Автор Тема: Препоръка за видеокарта  (Прочетена 3502 пъти)

ivo1204

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 987
    • Профил
Препоръка за видеокарта
« Отговор #15 -: Feb 08, 2008, 05:30 »
Е , при толкова много мнения , е трудно да защитавам АТИ. все пак , скоро би трябвало да има добри и свободни драйвери и за АТИ.
http://wiki.x.org/wiki/radeonhd
Активен

Lord Bad

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1667
  • Distribution: Fedora 13
  • Window Manager: GNOME
  • Jedi Knight
    • Профил
Препоръка за видеокарта
« Отговор #16 -: Feb 08, 2008, 09:05 »
Ми в момента тия драйвери за нищо не стават все още. Пробвах ги няколко пъти с нулев успех, но разчитам доста на тях. Все пак, обаче, имайте предвид че драйвера не се казва radeonhd случайно, и много потребители ще останат да гризат дървото и след като той стане използваем.
Активен

Fuelled by Fedora 13 "Goddard"
====================================
Rock it!

ico36

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 52
  • Distribution: Linux Mint Debian Edition (LMDE)
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Препоръка за видеокарта
« Отговор #17 -: Feb 10, 2008, 19:55 »
За съжаление,в подържания хардуер не видях никаде моята карта,иначе бих ги пробвал.
Активен

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Препоръка за видеокарта
« Отговор #18 -: Feb 10, 2008, 21:03 »
Цитат
Аз имам nvidia Quadro NVS140m на лаптопа - с нея нямам никакви грижи - compiz, игри - всичко е 6.

А става ли поне малко тази карта за игрички. Въобще нямам някакви високи изисквания. Примерно сравнена с fx5200 (тази карта на времето ми вършеше перфектна работа) как е? Може би задавам глупави въпроси, но не съм имал досег до quadro, а знам, че не са точно за gaming.
Цитат
така и така е започната темата та се интересувах как стоят нещата с вградените интелски карти понеже ще поръчвам ново дъно и май ще е с такава джаджа

Вградените интелски карти имат много прилична поддръжка. Понеже има свободни драйвери за тях най - вероятно няма да ти се наложи да правиш нищо, за да ги подкараш - поне на моя дебиан е така. Що се отнася до 3д-то - зависи какво искаш - warcraft 3, counter strike, quake 3, homeworld - това са 3д игрите, които имам инсталирани на компютъра. Не съм тествал какъв е предела на видео картата, но на един приятел със същата като моята (Intel GMA 950) му вървят прилично и фифите и Max Payne 2. По - новите предполагам, че са по - добре. Видео картите на интел стават и за compiz. Проблемът в случая е xv - след като си patch-нах и компилирах mplayer успях да го подкарам и определено става да се гледат филми, но не и hdtv - за тях трябва да си спра compiz.



Активен

...to boldly go where no one has gone before...

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Препоръка за видеокарта
« Отговор #19 -: Feb 22, 2008, 23:45 »
Ех....и ако тръгне TV-aut на Nvidia-от раз- велико ще е щастие.........



Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop