Автор Тема: Пак за животните.  (Прочетена 72469 пъти)

GattaNegra

  • Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Пак за животните.
« -: Dec 02, 2008, 15:50 »
Здравейте,

С разрешение свише пускам втора тема по въпроса.
Поводът го знаете
http://www.bezdom.info/index.php?option=com_content&task=view&id=5585&Itemid=1

На сайта на ТВ2 го има и предаването на г-жа Патрашкова, гледах го, но няма да пускам линк, защото предаването е меко казано сополиво, а и наистина съдържа ГАДНИ кадри.

Съответно е предприета инициатива за хартиена подписка за промяна на закона за защита на животните.

http://dog.bg/forum/index.php/topic,20513.0.html

Гласове се събират до Февруари.

Имам бланката, всеки, който иска, може да подкрепи инициативата - всяка сряда в Кривото на Дондуков и Будапеща.

Предупреждавам, че всеки пост  - обиден, не по темата или нападка - ще бъде трит без обяснение.

Благодаря.
Активен

Мразя Gnome 3!!!

mhydra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 715
  • Distribution: Fedora, Mandriva
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: Пак за животните.
« Отговор #1 -: Dec 02, 2008, 19:31 »
GattaNegra надявам се няма да се сърди, ще си позволя да прикрепя самата бланка за попълване така, че да е по-удобно на хората който искат изразят своя глас в защита на животните.
« Последна редакция: Dec 02, 2008, 21:59 от mhydra »
Активен

Указвам помощ за всичко свързано с Fedora и Мандрива.
Може да ме търсите на ICQ.

GattaNegra

  • Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Пак за животните.
« Отговор #2 -: Dec 03, 2008, 14:24 »
да , много добре си се сетил.

Ако някой си изпечата бланка и реши да събира, може да ги предаде на ANSF от форума DOG.BG, или .. де да знам.. на мен, а аз - на ветеринарите.

Мерси!
Активен

Мразя Gnome 3!!!

GattaNegra

  • Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Пак за животните.
« Отговор #3 -: Mar 30, 2010, 17:16 »
Цък - а това къде да го докладваме?  ::)

Не мисля, че има смисъл, това хамстерче май беше умряло по други причин, като че не е било живо, докато са му пъхали електрониката.
И все пак е гадно.

Вече има и нова петиция - този път е онлайн.
Ето адреса.
 http://bgpetition.com/zashtita-zhivotni/index.html
Активен

Мразя Gnome 3!!!

betso

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 281
    • Профил
Re: Пак за животните.
« Отговор #4 -: Mar 30, 2010, 18:31 »
За съжаление, актуалността на проблема не само че не намаля, а се изостри.
Благодаря за линк-а, GattaNegra!
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Пак за животните.
« Отговор #5 -: Mar 30, 2010, 20:37 »
Абе не че не си прав, ама тоя по принцип е олигофрен. Само малоумник може да разиграва някакви сценки, където си кръщава някаква мишка "Ахмед Доган" и я пуска при змиите в някакъв див възторг. И после очевидно много вдъхновен от цялата работа си коментира там колко нещастен бил че пепелянката заръфала мишката по главата и тя вземала че умряла бързо, по принцип повече се мъчили там. Тоя бас държа че лъска бастуна докато гледа тия глупости. Сега разбирам да е дете да се вживява толкова, ама все пак е възрастен човек. Сериозно, според мен тоя има сериозни проблеми с умственото си развитие. А и е сатанист, демек плашипутарник, от тия дето бръщолевят за господари, жезъли, неговия Кротал ръзийш ли и тем подобни простотии. Определено не бих казал че е психически здрав, нещо му хлопа дървения мат'рял.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Пак за животните.
« Отговор #6 -: Mar 30, 2010, 20:52 »
Off/
Тц,тц,тц,тц.....браво Цецо,браво сериозен....
Ами сигурно ние деградираме,като не ядем котки,но със сигурност пък ти се извисяваш,като еволюираш нагоре (то накъде ли?!),като ги консумираш на вечеря.
Off/

