Автор Тема: Проекта Microinvest Warehouse Open враг на Потребителя.  (Прочетена 35892 пъти)

bengazara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
И в новата версия Microinvest Warehouse Open. Отново няма във Фактурите Словом на сумата по фактурата.
 Не мога да разбера само нарочно ли го правят. Това прави този така наречен от тях складов софтуер напълно неизползваем , негоден , скопен. Както искате го наречете.
 Моето желание да го използвам за фактуриране така и не се сбъдна и в това издание.

Сега веднага ще дойдат бабаити и ще обяснят че може и без словом във фактурите. Например фактурите на бензиностанциите които са с големина финансов бон.  Нямало закон който задължал да има словом.
 А щом толкова готино да няма  словом и потребителите го възприемат като нещо нормално защо не премахнат това словом и от комерсиалния си софтуер.

 През минават към 2000-4000 фактури на месец все още аз не съм видял фактура издадена на Microinvest Warehouse Open. Как им прави кеф да правят нещо което няма практическо приложение.

 
Активен

sstefanov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 158
    • Профил
Нали е open? Допиши си го.
Активен

bengazara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
Нали е open? Допиши си го.
Що не вземеш ядрото пък си допиши останалата част на линукса. Моето твърдение е че да издава фактура  е основно предназначение на една складова програма.
Това не е екстра да си дописвам. Това прави програмата напълно негодна за обикновенния потребител.
Активен

Mitaka

  • Гост
Нали е open? Допиши си го.

Точно това отвращава "новите" от Линукс.
Реши някой да пробва нещо, изкаже си мнението/недоволството от дадена функция, и веднага "ми то е опънато, нарави си го сам"....
Активен

sstefanov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 158
    • Профил
Тогава помолете авторите или някой друг да го направи. Така ще се лишите от удоволствието да подарите нещо малко, но полезно на другите (които са ви подарили цяла складова система).

Как ли пък "новите" не се отвращават като използват затворен софтуер в аналогичната ситуация? Какви повече възможности имат там?

(Аз съм си дописвал някои неща, и съм доволен от тази възможност)
« Последна редакция: May 29, 2011, 23:16 от sstefanov »
Активен

Mitaka

  • Гост
Тогава помолете авторите или някой друг да го направи. Така ще се лишите от удоволствието да подарите нещо малко, но полезно на другите (които са ви подарили цяла складова система).

Как ли пък "новите" не се отвращават като използват затворен софтуер в аналогичната ситуация? Какви повече възможности имат там?

(Аз съм си дописвал някои неща, и съм доволен от тази възможност)

Ами точно за конкретния случай, в затвореният софтуер НЯМА аналогична ситуация.... ВСЯКА фактура има сумата, изписана "словом".
Активен

bengazara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
 Аз Ви предлагам да Ви дам 50лв. да сложите едно Словом във Фактурите да не мъчите хората. Алгоритъма е прост правил съм го на PHP , не ми се разправя ся mono. Да се чудя къде беше.
Активен

sstefanov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 158
    • Профил
Ами точно за конкретния случай, в затвореният софтуер НЯМА аналогична ситуация.... ВСЯКА фактура има сумата, изписана "словом".

Купете си затворената система тогава.

Аз просто споделям, че в отворената има повече възможности.

Не съм писал на mono, така че се надявам някой друг да се възползва от предложените 50 лв.
Активен

bengazara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
 То няма смисъл да хвърлиш толкова труд да направиш складова програма и накрая за едно словом във фактурата да изгониш потребителите.
  Кой шеф на търговски обект ще се излага да няма във фактурата словом. при положение че всеки софтуер има. Оставете човека първо да внедри софтуера да започне работа пък тогава ако искате му вземете пари за дизайн на фактура с лого с екстри с отстъпки и др.
 
 Те микроивест ако са тука ще има да ми обясняват колко са велики как в Грузия , Молдова Русия , Украйна имали потребители. И нас това какво ни Грее като Българи. Аз ви казвам на година сигурно минават 20-30хил. фактури винаги се вглеждам във Фактурите на каква програма са правени досега на  Warehouse Open не съм видел.
Активен

Mitaka

  • Гост
Ами точно за конкретния случай, в затвореният софтуер НЯМА аналогична ситуация.... ВСЯКА фактура има сумата, изписана "словом".

Купете си затворената система тогава.

Аз просто споделям, че в отворената има повече възможности.

Не съм писал на mono, така че се надявам някой друг да се възползва от предложените 50 лв.

И това ли да си допишем:



Безплатно е, но не съвсем....
Уважение към труда на Microinvest, но поне да си кажат - "основата" е безплатна, но за нормална работа се изисква заплащане на лиценз за модулите.
Активен

bengazara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
Ами точно за конкретния случай, в затвореният софтуер НЯМА аналогична ситуация.... ВСЯКА фактура има сумата, изписана "словом".

Купете си затворената система тогава.

Аз просто споделям, че в отворената има повече възможности.

Не съм писал на mono, така че се надявам някой друг да се възползва от предложените 50 лв.

И това ли да си допишем:



Безплатно е, но не съвсем....
Уважение към труда на Microinvest, но поне да си кажат - "основата" е безплатна, но за нормална работа се изисква заплащане на лиценз за модулите.

