Автор Тема: Нещо, което си заслужава да се види и чуе  (Прочетена 1524 пъти)

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Всички знаем за кончината на великия оперен певец Лучано Павароти и покрай нея попаднах на следния линк

http://www.youtube.com/watch?v=VCIyzNISw1Q

на който той и Джеймс Браун пеят заедно една от песните на Браун (It's a man's world). Та мисълта ми е, че ако си загубите 3-4 минути да го чуете това няма да съжалявате, т.к. си заслужава. Аз го въртя това вече два дена.
В това изпълнение "брат" ми Джеймс Браун вади невероятен глас (Не е ли невероятен просто?). Аз даже токлкова се захласнах, че си го записах.

Велики хора взеха да си утиват от този свят, което ме кара да се чувствам леко дърт, щом ми се случват да бъда свидетел на такива неща. Понатрупах годинки вече и такива събития ми го напомнят, макар че съм само на 24г.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

smelkomar

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 429
    • Профил
Нещо, което си заслужава да се види и чуе
« Отговор #1 -: Sep 08, 2007, 16:37 »
Цитат (arda_kj @ Сеп. 09 2007,15:35)
Велики хора взеха да си утиват от този свят, което ме кара да се чувствам леко...

... неграмотен?
Активен

Ползвам т'ва, к'вот ме кефи

mikis

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 746
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Нещо, което си заслужава да се види и чуе
« Отговор #2 -: Sep 08, 2007, 16:53 »
Цитат
... неграмотен?

Що не му посочи грешката, без да го обиждаш?



Активен

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Нещо, което си заслужава да се види и чуе
« Отговор #3 -: Sep 08, 2007, 17:07 »
Този път нарочно го написах така, т.к. така реших, че искам -този начин на изразяване ми хареса на момента. Но и да не беше нарочно... абе стига сте скачали за
1-2 правописни грешки, които отгоре на всичко се случва да ги направиш в бързината или вие винаги пишете безгрешно? Освен това и този етикет, който слагаме на хората негромотен само заради няколко правописни грешки е напълно безмислен, ама нали и ние трябва от време на време да се почувстваме велики. В крайна сметка това е форум за Линукс, а не по български език и литература. Това не значи, че трябва да се толерира неграмотността, но призовавам да не бъдем толкова дребнави, т.к. е много дразнещо.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Нещо, което си заслужава да се види и чуе
« Отговор #4 -: Sep 11, 2007, 10:29 »
"утива" звуково много напомня на "утихва", което в този случай е много подходящо.
(Тук ми се искаше да напиша нещо за Лучано Павароти, но не намерих думи. Той вечно ще е жив.)
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3