Подписах онлайн петицията.Гледам си от повече от 30 години животинка в къщи (трето кученце) и не съм докосвал и с пръст никоя от тях,защото не трябва.Не е това начина да научиш на нещо животното.И по начина,по който го правиш се вижда що за човек си.Те разбират,когато ги обичаш и ти се отплащат със същото.
Въпреки,че деволюирам,така ще е и за в бъдеще... :D
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Пак за животните.
« Отговор #7 -: Mar 30, 2010, 20:56 »
/офф

Съжалявам, но не се сдържах да пиша, така поста ми сигурно ще се стори доста остър, за всички "природозащитници" ... Да си предупредя, не за друго.
Също така, смятам, че не е редно да се трият постове, които осопорват вашето мнение, най-малкото, че тук не е комунистически режим и изказваме свободно мнение, особено когато става въпрос за недомислици и разни видиотени догми на днешната цивилизация - кое е хуманно и кое не.

Та да си дойдем на темата. Относно въпросният "сатанист змиевъдец" не мога да ви разбера, човека си гледа змии - те са хищници! Кучето - то е хищник, но определено по-нисш в хранителната верига. Котката- тя също е хищник и с изключение на големите си братя, също е по-нисша в хранителната верига, въпросните змии трябва да похапват по нещо, не мога да разбера за вас аджеба каква е разликата м/у това дали ще купува и ще има дава мишки или котки. За кучетата е подобна историята. Също така това ми напомня за всички "любители" на животни, които не дават, да се приспиват, и каквото и да е, да им се прави, обаче като се приберат по домовете мухат сочни свински пържолки. - е добре свинята не е ли животно, и то тя е доказано по-умна от едно "псе" ( за който е убидна думата, да погледне речниците... защото в случая говорим все за улични превъзходни ), а и е по-близка до човека, от към вътрешно у-во.

Просто вие сте безумно пристрастни хора, ограничени откъм съществуването на 2 нещастни вида, дотолкова променени от човека, че в естествена среда 99% от тях не могат и да оцелеят. И не разбирайте под естествена среда, градинката пред блока с кофите и изкуфелите старци, които ги хранят, а говоря за някоя джунгла, като пример за котка или гора за куче ( все пак е семейство вълци. ).

Замислете се малко и стига глупости, в естествена среда змията яде почти всичко, което не може да и се опълчи и пак ще повтора, защо правите разлика м/у Котка, Куче, Мишка, Прасе... или просто защото баба и дядо или мама и тати са ви казали, че едното е добро и пухкаво, а другото лошо, понеже им пасе житото на полето ?



П.С Е стига толкова, на тая тема много се паля, че около мене само тъпи еколози, които не могат да си защитят доводите и ми е писнало да слушам за такива глупости.

Също така аз съм ял и котка, тя си е заешко месеце, малко по-жилавко, но същото... защо ядем зайци, а котки не ?! :)

П.С2. А относно вегетарианците : ако вашите деди не бяха яли костен мозък и месце, вмомента щеше да се веете по дърветата и да издавате нечленоразделни звуци, събирайки червейчета с клечка и чешейки бълхи, не яжте и вие, току виж вашите деца, вземат да деградират повече и от вас.

