Автор Тема: Хайде, почна се пак "за" и "против" пушенето на закрито!  (Прочетена 11890 пъти)

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
С пушенето е ясно. Марче аз мисля като теб но не се кахъри всеки си има право на мнение.

Виж тука друг е проблема:
http://banks.dir.bg/2013/05/30/news14034005.html
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Цитат
Когато тук няколко човека ти кажат, че това с намалялата клиентела са пълни глупости, ти изглежда, че не им вярваш, понеже ти *лично* си спрял да ходиш на кръчми и си видял „твоите“ заведения празни.

Както се казва в един стар виц, аз на кура си ли да вярвам или на тъпана :D !
Лумпен, лумпен е модерната дума!  ;D А иначе ти хубаво си вярвай на себе си, но не се учудвай, когато и другите постъпват по същия начин.

Относно двойното счетоводство,...
Имам чувството, че нещо те опарих, като използвах това словосъчетание, въпреки че явно беше без изказване на мнение „за“ или „против“ него. Само исках да кажа, че когато реалните приходи са скрити, а официалните - манипулирани, не може да се докаже дали са повече или по-малко.
А за съжаление моят опит в съревнованието на заведения, които издават фискални бонове, и такива, които не го правят, не е бил съпроводен с твоя късмет във втория случай да попадне на по-качествена храна. Но това е дълга тема...
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
моята компания от 4-6 постоянни, спряхме да ходим на кръчми, но не поради липса на възможности. Познавам и други които спряха и заведенията се лишиха от нашия оборот.

Страшното ще бъде когато забраната се вдигне и заведенията останат празни ВЪПРЕКИ това.

Нали се сещаш, че сега е лято има масички навън пушачите курят (каква хубава руска дума!) и пак е празно!
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
Имам чувството, че нещо те опарих, като използвах това словосъчетание, въпреки че явно беше без изказване на мнение „за“ или „против“ него.
Начина по който го каза ми се стори, че не го одобряваш, въпреки, че ти самата губиш от това, щото нали се сещаш, че цялата осигурителна тежест си я плащаш сама, па нека си викат 2/3-ти били за сметка на работодателя. После ти смъкнат и ДОД от това което е останало, и като го вземеш и отиваш в магазина и на всичко което си купиш, плащаш 20% за мафията ДДС докато, ако вземаш цялата сума и си отделяш в една спестовна сметка, дори и 1/4 от заплата, ще си позволиш по-висока пенсия и по-добро медицинско обслужване, проблема на голяма част от българите се казва завист и като не могат да скрият, вместо да се борят за по-малко удръжки и по-рационално харчене на парите които и съдират, те се борят заедно с мародерите срещу тези които успяват да се измъкнат от системата им.
Аз не веднъж съм казвал в този форум, че работя от както съм се уволнил от казармата, но нямам нито един ден "трудов стаж" и не разчитам на "системата"

Цитат
Страшното ще бъде когато забраната се вдигне и заведенията останат празни ВЪПРЕКИ това.

Не се учудвам приятелю! За тази 1 година народа доста обедня, а и свикна и да не ходи. Аз и компанията ми, със сигурност няма да ходим толкоз колкото преди забраната, но не защото обедняхме, а защото преоткрихме домашните купони, но много от хората които познавам им паднаха доходите, пък ще е едно добро начало да спре администрацията да се меси негативно в бизнеса, а тези негативни намеси не са само в по този проблем!
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
ако вземаш цялата сума и си отделяш в една спестовна сметка, дори и 1/4 от заплата, ще си позволиш по-висока пенсия
Ще ми се някой със стаж от поне 20 години да направи реална сметка за целия този период, ако е отделял настрана по 1/4 от бруто заплатата си, колко пари би имал към настоящия момент, та да преценим, ако се пенсионира, за колко точно пенсии ще му стигне спестеното. Поскъпването на живота е толкова непредвидим фактор - ако човек има спестена сума пари, мисля, че е по-добре да я преобърне в нещо, което и след 30 години ще има същата ценност (злато, жилище и т.н.).
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
ако вземаш цялата сума и си отделяш в една спестовна сметка, дори и 1/4 от заплата, ще си позволиш по-висока пенсия
Ще ми се някой със стаж от поне 20 години да направи реална сметка за целия този период, ако е отделял настрана по 1/4 от бруто заплатата си, колко пари би имал към настоящия момент, та да преценим, ако се пенсионира, за колко точно пенсии ще му стигне спестеното. Поскъпването на живота е толкова непредвидим фактор - ако човек има спестена сума пари, мисля, че е по-добре да я преобърне в нещо, което и след 30 години ще има същата ценност (злато, жилище и т.н.).

Оооооо Марче, не 20 години и, цели 40+ се внася за пенсия, а средната продължителност на живота сега е под 75г, а с напредването на нашето поколение ще пада, защото сегашните "дърти", голяма част от живота им е минал в доста по-голямо спокойствие от това което на нас се пада.