ТО И ТУКА Е ПРОБЛЕМА АКО РЕЧЕШ ДА ГО ЗАКУПИШ ПЪК ЩЕ ТИ КАЖАТ ЦЕНА С КОЯТО ТИ РЕЖАТ ГЛАВАТА И ПО-ЕВТИНО ДА СИ КУПИШ СОФТУЕР ПОД WINDOWS. 
ТУК СЕ ПРЕДЛАГА ЛИЦЕНЗ ГЛЕДАМ ЗА ЕКСТРА НО НИКЪДЕ НЯМА ОБЯВЕНА ЦЕНА В САЙТА ИМ.
« Последна редакция: May 29, 2011, 23:51 от bengazara »
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Ами точно за конкретния случай, в затвореният софтуер НЯМА аналогична ситуация.... ВСЯКА фактура има сумата, изписана "словом".

Купете си затворената система тогава.

Аз просто споделям, че в отворената има повече възможности.


Не съм писал на mono, така че се надявам някой друг да се възползва от предложените 50 лв.

И това ли да си допишем:



Безплатно е, но не съвсем....
Уважение към труда на Microinvest, но поне да си кажат - "основата" е безплатна, но за нормална работа се изисква заплащане на лиценз за модулите.

ТО И ТУКА Е ПРОБЛЕМА АКО РЕЧЕШ ДА ГО ЗАКУПИШ ПЪК ЩЕ ТИ КАЖАТ ЦЕНА С КОЯТО ТИ РЕЖАТ ГЛАВАТА И ПО-ЕВТИНО ДА СИ КУПИШ СОФТУЕР ПОД WINDOWS. 
ТУК СЕ ПРЕДЛАГА ЛИЦЕНЗ ГЛЕДАМ ЗА ЕКСТРА НО НИКЪДЕ НЯМА ОБЯВЕНА ЦЕНА В САЙТА ИМ.

Ами отиди на някоя от справките на издадени документи и извикай разпечатване за да ти се задейства модула за редактиране на документи, че и той е допълнително платен!
Активен

trankata

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
  • Distribution: Linux Mint Debian
    • Профил
Front Office License    1    175,00 €    
                                 2-5    159,00 €
                           6-10    145,00 €
                          11+    129,00 €

Back Office License    1    175,00 €    
                                2-5    159,00 €
                                6-10    145,00 €
                                 11+    129,00 €

Combined Front & Back Office License    1    299,00 €    
                                                      2-5    269,00 €
                                                      6-10    239,00 €
                                                       11+    219,00 €
Цените са от сайта на http://vladster.net/bg/purchase.aspx което си е същия софтуер .
« Последна редакция: May 30, 2011, 07:30 от trankata »
Активен

vixon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 170
    • Профил
Да направим резюме:
1. Според новия закон "Словом" не е задължително поле. Само за информация, нито фактурите на SAP, нито на Navision съдържат "Словом";
2. Най-вероятно фактури от Microinvest Warehouse Open не виждаш, защото вместо да работиш за разпространението на продукта и неговото развитие, ти се чудиш как да го изкараш по-черен от дявола;
3. Версията на автономния инсталатор от сайта е напълно безплатна и не съдържа никакви платени модули, използвайте нея. Платени са само "екстрите", които не са задължителни за функционирането на продукта. Нормалната работа може да се извършва и без тези модули;
4. Редакцията на документите е безплатна, проверете и се публично се извинете. Платен е дизайна на собствени документи чрез вградения дизайнер;
5. Сумата от 50 лева е направо смешна и за квалификацията на програмистите и за техния труд.

Като последно ще добавя, че такава възможност ще се появи в следващата версия на продукта. Но ако след това bengazara не покаже реални инсталации в 5-10 обекта със снимки и пълно описание, то ние ще смятаме, че той е един жалък комплексар и чрез форума се "доказва".

Винаги съществува опцията да си изтриеш програмата, щом не ти харесва. Никой не те задължава да я използваш. Предлагай насам-натам по 50 лева и бъди щастлив  :D

И по-малко с лъжите: при 30 000 фактури на година, ако работиш през всичките 365 дни, на ден се падат по 82 фактури. Ако имаш по 8 часа на ден само за фактурите, това означава, че обработваш по 10 фактури на час или по една на всеки 6 минути. Съмнявам се, че някой ще успее да обработи такъв документ за 6 минути и това да е постоянно. А ако сметнем ходенето до тоалетната и неработните дни, времето за обработка на фактурите се смалява двойно.
« Последна редакция: May 30, 2011, 08:46 от vixon »
Активен

annikoloff

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
  • Distribution: Windows 8 Pro
    • Профил
И по-малко с лъжите: при 30 000 фактури на година, ако работиш през всичките 365 дни, на ден се падат по 82 фактури. Ако имаш по 8 часа на ден само за фактурите, това означава, че обработваш по 10 фактури на час или по една на всеки 6 минути. Съмнявам се, че някой ще успее да обработи такъв документ за 6 минути и това да е постоянно. А ако сметнем ходенето до тоалетната и неработните дни, времето за обработка на фактурите се смалява двойно.
А сега вече ти го обърна на омраза и заяждане.
Например фактурите издавани от нашата фирма са 99+% от 1 или 2 реда. Смяташ ли, че такава фактура може да се обработи за 6 (или 3) минути? Възможно ли е той да проверява фактури, обработени от негови подчинени? Това няма ли да му отнема по-малко време от действителната им обработка? И защо смяташ, че всички фактури трябва да са все едно си напазарувал в Метро за 3 месеца напред?
Активен

Нямам време да се занимавам с глупости. Затова ползвам Windows.