Поздрави,

Цецо ! :)


Тъпи еколози ... същество, по правилно е да се наричат природозащитници ;) За справка - тук. Колкото до сатаниста ... как да ти кажа. Съществото най-нагло е лъгал хората, че ще отглежда животинките. Предполагам, ако им бе казал за какво са му, нямаше да му ги дадат. Та в случая твоите доводи не струват и ПУ-КНА-ТА ПА-РА. Относно хранителната верига ... не съм наясно с нея, но предполагам и ти не си. Та нека я оставим за сега. Понеже спомена животните, които се отглеждат изцяло и само за храна. Да ... не е много "хуманно". Но ... как да ти кажа, може би ако ги нямаше тях ние с теб нямаше да водим този спор сега. Колкото до естествената среда ... да. Прав си, но забрави да споменеш нещото наречено - "естествен подбор". Та естествената среда си е естествен среда, но не става дума за нея в случая. Сега да те питам аз нещо. Смяташ ли, че е нормално да взема да отрежа и четирите лапи на кучето на съседа с трион?
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Пак за животните.
« Отговор #8 -: Mar 31, 2010, 02:51 »
В една държава стандартът на живот и нивото на цивилизация се показват най-добре с малките детайли от битието. Та един от тези показателни детайли е отношението към природата и как това отношение се защитава и от закона. Е, у нас все още сме далече от "европейския" стандарт - мисленето на хората е първо за тях си, после евентуално за околна среда и останалите живи организми, а пък в законодателството има толкова проблеми, няма какво да се коментира за пореден път.
И да, всичките тия погрешни тълкувания и опити за изместване на темата, всичките крайни и не особено обмислени изказвания онагледяват хаоса и недостатъчната воля (или може би незаинтересоваността) за справянето с такива проблеми.
Иначе на мен ми се струва излишно да се питаме по темата за насилие над животни (животни, хора, гора, всякакви живи същества със или без нервна система) - това е жестоко, ужасяващо, нехуманно, далеч от всякакъв морал, зло и напълно недопустимо и няма две мнения по въпроса! И си мисля, че всеки нормален човек разсъждава така. Не искам да си представям как иначе може да разсъждава някой.

ПС. Аз лично много съжалявам, че темата се премести в "Кошче", в "Живота, Вселената и бля" има къде къде по-големи бози и простотии. Но пък така всички желаещи ще могат да приказват глупости и да се излагат на воля...
Активен

nov_chovek

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 536
  • Distribution: Ubuntu 8.10 по принуда
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Пак за животните.
« Отговор #9 -: Mar 31, 2010, 09:11 »
Не се стърпях и ще напиша нещо и аз. Принципно на мен не ми пука дали има жестокост над животните - особено на Коледа като забием ножа в гърлото на прасето и 10 минути му изтича кръвта :) Но отчасти сте прави по-горе. Когато от страданието на животоното, човек изпитва някакво перверзно удовоствие - тогава нещо не е наред. Това обаче не е проблем на природозасщитниците, а на психиатрите.

Според мен тези изменения на закона, които предлагате ще имат съдбата на забраната за варене на домашна ракия. Не можеш да ходиш против традициите. Това е изгъзица на градски чеда, които не са стъпвали на село. За тях животните са котки и кучета. И наистина -  и в кланниците убиват животни! Няма принудителната смърт по своята същност е хуманна! Нещата се гледат твърде едностранчиво.
Активен

muxozavar

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
  • Distribution: Debian Lenny / Fedora 11 x86_64 / Ubuntu 9.10 / Mac OS X 10.6.n
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Пак за животните.
« Отговор #10 -: Mar 31, 2010, 10:38 »
Нямаше да пиша, но ;)

1. Що всички смесват насилието над животни с това което се случва в кланиците?

Там основно се карат животни гледани с цел прехрана, а с какво ги хранят, за да растът бързо е друг въпрос.

Темата е за насилието над домашни животни и такива на улицата. Щото всички са много отворени да ритат и да се гаврят с бездомните животни ... комплексари гадни. Или другите тъпаци с питбулите и другите безмозъчни кучета където ги пускат над бездомни животи да се "обучават" ... а утре ако налети на вашето дете? Или вашия домашен любимец стане жертва на някой комплексар в парка докато си тича?