Като казвам 40+, защо толкоз!? Ами човек завършва училище на около 20 и ако няма богати родители които да го издържат без да работи, започва работа. Като започне работа, нали се сещаш, че няма как ти да ми носиш 1000 лефа приход, а аз или който и да е друг, за своя сметка да ти поеме осигуровките и да остане без печалба, че и в разход от теб ;) ! Та, цялата осигуровка, както и да е разпределена документално си я плаща работника сам!
Идва един момент, че с времето има натрупан стаж, а за пенсия се изисква минимум 20 години, но това, че стажа го имаш на 40 години, щото си започнал/а работа на 20, закона не те освобождава теб и работодателя ти от внасяне на осигуровки и ти продължаваш да внасяш, до като навършиш 65, щото от нещо трябва да се храниш!
Говорим, ако се спазва закона и всеки се внася това което трябва, а то е за всеки лев приход до горница от 2200 лефа, без значение дали си работник или свободен предприемач и от колко места идва.
Та, сметни си сама, при 1000 лефа заплата чисто, необложено, ако си внасяш само 20% от нея в спестовна сметка, колко пари с олихвявания и тем подобни ще се съберат за 40+ години и дали няма да ти стигнат да живееш с доста повече от това което ще получиш, ако са внасяни в системата!
Друг е въпроса, че както и сама каза, като ти са под ръка, можеш да ги влагаш и в по-печеливши неща от колкото в спестовна сметка, и не само, че няма да ги яде инфлацията, ами дори може и да се умножат!
Знам, че сега ще излезнат някои и ще кажат нещо и за солидарността, ама къде е солидарността когато те почиват, а аз бачкам, защото те имали нужда да си обърнат внимание на семейството, децата и ......., ами аз дали нямам същите нужди!?
Ами против солидарностите съм и както казва М. Тачер, социализма свършва като свършат парите на другите.
Активен

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Цитат
Новият премиер Пламен Орешарски обяви, че се очаква неизпълнение на приходите в бюджета с около 1 млрд. лева. Според него вероятно ще се окаже, че е по-изгодно да се построи АЕЦ "Белене".

Ох на батко :) Душата той  ;D Кажи си бе Пламене, бъди мъж. Кажи, че го искаш. С него лягаш, с него ставаш. Пламене, кажи си :D  ;D
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
/по-скоро извън темата, но все пак...

Ако някой (като мен) е пропуснал да види на 1 март късометражното 9-минутно филмче "Ботев е идиот", прекръстено после под натиск от обществото на "В час с Ботев", може да го види ТУК.

Това е страницата на филмчето в сайта на "Кинематограф".
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Оооооо Марче, не 20 години и, цели 40+ се внася за пенсия
Да бе, това го знам, ама предполагам, че тук трудно ще се появи човек, който да е на 1-2 години от заветния пенсионен момент. Затова казах поне 20.

Та, сметни си сама, при 1000 лефа заплата чисто, необложено, ако си внасяш само 20% от нея в спестовна сметка, колко пари с олихвявания и тем подобни ще се съберат за 40+ години и дали няма да ти стигнат да живееш с доста повече от това което ще получиш, ако са внасяни в системата!
Това ще го сметна и за нищо няма да ми послужи. Както си отбелязал, става въпрос за 40+ години, а ти по-добре от мен трябва да знаеш за последните 40+ години колко много са се променили и цифровите размери на заплатите (за една и съща длъжност), и еквивалента им в „пазарна стойност“, и лихвите на банките, че дори и устройството на държавата. Затова искам да видя сметка, базирана на случилата се реалност.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Аз съм радетел държава да няма или почти да няма. Обаче при сегашната ситуация, когато държава има и по много повече отколкото има всичко останало, не съм навит да се приватизира БДЖ. БДЖ е монопол. Няма друга железница, която да ме вози да речем до София. Но дори да имаше релсите пак са само едни. Не може да става въпрос за конкуренция.

От друга страна БДЖ има силно социална функция, която се отразява силно благоприятно на огромна част от населението (учащи и пенсионери). Тъй че аз съм навит на цената, която плащам през данъците си за нея. Това са малко от парите ми, които смятам, че се харчат смислено (субсидията за БДЖ), макар компанията да се управлява хищнически последните 24 години и всеки минал през ръководството ѝ, да заслужава разстрел.

По другите точки изредени от Пламен за адаша му изрод съм напълно съгласен.

Забраната за пушене всички си казахме думите преди, сега да се повтаряме? Е аз съм страстен пушач, но съм твърдо за забраната. Обаче забраната ще отпадне, защото седи силно лоби отзад. Не е само на кръчмарите, ами и на търговците на тютюн. У нас те изкарват повече от търговците на наркотици и голямата част от дейността им също е нелегална или на ръба на закона.

ББ служебното правителство не е с ограничени правомощия. Ако Марин Райков искаше, можеше да отнеме лицензите на ЧЕЗ, Ел.про и ЕВН за многоброините нарушения в концесионните им договори. Можеше да го направи веднага и без последствия за държавата ни. Спомни си, че Софиянски пусна масовата приватизация (защото свалиха Виденов, а книжките вече бяха напечатани).

