Автор Тема: Автомобил на лизинг. Условия. Какви са подводните камъни? Премерен ли е рискът?  (Прочетена 18546 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
А какви са цените за кола под наем? Дневно? Например в София, доколкото съм разбрал, си в София, колега?

Ачо, семейните си караме нашите стари, но здрави коли, започващи със заводски индекс W :)
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Ами да взема да изгоня жоната и да си джиткан с рент-а-кар.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
 Не си сменям колата за някакъв таблет на колела.   [_]3 Жени съм сменял, ама за колата имам особено мнение  :)
« Последна редакция: Oct 12, 2021, 19:39 от Nik123 »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Така разправяха и едно време като почнаха да се сменят файтоните с бензинови коли.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Така разправяме и днес, като не ни харесва таблета. Нормално, всеки си прави избора според своите предпочитания. Аз не натрапвам своя на никой.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
А какви са цените за кола под наем? Дневно? Например в София, доколкото съм разбрал, си в София, колега?

Ачо, семейните си караме нашите стари, но здрави коли, започващи със заводски индекс W :)
Нямам представа. Като сме ходили някъде по провинцията, все в компания, пък хората си имат коли и се возя като багаж. Последно като ми трябваше кола, като сменях жилището, брат ми дойде с неговата и свършихме работа. А в града се движа с таксита. За какво ми е тази книжка и аз се чудя понякога  :D
Но съм на това мнение, защото на колата под наем не и плащаш гражданска, каско, нямаш поддръжка. Само се качваш и караш. И внимаваш да не си виновен, ако стане беля. Да си спазваш правилата на пътя, че да не трябва да плащаш после.
Последно едни приятелчета като си идваха от чужбина за малко си взеха под наем и се разкарвахме нагоре-надолу и плащаха по 35 евра на ден. Но те бяха взели някакъв нов модел. После гледахме  в интернет и съвсем нормални автомобили бяха на цени по 25 левчета. Сега не зная, как е.
« Последна редакция: Oct 12, 2021, 20:50 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Колега, разсмя ме, на мен най-много ми харесва, когато някой друг кара,особено на дълъг път, а аз си задремя, точно като багаж  :D Но със сегашната ми работа ми се налага ежедневно да карам. Пък какъв кеф е да отидем на гости с колата на жената, тя си кара, аз си пия.. :)

Иначе откъм цена, 25 лева на ден визирам, за мен е неизгодно. Моята кола гори доста, но пак ми идва по-евтино, със собствената ми кола, дори и като разхвърлям гражданската, данъка, ремонтите, прегледа, на годишна база. Ползвам я всеки ден, градско.
Разбира се, ако е за ден-два-три, дори и за седмица, е по-изгодно рент. А има и друго- едни мои познати си идват от чужбина за месец, всяко лято. Купуват тука някоя евтина малка колица, карат я на макс (емигрантски стайл- за малко сме дошли, трябва да обходим навсякъде) и малко преди да си заминат, я продават. На горе-долу същата цена.
« Последна редакция: Oct 12, 2021, 21:00 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Колега, разсмя ме, на мен най-много ми харесва, когато някой друг кара,особено на дълъг път, а аз си задремя, точно като багаж  :D Но със сегашната ми работа ми се налага ежедневно да карам. Пък какъв кеф е да отидем на гости с колата на жената, тя си кара, аз си пия.. :)

Иначе откъм цена, 25 лева на ден визирам, за мен е неизгодно. Моята кола гори доста, но пак ми идва по-евтино, със собствената ми кола, дори и като разхвърлям гражданската, данъка, ремонтите, прегледа, на годишна база. Ползвам я всеки ден, градско.
Разбира се, ако е за ден-два-три, дори и за седмица, е по-изгодно рент. А има и друго- едни мои познати си идват от чужбина за месец, всяко лято. Купуват тука някоя евтина малка колица, карат я на макс (емигрантски стайл- за малко сме дошли, трябва да обходим навсякъде) и малко преди да си заминат, я продават. На горе-долу същата цена.
И последното е вариант, но е и хазард. Никога не знаеш, дали няма да те остави на пътя. Трябва да търсиш с гражданска или ти да си я платиш. Пък нотариуси, там и тáкси има. Струва ми се прекалена разправия.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

TheChosenOneTwo

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Преди 3 месеца закупих Honda CR-V 2020 и вече започнаха "подводните камани" ... Четете си договорите добре, като ги подписвате  :'(
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Преди 3 месеца закупих Honda CR-V 2020 и вече започнаха "подводните камани" ... Четете си договорите добре, като ги подписвате...