2. Проблемите в държавата са много, но няма хора, които да поемат някаква инициатива за решаването им. По проблема с насилието над животни има хора, които искат това да се промени и така този проблем от
"4353646-и по важност" се издига над "по-важните" проблеми

Само като се замисля с какви хора се разминаваме всеки ден на улицата и ми става гадно.
 
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Пак за животните.
« Отговор #11 -: Mar 31, 2010, 11:03 »
Липсата на някаква всеобща идеология води до всякакви индивидуални изблици.

Равнис! Мирно! За среща от ляво, за по-чест!  >:D

Нифелхайм, помниш ли ги тия работи от казармата? Хубаво, искаш идеология, ама не ми я натрапвай на мен.
По-добре дай личен пример, пък ние ще си помилим дали да те следваме.  ;)

Иначе си прав, не само България, но и светът има нужда от "RESET" и май натам вървим.

Сега един индивидуален изблик по темата за животните:

1. Затвор за гавра с животно (повтарям, гавра)
2. Затвор за натирване на домашен любимец (може да е малко, но от сърце).
2. Всички улични кучета в приюти - стотици хора са нападани от безстопанствени кучета и никой не е застрахован. За децата е най-опасно. Освен това ми е писнало да гледам разхвърляни кошове и да натъпвам кучешки л*йна. Ако не може да се уреди въпроса с приютите - инжекция.

 ;)
Активен

Без правила няма игра

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Пак за животните.
« Отговор #12 -: Mar 31, 2010, 11:10 »
Абе кланниците...то това дето става по селата в разните малки дворове надминава всякакви работи. Примерно виждал съм повечето стадии от трансформирането на една крава под формата на месо и колбаси. Еми кофти гледка, изкарват я на една поляна, тряс няколко пъти с чука по главата, заколват я и после я разфасоват. Лееееко гадно да си гледал това животно няколко години и накрая всичко да приключи по тоя начин. Някак си не мога да си представя да си пребия, заколя и изям котарака примерно. От друга страна ако някой скапан пес налети на дъщеря ми в градинката, ще му видя сметката, при това доста насилствено и нехуманно.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

GattaNegra

  • Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Пак за животните.
« Отговор #13 -: Mar 31, 2010, 11:18 »

1. Затвор за гавра с животно (повтарям, гавра)
2. Затвор за натирване на домашен любимец (може да е малко, но от сърце).
2. Всички улични кучета в приюти - стотици хора са нападани от безстопанствени кучета и никой не е застрахован. За децата е най-опасно. Освен това ми е писнало да гледам разхвърляни кошове и да натъпвам кучешки л*йна. Ако не може да се уреди въпроса с приютите - инжекция

за първите две  -ок.
даже не да е малко и от сърце, а повечко така...
третото ти куца.
Уличното куче живее около 5 години. Ако се кастрират ще си измрат сами.
Най добре е да се осиновят ама ...
А кучешките лайна дето ги настъпваш ти са от домашните кучета - уличните не сядат да акат на средата на пътеката. Домашните минават отдзето минава и стопанина.
Активен

Мразя Gnome 3!!!

GattaNegra

  • Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Пак за животните.
« Отговор #14 -: Mar 31, 2010, 11:19 »
Абе кланниците...то това дето става по селата в разните малки дворове надминава всякакви работи. Примерно виждал съм повечето стадии от трансформирането на една крава под формата на месо и колбаси. Еми кофти гледка, изкарват я на една поляна, тряс няколко пъти с чука по главата, заколват я и после я разфасоват. Лееееко гадно да си гледал това животно няколко години и накрая всичко да приключи по тоя начин. Някак си не мога да си представя да си пребия, заколя и изям котарака примерно. От друга страна ако някой скапан пес налети на дъщеря ми в градинката, ще му видя сметката, при това доста насилствено и нехуманно.


Зарежете тия кланици!
Да де, ама жива ли я дерат?
Може да и налети, ама не улично, а на съседа ротвайлера.
Правете разлика между нещата!
Активен

Мразя Gnome 3!!!