Действията на адаша ти по инициали и всички след него, включително сегашните са точно, за да ги опазят. Адаша ти тръгна на някаква безумна, сложна, дълга и с неясен (финансов) край процедура през ДЕКВР, за да ги опази. А като видя, че номера не минава, хвърли оставка. Гея, бея и злия нямаха топки да хванат властта преди изборите, за да не лъснат голите им дупета, а сега ни занимават с други глупости.

Относно клипчето на Нетер, аз съм прост пролетарии и не разбрах в крайна сметка, защо Ботев е идиот. В тези девет минути имаше само половин изречение по темата и то беше, че днес никой не би сторил това, което е сторил Ботев, без по нататъшно обяснение. Хипарският край на видеото направо разбива с неуместността си.
 
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
От една страна предишното управление направи много тежки грешки, нуждаещи се от преразглеждане. От друга страна това правителство наистина преразглежда решенията, както са категоризирани в статията.

Не съм съгласен само за едно — КТБ. Не смятам, че е била по-малко вътрешна на предните, отколкото на сегашните. Всеки истински олигарх държи  всяка власт, независимо коя е. Най-голямата експанзия КТБ осъществи именно по бойковско време. В страна като нашата, дето държавата е вся и всьо, няма как това да се е случило без пряката благословия на властта. Някак си забравихме също, как седмата телевизия ближеше топките на същия този Бойко от съмване до мрак.



Междувременно е време да изпълня една своя заръка — да се откажа от българското си гражданство. Причината е,  че бях го декларирал, ако ДПС вкарат депутат от избирателният ми район. Вчера разбрах, че това се е случило. От четири мандата са взели единият. Изместили са човека на Атака. От една страна този на Атака не заслужаваше да е дупедат. Мина през де що партии има, някои от които се покриха със срамна слава (като евролъжицата например). От друга страна в града няма цифром и словом десет търчина, като броим и ходжата. Ако ДПС успяват от тук да вкарат дупедат, при толкова малко мандати и с нулев електорат, аз няма защо повече да съм гражданин на тази държава.
« Последна редакция: Jun 01, 2013, 09:29 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Между другото забелязвам огромен спад в активността на червените тролове за сметка на герберските такива. Предполагам са си изпълнили целта и са резнали щата на лайнометите. Сега събират кинти за следващата кампания евентуално. А пък ГЕРБ бидейки опозиция сега зареждат лайнометите и хвърлят спечелените пари от последните 4 години за тролове.

Много са скучни и едните и другите, трябва да измислят нещо ново.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
а ти по-добре от мен трябва да знаеш за последните 40+ години колко много са се променили и цифровите размери на заплатите (за една и съща длъжност), и еквивалента им в „пазарна стойност“, и лихвите на банките, че дори и устройството на държавата. Затова искам да видя сметка, базирана на случилата се реалност

От 1999г до 2008г развивахме семеен шивашки бизнес. Сравнявам някои основни неща от 2001г със сега. Минималната заплата беше под 200 лефа, а сега е над 300. Основните храни на почти същите цени. Плащах 150 лефа наем за обзаведен апартамент в нашия град, щото не се разбирах с родителите ми и сега наемите дори и за по-добри от този апартамент са същите. Плащах над 300 лева за телефони, а сега за повече разговори, не мога и 100 лева да стигна. Плащах 50 лева за 120К данлоуд и 2(!)К ъплоуд и-нет, а сега 15 лефа за 45Мбпс 1/1 данлоуд и ъплоуд със статично ип. Горивото беше по-евтино, но колата ми гореше повече и тука идват малко на кантар нещата.
Имаше много повече работа и печелех много повече и живеех много по-добре, а сега единицата ми труд е много по-скъпа, основните ми разходи много по-ниски, но работата е прекалено малко в сравнение с преди и живея по-зле. Позволявам си много по-малко от преди.
Цигарите и алкохола не ги броя, защото за масовия човек се повишиха много, но за мен не са, щото пуша контрабандни цигари и пия домашна ракия. Заведенията и други услуги доста поскъпнаха, но те не са от първа необходимост, но поскъпването се дължи не на по-високите печалби и заплати на работниците, а заради излишните изисквания които трябва да удовлетворяват.
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Цитат
а ти по-добре от мен трябва да знаеш за последните 40+ години колко много са се променили и цифровите размери на заплатите (за една и съща длъжност), и еквивалента им в „пазарна стойност“, и лихвите на банките, че дори и устройството на държавата. Затова искам да видя сметка, базирана на случилата се реалност

От 1999г до 2008г развивахме семеен шивашки бизнес. Сравнявам някои основни неща от 2001г със сега. ...
И не се разбира нищо... Че сега спрямо 2001 година заплатите са (цифрово) по-високи, а стигат за по-малко или горе-долу същите неща ли искаш да кажеш? Или обратното? А спрямо 20 или 40+ години назад?
Активен