Проблеми с машината, с договора  или и с двете - напр. не плащат  за стандартна смяна на нещо дефектно и изтеглено/подменяно от производителя / поради риск за живота/ което обикновено е безплатно за собственика. Почти всички големи производители имат такива 'проблеми' наскоро сменяха въздушни възглавници, преди това пък колани ама... Хонда не правеха ли мотори  ;D
« Последна редакция: Oct 25, 2021, 16:56 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ха, онзи ден гледах на живо докато Дъ Чоузен Уан Ту се регистрира, постоя малко и излезе. Казвах си — а ве да не би случайно това да е спамерски робот. Като излезе се успокоих и си легнах. Ама така хубаво съм гледал, че не съм видял, че е написал мнение.

Хонда не правеха ли мотори  ;D

Нищо лошо да не чувам за Хонда. Моята кола е Хонда Акорд. Не е първа младост, две хилядната е, ама я купих преди почти осем години. Много добра колица. Бензина си го пие обилно за разлика от Фиестата на жената, която нафтата само я мирише, както гимнастичка мирише шоколод в тъпа реклама на Черепа. Ама и двигателя си е 1 800 куб. см., та има защо да е така.

Между другото, преди да има китайци… бяха японците. Започнаха именно с коли. Тойота и други производители влизат агресивно на американския пазар през седемдесетте. Имат славата на евтини боклуци. Десетина години по-късно повтарят същото с електрониката. Даже пет, не са десет.

И така до края на деветдесетте, когато през деветдесет и седма става големия крах на азиатските борси. Изпатват си всички.

В Ю. Корея например шефовете на Деу, Елджи, Самсунг и Хюндай (така наречената голяма четворка) със сетни усилия и много корупция успяват да се отърват от затвора, а кой знае с колко охрана от разтрел на улицата от щастливите корейци.

Може да не им личи особено, но не са се възстановили след този гигантски обир.

Японците също не са. Но пък изгрява звездата на… Китай. По-точно на Китайско Тайпе (така беше кръстен Тайван на олимпиадата в Токио), а само няколко години по-късно и на континенталния Китай.

п.п. Днес докато преглеждах едни PR в Github, случайно разбрах, че тайландския и филипински езици всъщност са диалекти на китайския и не се водят отделни езици. Точно в тези не пишеше, какъв например е виетнамския, но ми стана много интересно. Значи Индокитай не е Индокитай само защото като там да живеят хора на вид мелези между индийци и китайци, ами те и езика си им е китайски. Странно, как тогава Китай ги е оставил да са отделни държави.
« Последна редакция: Oct 25, 2021, 17:21 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
На мен ми е забавно, че първия пост на @TheChosenOneTwo няма нищо общо с Линукс  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
случайно разбрах, че тайландския и филипински езици всъщност са диалекти на китайския и не се водят отделни езици. Точно в тези не пишеше, какъв например е виетнамския, но ми стана много интересно. Значи Индокитай не е Индокитай само защото като там да живеят хора на вид мелези между индийци и китайци, ами те и езика си им е китайски. Странно, как тогава Китай ги е оставил да са отделни държави.

-- After the United States joined the Vietnam War in 1961, there was a secret agreement wherein the U.S. promised to protect Thailand.
-- End of the Spanish–American war
On August 12, 1898, The New York Times reported that a peace protocol had been signed in Washington that afternoon between the U.S. and Spain, suspending hostilities between the two nations.[66] The full text of the protocol was not made public until November 5, but Article III read: "The United States will occupy and hold the City, Bay, and Harbor of Manila, pending the conclusion of a treaty of peace, which shall determine the control, disposition, and government of the Philippines.

Това предполагам са обясненията
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
На мен ми е забавно, че първия пост на @TheChosenOneTwo няма нищо общо с Линукс  :D

Търсил е в Гългъл, къде да се оплаче и сме му изскочили ние. Най-вероятно през живота си не е чувал ни за батко Линус, ни за произведението му.

Точно, когато онази нощ той се регистрира, тук имаше едновременно девет паяка. Непрекъснато има по един, два, три. Това е така, защото ЛЗБ е стар. Според алгоритмите на Гългъл, колкото едно място е по-старо и по-често се обновява, то му се има повече доверие и се бута нагоре в резултатите. И ЛЗБ е много добре индексиран.

Да е жив и здрав Славей, че не се интересува да трупа пачки. Можеше да ни закрие и да изкара доста яка кинта от това място. Дори да не се занимава, ами просто да го продаде. Инвеститорите ще полудеят, като му видят числата в Гългълската анатичност.

И това BG изобщо не пречи. Никой по света не знае, че това е съкращение по ISO на РБългария. За сметка на това е много, много, много разпространено съкращение от думата Background, а тя е много, много, много популярна дума и има много, много, много значения. С две думи, ако Славей беше такъв човек, можеше да забогатее от това място.

Добре, че и той е идеалист!
« Последна редакция: Oct 25, 2021, 18:27 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear