Автор Тема: YouTube Проблем:  (Прочетена 4625 пъти)

Malduin

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
YouTube Проблем:
« -: May 30, 2009, 01:47 »
Здравейте,ще пристъпя направо към проблема,а той е в това че всеки път когато пусна флаш клип на пълен екран в някой сайт,като YouTube клипа върви просто ОТВРАТИТЕЛНО бавно,когато е в малък екран този проблем го няма.
 Просто вече изчетох една камара "решения" в интернет и.... нито едно от тях не помогна,настройвах firefoxa...преинсталвах Adobe Flash и куп други безсмислени процедури.Сега се надявам някой от вас да е имал подобен проблем и да се е справил с него,просто е смешно това че подкарвам пез проблеми игри като World of Warcraft а един Youtube ми се опъва !!!
 П.С
Конфигурацията на лаптопа ми е :
Toshiba Satelite L40 (1.8Ghz) Dual-Core , 2 mb Ram ,VGA- Intel 965 -или нещо подобно...

 
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: YouTube Проблем:
« Отговор #1 -: May 30, 2009, 06:02 »
първо с кой браузър си? ако говорим за мозила, в адресбар-а пишеш: about:config, приемаш предупреждението и ще видиш горе в дясно един бутон за настройки, задаваш по дифолт и вероятно вече няма да имаш проблем.
edit: ако не стане така трябва да деинсталираш мозилата, да изтриеш от домашната директория  папката .mozilla  и да я инсталираш пак. тогава със сигурност няма да имаш никаква проблемация.
едит2: а опитал ли си да забраниш визуалнита ефекти? и това е вероятен проблем, често срещан при разните му там латопи нот и нетбуци.
« Последна редакция: May 30, 2009, 06:14 от satir »
Активен

bombov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
  • Distribution: Убунту 8.10
  • Window Manager: Gnome 2.24,1
    • Профил
Re: YouTube Проблем:
« Отговор #2 -: May 30, 2009, 10:20 »
Предполагам ,че си със 9.04 и аз имам същия проблем.

При 8.10 нямах такъв проблем ,но след ъпдейтването до 9.04 се появи.Доколкото знам ,проблема идва от ОС.
Активен

Malduin

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: YouTube Проблем:
« Отговор #3 -: May 30, 2009, 21:01 »
първо с кой браузър си? ако говорим за мозила, в адресбар-а пишеш: about:config, приемаш предупреждението и ще видиш горе в дясно един бутон за настройки, задаваш по дифолт и вероятно вече няма да имаш проблем.
edit: ако не стане така трябва да деинсталираш мозилата, да изтриеш от домашната директория  папката .mozilla  и да я инсталираш пак. тогава със сигурност няма да имаш никаква проблемация.
едит2: а опитал ли си да забраниш визуалнита ефекти? и това е вероятен проблем, често срещан при разните му там латопи нот и нетбуци.
Всичко изброено до тук съм пробвал... но без успех !  ???
Активен

__eve__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 71
    • Профил
    • WWW
Re: YouTube Проблем:
« Отговор #4 -: May 31, 2009, 12:05 »
И аз мисля, че е от ОС, защото пък имах проблем с Убунту 8.0.4, не плейваше никакъв флаш само от http://vbox7.com  ,a жена ми само там кисне, навсякъде другаде флашовете вървяха. не тръгна и го смених със Слак.
Активен

Neoromantic

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 71
    • Профил
Re: YouTube Проблем:
« Отговор #5 -: Jun 04, 2009, 01:10 »
И аз мисля, че е от ОС, защото пък имах проблем с Убунту 8.0.4, не плейваше никакъв флаш само от http://vbox7.com  ,a жена ми само там кисне, навсякъде другаде флашовете вървяха. не тръгна и го смених със Слак.

Аз съм с 8.04, Firefox 3.0.10  - флаш си пускам без грижа. Имал съм проблем обаче с Kubutnu и FIrefox. Тогава страницата на Eurofootball ми се убиваше след известно време.
Активен

Koki_ml

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
  • Distribution: Ubuntu 9.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: YouTube Проблем:
« Отговор #6 -: Jun 04, 2009, 19:27 »
имах подобен проблем  само ,че ми размазваше картината  . пробваи да преинсталираш флаш плеъра при мен така се оправи :) 
Активен