Автор Тема: Ipad mini vs Nexus 7  (Прочетена 17669 пъти)

solarflux

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 100
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #15 -: Mar 26, 2013, 10:51 »
Няма лесен начин да се качи музика на iOS без iTunes (има супер бавен (песен по песен) проблемът е че не може да се ъпдейтне базата с песните от iOS 3 насам, а всички плеъри които съм пробвал четат информация от там.). Също не успях да го подкарам и през КВМ уиндоус машина, но успях да си брикна за кратко ипода, та трябва да се държи физически уиндоус някъде (или ОСХ)
Нексуса на мен ми е доста приятен - за четене на книжки, редит и интернет е идеален, игри и филми не употребявам, така че нямам наблюдения. Освен това със могат да се катерят файлове сравнително лесно (не и с мтп, там с андроид туулс или както се казваше). В общи линии за парите си, Нексуса предлага доста повече.
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #16 -: Mar 26, 2013, 12:48 »
Е те вкараха поддръжка за vsync (60fps) чак в JB 4.1 или 4.2, така че всичко преди тази версия може да лагва стабилно при малко по-натоварен професор :)

Т.нар. project butter, но дори и с него има известни лагвания. Проблема е идеологически - iOS и WP използват GPU, докато Android използва CPU. Сега се вижда, че е избран погрешен подход и има начини за решаването му, но това ще направи няколко стотици хиляди приложения неработещи под новия Android. Затова е избран алтернативен начин за замитането на проблема... работещ само под по-бързи процесори уви...
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #17 -: Mar 26, 2013, 13:06 »
Май все пак ще взема Nexus-а, Apple се оказват големи гейове. $349 е 16GB варианта, само wifi. 32GB варианта е $100 отгоре, доста грубо. За справка, 32GB Nexus-а е само $249, почти 200 долара по-тънко. Това с дизайна и теглото ще го прежаля, въобще не ми пука (апропо нексуса е дори някак по-удобен според мен, може да се държи с една ръка). Единственото, което все още ме кара да се колебая е камерата и това с батерията. Някак ще прежаля факта, че ще дам сигурно още толкова за приложения, обаче тази гавра itunes няма да я понеса.

Всъщност - има ли начин лесно да си качвам музика на ipad-а без itunes? Ако има и е лесно, хммм, изборът става много сложен.

Аааа да, има и Kindle Fire и цената е сносна, но субективно ми изглежда голямо дърво. Тежи повече от всички, дебело е, грозновато е, дисплея не ме кефи особено, доколкото разбирам няма google play и не знам този амазонския appstore дали е достъпен от България въобще (сигурно е и звучи тъпо ма знам ли). Освен което много ме радва как са го bundle-нали с някакви амазонски облачни услуги все едно ти правят великата оферта. Най-много ме е яд че и в трите варианта няма някакъв слот за SD карта, съвсем нарочно го правят гадовете, за да им ползваш услугите, специално Амазон го правят толкова нагло, че не - няма да купя техния таблет.

$349 - това трябва да е iPad2 Wifi 16G! Ако си отвъд голямата вода както си споделял защо не пробваш в Craigslist излизат разни далавери. Ябълката е така - 16Г памет повече - $100, 3Г модул - $100, 48Г памет повече - $200. И оттук идват маржините. Аз съм само със 16-чка и Wifi, но ми върши работа...

Ти може да минеш и без iTunes. Аз примерно НЕ качвам филми и музика и минавам без него.

Без iTunes музика НЕ МОЖЕ да се качва в "официалния" плейър. Ако използваш алтернативни със собствен сторидж - може.

Fire - беше най-добрия Android таблет преди NX7. Но вече е на възраст... това за което ти го дадох като пример е форка на целия андроид и екосистемата му. Защото Амазон имат съдържание и Огнения е фокусиран в/у това. Когато го пуснеш ти излизат книги, после е Видео, после Музика и т.н. и предпоследното е "приложения". Последното е "web". НЕ МОЖЕШ да ползваш Fire в БГ ефективно. Всичко си работи без приложенията. Гърми с грешка - каза вкарай карта. Въведох я помисли малко и пак изгърмя - билинга ти не е щатски и пак нищо не можеш да направиш. Можеш да си смъкнеш APK и да го инсталираш от друго място. Даже и безплатните приложения не можеш да ги инсталираш. Да ми се чуди човек как съм пуснал горе 2 приложения в техния стор... безплатни...

Да - и при трите нямаш слот за SD. Мисля че най-близкия конкурент със SD е nook ама там е една...
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #18 -: Mar 26, 2013, 16:18 »
Сега заради теб разгледах 7" таблети и избора на свестни не е хич голям! Освен Нексус-а, друго няма какво да ми хване окото, докато при 10" има голям избор. За мен лично, без GPS, 3G и слот за карта си е много сериозен минус който би ме отказал и като гледам, освен нексуса, друго няма което да отговаря на критериите. Той няма и слот за карта, но пък има достатъчно файл менажери в маркета дето да се свържеш със споделени ресурси в домашната мрежа и да си прехвърляш файловете, но за мен по-малко от 10" си е безсмислено. Ако трябва да правя компромис с големината, бих си взел Ноут-а на Самсунг, че поне телефон, гпс и хубав фотоапарат ще са ми на едно, а за таблет ще са ми еднакво неудобни. 5,5" e. В първия момент идва малко голямо за телефон, но бързо се свиква. Съдя от ДЕЛЛ-а който имах, но пък Асус Трансформър-а с докинг станцията спокойно може да ти замести лаптопа за сърфиране, скайп и конвенционални неща и по rdp, vns, ssh на машината в къщи за по-тежките работи.


П.С. Не те убеждавам за 10", а го считай за споделен личен опит с тъч устройства още от времето на MDA/XDA II и Уиндоус мобиле 2003 и все още ми липсва удобството на "клечката" за неща различни от конвенционалните на телефона.
« Последна редакция: Mar 26, 2013, 16:24 от backinblack »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #19 -: Mar 26, 2013, 17:30 »
Не ми трябва телефон дето не ми се побира в джоба и се троши като падне от 20 сантиметра на пода :)

И пак да кажа - не ми трябва да върша работа с него - единствено да браузвам и епизодично да го давам на малката да си играе. Евентуално скайп, разни филмчета и музика. Като гледам, ще го ползвам предимно по летищата и евентуално в някакви спешни случаи извън града като ми трябва достъп до интернет. Дори не мога да си представя да го ползвам за да върша някаква работа, без истинска нормална клавиатура ми е под достойнството :)

Хм, а то май има някакви безжични клавиатури май, не знам дали не бяха само за ipad-а обаче...
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #20 -: Mar 26, 2013, 17:46 »
Цитат
не ми трябва да върша работа с него - единствено да браузвам и епизодично да го давам на малката да си играе. Евентуално скайп, разни филмчета и музика. Като гледам, ще го ползвам предимно по летищата и евентуално в някакви спешни случаи извън града като ми трябва достъп до интернет.

Ами аз, точно заради това ти казвам, че 7 инча го намирам за безсмислено! Скайп и музика можеш да си имаш и на 3,5" андроид тилифон, с компромиси и филмчета да си гледаш, но за браузване 7" e мъка! Става само за нещо крайно наложащо да си провериш или да свършиш в нета(според моите умения и възможности).
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #21 -: Mar 26, 2013, 18:11 »
Е те точно поради изброените по-горе причини все още се въползвам от неумиращия ЕЕЕ 701/4Г. Само в пералня не е влизал.

