Автор Тема: Как се превежда ...  (Прочетена 30668 пъти)

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Как се превежда ...
« Отговор #30 -: Sep 07, 2016, 22:52 »
С известен страх да питам ...
Как бихте предпочели: Въпрос на български с отговор y/n (yes/no), или с отговор д/н (да/не)?
С уговорката, че не знаете с какви клавиатурни подредби разполагате, но се предполага, че имате БДС и qwerty, като можете да ги превключвате с Alt+Shift, а наличието на втората е сигурно.

Между другото, "Obsoleting" преди съм го бил превел като "Излизащ от употреба", а "Downgrading" - "Към предишна версия".
« Последна редакция: Sep 07, 2016, 23:13 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Как се превежда ...
« Отговор #31 -: Sep 08, 2016, 08:42 »
С известен страх да питам ...
Как бихте предпочели: Въпрос на български с отговор y/n (yes/no), или с отговор д/н (да/не)?
С уговорката, че не знаете с какви клавиатурни подредби разполагате, но се предполага, че имате БДС и qwerty, като можете да ги превключвате с Alt+Shift, а наличието на втората е сигурно.

Между другото, "Obsoleting" преди съм го бил превел като "Излизащ от употреба", а "Downgrading" - "Към предишна версия".
Предпочитам д/н. Срещал съм го в конзолни приложения. Но, независимо, че пише на български, винаги съм писал y/n, когато потвърждавам или отказвам операцията.
« Последна редакция: Sep 08, 2016, 08:51 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Как се превежда ...
« Отговор #32 -: Sep 11, 2016, 23:51 »
Как бихте предпочели: Въпрос на български с отговор y/n (yes/no), или с отговор д/н (да/не)?
Ако превеждането на стринга не води до това да можеш да отговориш с буквите "д" и "н", то определено трябва да си остане "y/n" (самото "yes/no" в скобите може да се преведе), тъй като това би бил указател какво да въведеш и преводът му би довел до объркване.
Ако можеш да отговориш с "д" и "н", то смело можеш да ги преведеш, макар че бих застанал напълно зад това, ако при това можеш да отговориш и с "y" и "n".
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти