
Активен

Извинението е като ЗАДНИКА. Всеки си го има.

nikito_blend

  • Гост
Нали има раздел "Статии" в сайта.  :)
Активен

Ekspert

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 801
  • Distribution: Debian Wheeze
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Имам предвид нещо от сорта на раздел с подраздели примерно графика, звук и видео, аксесоари, офис, система и т.н. Така ще се стесни търсенето при нужда от някакъв софтуер и ще се намалят питанията от сорта "Търся програма…"
Активен

Извинението е като ЗАДНИКА. Всеки си го има.

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Не мисля. Повечето (99%) първо питат и после търсят. Ефекта ще е нулев от тази гледна точка.
А и като цяло в българското пространство липсват качествени отговори, като  в повечето случаи човек ще попадне на "Глупак", "Идиот", "Ламер" и пр. нарицателни от колкото на нещо смислено. На нас манталитета ни е да обиждаме хора, които се предполага, че разбират и си обясняват определени точки по-грешно от нас самите ( ще кажеш, че всеки е длъжен да разбира от всичко) и за да се изтъкнем, че сме много "велики" обикновено наругаваме лицето срещу нас. Всъщност като цяло до голяма степен преобладава лицемерието. А още по-лошото е, че се наблюдава омраза към хора, които са избрали алтернативното или различното :)

Обобщено: Мисля, че това предложение ще претърпи провал  [_]3

« Последна редакция: Sep 24, 2010, 10:38 от runtime »
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Почти аналогичен раздел "Вашите банди" във форума на радио Z-ROCK. Не е нужно да има подраздели. Достатъчно е най-отгоре да има тема-каталог.
« Последна редакция: Sep 24, 2010, 13:19 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Ekspert

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 801
  • Distribution: Debian Wheeze
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Нямах предвид раздел в който всеки да пише "търся програма" а раздел в който всеки може да сподели опит с инсталация, настройка и използуването на програма т.е. ревю на самата програмата. Така като ти затрябва софт за 3D няма да питаш "кажете ми…" а ще отидеш в съответния раздел примерно "Графика" ще прегледаш какво има вече показано там и ще си избереш каквото ти е необходимо. Трудно ли е да опишеш какво може да правиш с дадена програма, или от къде да я изтеглиш, как да я настроиш или промениш според нуждите си? точно това в българското net пространство липсва, нов потребител няма как да види до къде стига избора за който толкова много се проказва. Ето един тъп въпрос за колко аудио програми се сещате  и за колко още и идея си нямате?
Активен

Извинението е като ЗАДНИКА. Всеки си го има.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Впрочем wiki-то в сайта е по-подходящо място за целта. За съжаление, последно като реших да създам страница в него, се получи някакъв проблем с кодировките и се отказах.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Ekspert

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 801
  • Distribution: Debian Wheeze
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
utf-8 и мисля че няма да има проблем
Активен

Извинението е като ЗАДНИКА. Всеки си го има.