Автор Тема: antivirus - GUI ??  (Прочетена 3834 пъти)

nikolin

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 225
  • Distribution: Slax
  • Window Manager: KDE & xlunch
    • Профил
antivirus - GUI ??
« -: Dec 11, 2011, 13:27 »
Здравейте !

След 1-2 седмици се качам на кораб , а там компютрите бъкат от животински видове от всякакъв вид и калибър . Харесал съм си Porteus ( един вид Slax next generation) , но немога да намеря антивирус с графичен интерфейс . Някой знае ли за такъв ?

Имам Slax и Porteus и съм си подготвил инструменти за евентуална употреба ( разбирай диагностика и ремонт ) но антивируса ми липсва :-( .
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: antivirus - GUI ??
« Отговор #1 -: Dec 11, 2011, 13:29 »
Искаш да кажеш, че всички компютри на кораба са с линукс и всички имат вируси ли?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

nikolin

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 225
  • Distribution: Slax
  • Window Manager: KDE & xlunch
    • Профил
Re: antivirus - GUI ??
« Отговор #2 -: Dec 11, 2011, 13:35 »
Неее ,използвам Линукс на флашка ( за мен най доброто решение ) . И с флашката поправям и диагностицирам компютрите . На корабите ( поне на БМФ ) Линукс не се използва . Но аз ползвам за много работи на кораба - включително и за алтернативна ОС когато на някой ми се повреди "Прозореца".

Да , 95 % от компютрите по корабите ( пак казвам - на БМФ , а и на доста "частни" - на екипажа) има всякакви  животински видове .
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: antivirus - GUI ??
« Отговор #3 -: Dec 11, 2011, 14:33 »
И за какво ти е GUI? Иначе полезен инструмент е http://www.avg.com/avg-rescue-cd
Май никъде не пише - това е линукс с АВГ антивир
« Последна редакция: Dec 11, 2011, 14:36 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: antivirus - GUI ??
« Отговор #4 -: Dec 11, 2011, 14:38 »
Аз ползвам това за такива цели:
http://www.avira.com/en/support-download-avira-antivir-rescue-system
Boot CD е базирано на Линукс. Работи си добре. Ама щом ще правиш такива магии гледай да имаш и някакъв диск с Windows, че не винаги са Ок нещата след премахването на вирусите.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: antivirus - GUI ??
« Отговор #5 -: Dec 11, 2011, 15:30 »
Неее ,използвам Линукс на флашка ( за мен най доброто решение ) . И с флашката поправям и диагностицирам компютрите . На корабите ( поне на БМФ ) Линукс не се използва . Но аз ползвам за много работи на кораба - включително и за алтернативна ОС когато на някой ми се повреди "Прозореца".

Да , 95 % от компютрите по корабите ( пак казвам - на БМФ , а и на доста "частни" - на екипажа) има всякакви  животински видове .

Даа, позната история. Аз корабите на моята фирма ги чистя с антивирусна записана на диск. Не знам защо ти ползваш "жива" флашка.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

nikolin

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 225
  • Distribution: Slax
  • Window Manager: KDE & xlunch
    • Профил
Re: antivirus - GUI ??
« Отговор #6 -: Dec 11, 2011, 21:43 »
Ползвам флашка с Линукс понеже може да се упдейтва . Последно бях с Slax с clamav и когато на пристанище хвана малко нет си го упдейтвах - ама с тоя шел не ме бива много ( а и ме мързи да пиша постоянно ) . Та затова исках нещо графично . Пробвах няколко пъти с тези рескю дискове , ама много се драскат и после започват да забиват . Понеже шефовете много ме "обичат" и ме пращат все на стари кораби ( за насипни товари ) можете да си представите колко прах има . И понякога някой като ми докопа дисковете и  за да го ползва започне да го трие в дрехите си ( за да му махнел прахта ) ми иддва да го убия - ама късно , вече диска се е надраскал .

Иначе за всеки случай си нося и DART ( Diagnostic And Recovery Toolset ) на М$ - понякога се налага да го ползвам . Вирус набутал се в преносим хард с NTFS нищо не може да го махне - пробвал съм DOS , Windows , Linux - не става . Гада беше се маркирал като системен скрит файл от ядрото . Може да се махне само ръчно и то с DART .

А иначе съм се насочил към живите дистрота понеже понякога доста помагат . Например на последния кораб на един от екипажа нещо се прецака ОС ( ХР ) , беше с Пакард Бел , и харда се заключи . А той "предвидливо" си беше оставил репаир дисковете у тях и ... нищо не можеше да се инсталира . Искаше си неговите дискове . Лаптоп с преносим хард и нищо не можеше да ползва . Та се наложи да му изпека един диск с Live CD , и пак си ползваше компа . Между другото тук наистина си признах че Knoppix CD е най доброто ( нищо лично за другите ама  ..... ) . На Пакард Бел със заключен хард Debian Live , Ubuntu , Slax , Fedora и Knoppix DVD не можаха да се тръгнат . Само Knoppix CD успя да зареди докрай и да тръгне .

Май се улях с писането :-(
Активен

nikolin

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 225
  • Distribution: Slax
  • Window Manager: KDE & xlunch
    • Профил
Re: antivirus - GUI ??
« Отговор #7 -: Dec 11, 2011, 22:19 »
Мисля че открих едно решение .

Описание

Сорс
Активен

PhrozenCrew

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 51
    • Профил
Re: antivirus - GUI ??
« Отговор #8 -: Dec 14, 2011, 15:28 »
В такива случаи използвам BitDefender но за Debian. Има GUI за Unices. Виж в модулите на Slax:
http://www.slax.org/modules.php?action=detail&id=2503
Ъпдейтва си се нормално, работи бързо, а и като дефиниции е доста приличен, за разлика от klamav.
Ей тука са и репосити:
http://download.bitdefender.com/repos/
Активен