Автор Тема: Голям проблем с компилиране на Linux ядро  (Прочетена 2704 пъти)

supervas

  • Гост
Имам голям проблем с компилирането на ядро 3.6.6 за тази дънна платка на Интел http://ark.intel.com/products/56455/Intel-Desktop-Board-DN2800MT.
Тя ползва Atom N2800 процесор - http://ark.intel.com/products/58917/Intel-Atom-Processor-N2800-1M-Cache-1_86-GHz.

Не компилирам ядро за първи път и не виждам какво съм пропуснал при конфигурирането му. Включил съм файловата система, USB поддръжка и дори SCSI и SATA поддръжка в ядрото. Ядрото се паникьсва много рано и нямам никакви логове за повече информация. Не стига до стартиране на услугите или маунтване на файлови системи. Качил съм снимка на съобщението за грешка което излиза, както и конфигурацията на ядрото и данните на процесора тук: http://dox.bg/files/dw?a=a6e06bc145

Инсталирам последния Gentoo Linux 64 бита от една флашка на друга, т.е. ядрото се стартира от флашка. С буутването от нея няма проблем.
Активен

supervas

  • Гост
Още един западнал форум в Интернет ...
Активен

PaperNick

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 291
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Вследствие, че не може да ти се отговори, правиш заключение че е западнал ?
Активен

Practice

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Вследствие, че не може да ти се отговори, правиш заключение че е западнал ?
А, не! Просто човека рядко пише. Справка.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

supervas

  • Гост
Съда по това че преди получавах доста бързо отговори, а сега никакви ги няма!
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5279
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Ем такива са те - калпазани недни. Не им се отговаря, мискини такива.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Съда по това че преди получавах доста бързо отговори, а сега никакви ги няма!

Колко умрял е един форум се съди по отговорите на ден които се публикуват, а това, че ти не си получил отговор, може да има куп причини.
Активен

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Ще си направя сайт, който да отговаря на такива въпроси - едно елементарно търсене и решението може би е на лице:

[BUG,3.6.6-3.7-rc5] NULL pointer deref when using a pcie-pci bridged pci device and intel-iommu

Цитат
because I didn't see it.  Here was the patch that got it working for me
(ignore the printks), applies against 3.6.6 and 3.7-rc5.
« Последна редакция: Nov 27, 2012, 00:51 от !ntel »
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Съда по това че преди получавах доста бързо отговори, а сега никакви ги няма!
Ха! А ти къде беше две години? На готованците, очакващи някой с нещо да им е длъжен, мястото им е в коша, така че... Прав ти път! ;)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

supervas

  • Гост
Съда по това че преди получавах доста бързо отговори, а сега никакви ги няма!
Ха! А ти къде беше две години? На готованците, очакващи някой с нещо да им е длъжен, мястото им е в коша, така че... Прав ти път! ;)

Не питай!

Предполагам, че за това става дума "intel-iommu: Fix lookup in add device" в 3.6.8.

Но понеже ядро 3.5.7 (Gentoo) и 3.6.4 (Arch linux) нямаха такъв проблем, реших, че проблема е с конфигурирането на ядрото, което не е изключено според мен.

Това дали един форум е ЗАПАДНАЛ си личи както по количеството така и по качеството на темите и отговорите им в него, КПД-то, количеството спам и др. Най-общо казано по полезността си за потребителите. До тук един полезен отговор.
Активен

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: Голям проблем с компилиране на Linux ядро
« Отговор #10 -: Nov 28, 2012, 03:34 »
//OFF-Topic

Само дето това е твое лично мнение. За да е меродавно, трябва една определена част от потребителите (по-голяма от 50%) - да е на същото мнение.

Аз мога да кажа, че това е най-добрият форум в света - и к'во от т'ва?!?
Той си е такъв за мен, но за теб не е...

PS: Единственият проблем на темата е, че теми които трябва да са два/три поста (полезното съдържание) - в 90% от тях, те са по 1 страница най-малко. Толкова е трудно да се преглътне егото, че няма на къде. Но за това пък почти всичките тези теми поне имат някаква полезна информация. :)
« Последна редакция: Nov 28, 2012, 03:38 от !ntel »
Активен

supervas

  • Гост
Re: Голям проблем с компилиране на Linux ядро
« Отговор #11 -: Nov 28, 2012, 16:07 »
Съжалявам, че трябва да го кажа, но не познахте. Проблема се влошава. Сега дори не се вижда жялото съобщение за грешка. Края му прилича на предишното.

Явно ще трябва да си играя с GENKERNEL-а докато разбера, коя опция създава проблемите.

<off>
За меродавността на мненията

Дори и 100% от мненията да са еднакви, това не означава че са правилни. Т.е. Мненията не са меродавни.
Меродавни са единствено фактите.
</off>
« Последна редакция: Nov 28, 2012, 16:12 от SuperVas »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5279
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Голям проблем с компилиране на Linux ядро
« Отговор #12 -: Nov 28, 2012, 16:15 »
Колега, явно нещо не сетваш правилно в конфига, или друга някаква болка става при компилирането на ядрото и модулите. Не можеш ли да помолиш някой твой познат с повече опит при Gentoo, да ти помогне на място. И да си направиш и ползваш нужното ядро.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

supervas

  • Гост
Re: Голям проблем с компилиране на Linux ядро
« Отговор #13 -: Nov 28, 2012, 17:34 »
Колега, явно нещо не сетваш правилно в конфига, или друга някаква болка става при компилирането на ядрото и модулите. Не можеш ли да помолиш някой твой познат с повече опит при Gentoo, да ти помогне на място. И да си направиш и ползваш нужното ядро.

И аз това казах в началото! Надявах се че ще успея да намаля броя итерации за достигане на оптималното решение, но явно няма да стане.
В такъв случай ще се мисли за ускоряване на итерациите, защото броя им е доста голям, но ако на някой му е станало интересно и има желание да ми помогне, и допринесе за това, ще си заслужи форумния поздрав.

Аз съм човека, който знае най-много в обкръжението си.
Активен