Автор Тема: как да инсталирам win след linux (Fedora) инсталация  (Прочетена 863 пъти)

njmaime

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Привет на всички нови и стари фенове на линукс средите.

Отварям тази тема тъй като не можах да намеря конкретна информация по въпроса как да инсталирам Windows (vista/7) на отделен дял от твърдия диск, след като вече имам инсталирана Fedora 12 64bit.

Срещнах интересен проблем.
Специално при опитите с Vista и 7 след буут от cd-то инсталацията стига до момента, където да избера на кой дял да се инсталира Win-a. След като избрах дяла се изведе съобщение, което гласеше (по памет) че инсталацията не може да продължи тъй като нещо не е наред с файловата система на съответния дял и да съм бил изберял друг дял за инсталацията. Тук беше парадокса тъй като единствения дял форматиран в NTFS беше този на който исках да направя инсталацията. Преформатирах дяла  с Partition Magic  и пак опитах - проблема се повтори. Форматирах дяла и с windowsovskiq формат заложен в инсталацията но резултата беше същия.
След известно четене по форуми срещнах мнение че програмката Gparted (за linux e) помагала в случая.
След като я пуснах я разгледах подробно и единственото различно което можех да направя с нея беше да дам [ Flag -> boot ] на съответния проблемен дял.
След като го направих магията се получи и инсталацията на win продължи.

Забележка!
Важно е да уточня, че след като направите bootable дяла, на койте желаете да инсталирате Win, след това няма да може да си стартирате дяла с Linuxa. За да избегнете този неприятен момент още преди да сте се захванали с Gparted  си направете LILO или GRUB.

Надявам се да съм бил полезен.
Поздрави на всички
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
KDE и Fedora
Настройка на програми
rat 0 2847 Последна публикация Nov 11, 2003, 10:36
от rat
Fedora gdm help
Настройка на програми
Vip_A 0 2617 Последна публикация Nov 12, 2003, 00:50
от Vip_A
Fedora
Настройка на програми
fubar 1 3651 Последна публикация Dec 07, 2003, 12:43
от ray
Internet при Fedora Linux Core 4
Настройка на програми
limubai 3 2111 Последна публикация Oct 31, 2005, 18:54
от limubai
Fedora 4 Linux - Практически самоучител
Коментар
vstoykov 0 2667 Последна публикация Nov 21, 2005, 19:53
от vstoykov