БТВ. по въпроса за 7" блак не си прав. Влязоха по нова година едни ЛЕНОВОТА с 3Г даже 16Г. За парите си не бяха зле, но пусто му нема ги веки.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #22 -: Mar 26, 2013, 18:16 »
Мисля, че за браузване 7" си е ОК - аз поне нямам особени затруднения. Далеч по-големия проблем е противната клавиатура, но това си е проблем на който и да било таблет.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #23 -: Mar 26, 2013, 18:22 »
Blackberry Playbook 7-Inch Tablet (64GB) - $220, щерката няма да го счупи лесно,
16ГБ е $180 имат и готина клавиатура с калъфче - става като микро лаптоп
rock solid OS, SD card

« Последна редакция: Mar 26, 2013, 18:27 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #24 -: Mar 26, 2013, 18:44 »
Точно същите клавиатурки съм виждал и за самсунзите. Но има проблем. Те имат собствена батерия, която пада много по-бързо от батерията на планшетчето.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #25 -: Mar 26, 2013, 22:31 »
Цитат
БТВ. по въпроса за 7" блак не си прав. Влязоха по нова година едни ЛЕНОВОТА с 3Г даже 16Г. За парите си не бяха зле, но пусто му нема ги веки.

Следя от доста време новините свързани с новите модели таблети и Леново и Ейсъл са с големи амбиции за този пазар! Онзи ден преди да си купя Ноут-а разцъквах един Асус 1280х800 10" и Ейсър 10" 1920х1200 и ми взе акъла Ейсъра с цветове и точно реагиране на матрицата. Страхотно ме очарова, но и двата бяха без 3G, а вариантите с 3G и ГПС почти колкото ноута(1000 лефа), а този го откънах на два месеца за 700, а "клечката" си е страшно удобство.
Сигурно ще извадят съвсем скоро и добри модели на 7", но за сега просто избора ограничен. Разцъквах преди два дни ноут телефон на приятел с 5,5 екран и е далеч по-добре от Делл-а който имах, но все пак, разликата между 5,5 и 7 не е голяма и с доста по-добрата матрица от на Делл-а си е предимство, но ....... В крайна сметка и той каза по-горе, че не му е проблем по-малкия екран, а от нас се иска да му обърнем внимание върху възможно най-много неща.
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #26 -: Mar 26, 2013, 23:21 »
за ей това говорех:

http://www.lenovo.com/products/us/tablet/ideatab/a-series/a2107/

ДОста по-скромно от 2-та флагмана по-горе, но и цената е супер по-скромна ;)
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #27 -: Mar 26, 2013, 23:46 »
Оооооо Френд, обърна ли внимание на резолюцията на матрицата му!!!? С тези 1024х600 ще е си е мъка. Пък и професорчето му е 1Гх и най-вероятно и с 512 рам. 3Gq GPS и браузване съвсем ще го озорят, а флаша си товари. За тилифон с този процесор и рам става, но за таблет....... Нексус-а е 1280х800 и доста по-солиден мозък. Цената е скромна, но колко работа ще върши ;) ?
Активен

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #28 -: Mar 26, 2013, 23:54 »
за ей това говорех:

http://www.lenovo.com/products/us/tablet/ideatab/a-series/a2107/

ДОста по-скромно от 2-та флагмана по-горе, но и цената е супер по-скромна ;)

Аз имам един таблет с MTK 6575 1.0GHz Cortex A9 и само информативно да спомена, че HD клипове не може да се гледат с него. Просто не му стигат силите, а хардуерното ускорение е толкова бъгаво на MTK процесорите, че дори не ми се говори за него.
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #29 -: Mar 27, 2013, 01:28 »
а флаша си товари

Няма вече Flash за Android ...изтрито...

Редактирано, съгласно Правилата на форума.
bop_bop_mara
« Последна редакция: Mar 27, 2013, 09:14 от bop_bop_mara »
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Mandrake 10.1 mini
Настройка на хардуер
zhvk19 4 2439 Последна публикация Jul 01, 2005, 22:30
от zeridon
ubuntu-mini ram
Настройка на програми
knoppix 1 2614 Последна публикация Jul 30, 2005, 07:31
от Ekspert
Mini sd & debian
Настройка на хардуер
sverdlov 0 1972 Последна публикация Feb 07, 2007, 22:26
от sverdlov
проблем с vocp & xml::mini
Настройка на програми
senser 0 1822 Последна публикация Oct 25, 2007, 10:21
от senser
Kernel 3.5 + Nexus 7
Живота, вселената и някакви други глупости
n00b 2 2029 Последна публикация Jul 26, 2012, 09:14
от borovaka