Автор Тема: Ipad mini vs Nexus 7  (Прочетена 17538 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #60 -: Mar 31, 2013, 20:06 »
Това го има и на телефона в крайна сметка...но да де, поне това има. Не мога да разбера къде отидоха cache.wifi (cache.cell ясно че няма откъде да се вземе). Да не са ги бастисали с някоя версия на андроид нагоре?
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #61 -: Mar 31, 2013, 20:20 »
тях да - много шум се вдигна и тихомълком с "грижа за потребителите" го сложиха на др. места
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #62 -: Mar 31, 2013, 20:44 »
Пфу жалко, сега трябва да търся.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #63 -: Mar 31, 2013, 23:37 »
Ааааа по дяволите, не съм се сетил първи, както се очакваше. Мислех си за разплащания с bitcoin използвайки NFC. Доволно удобно и просто, все едно имаш кредитна карта. Нищо де, радвам се че някой се е сетил все пак :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #64 -: Apr 01, 2013, 01:12 »
http://papercoin.org/
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #65 -: Apr 01, 2013, 15:58 »
Ще взема да науча накрая джава и да пропиша android-ски приложения. Имам разни забавни идеи свързани с NFC наклонностите примерно дето се чудя как никой още не ги е сътворил (а сигурно отдавна са ги направили, просто не съм знаел).

Може от С да викаш кой да е Джава клас и методите му.  ;D Така, че "поточното" програмиране може да продължи  ;)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #66 -: Apr 01, 2013, 16:44 »
Доколкото разбирам май е по-точно обратното, има Native API, демек C/C++ код, който се опакова в java приложение и се пакетира като apk. Но може и да не съм разбрал като хората.

Мен друго ми е интересно - как така има толкова народ дето се е юрнал да пише платени приложения в България, при все което като гледам няма вариант да се регистрираш като merchant в България. Сега не че не ми идва на акъла как точно се заобикаля този проблем, ама е странно. Не мога да разбера как е възможно да могат да продават приложения в България, но да не можеш да продаваш такива примерно.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #67 -: Apr 01, 2013, 20:10 »
Има нещо на което му се вика NDK и това позволява да се създават приложения и/или библиотеки които се пишат на C/C++ и с toolchain се компилират.

Така се компилират примерно с NEON инструкциите за ARM като ускоряващи библиотеките за видео/аудио декомпресирането.

Това за мърчанта е *ПРОБЛЕМ*. Действително аз не мога да се регистрирам защото във Wallet-a ми е указана страна България. Заобикаля се като се регистрирам отвън или помоля приятел извън страната да направи това. Отделно има разни "проксита" които може да се използват за целта (има ограничения).

За възможността - ако лесно е. Google Merchant не поддържа България, но поддържа Индия и Китай. Предполагам проблема е не само легален (договора някой мастит адвокат може да го оправи за разумен период от време), но има и поддръжка, някой да вдига телефоните и т.н.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #68 -: Apr 01, 2013, 20:27 »
Според мен е по-лесно да се избегне проблема чрез офшорка. Това с прокситата не ми се вижда как ще стане. Нали трябва да взимаш сухо, Гошо не е тъп и ще се усети къде го праща. Иначе успех с начинанието. Искрено вярвам, че в Б-я пазар на потребителски програми няма.

Колкото и да са зомбирани собствениците на телефони дето са по-умни от тях самите, не вярвам да са се смахнали чак толкова. В същата тема ББ спомена форум на крадците, а аз съм виждал още няколко и то само като зададох въпрос на двама човека, веднага изникнаха. Та ако направите някакви пари от местният пазар ще получите бурни ръкопляскания от мен.

Да така е. Може изобщо да не се докосваш до жабешките простотии, ако няма да ползваш готовите джаджи. Рулираш на NDK и си свиркаш. Ама по това дето съм чул за NDK няма да е свиркане, а по-скоро вой на отчаяние, стенание и вайкане в последни конвулсии ;)
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #69 -: Apr 01, 2013, 23:00 »
Аз не забелязах и в държави-офшорни зони да могат да се регистрират merchant акаунти май, но може да съм пропуснал.

Иначе в маркета примерно се продават офлайн карти на София и България, та ми стана интересно как става номера.

Иначе си поиграх малко с ADT-то, не е чак толкова противно, щом за около час скалъпих работещо toy приложение (верно доста малоумно, едно просто activity дето чертае на екрана показанията на наличните сензори на устройството - там акселерометър, жироскоп, сензора за магнитното поле, за осветлението и там каквото има налично). Сега наистина API-то е доста раздуто и нещата далеч не са толкова прости, но имам странното усещане че ако се хвана за месец-два доста бързо ще навляза в нещата.

Обаче.....еееее скапано IDE е Eclipse-a по отношение на разработването на Андроид. UI designer-а е толкова допотопен и скапан, че дори kdevelop е на светлинни години от това, просто забрави да направиш нещо смислено без да се налага да преправяш xml-ите. Има ужасно много недоизпипани неща, примерно logcat таба спокойно можеше да си идва с набит филтър да си гледаш само твоите логове, не всички възможни от устройството. От положителна страна, това с емулацията на устройствата е прекрасно, ще ми се Eclipse CDT да имаше някаква подобна интеграция с qemu да можеш да си подкарваш C програмите върху различни архитектури.

Та в общи линии това са ми първите впечатления. Иначе не мисля особено много да се зарибявам с това, предполагам че скоро ще ми писне.

П.П иначе ми хрумна следващата забавна идея - нещо като wardriving само че на закрито, в апартамента, офиса или на двора. Обикаляш наляво-надясно и това ти чертае карта на терена на която е насложено покритието на wifi точките. Дори може да стои на фона като някакъв widget примерно. После, предвид събраната информация, вече си знаеш къде е най-подходящото място да седнеш с лаптопа и да има обхват, респективно сходни експерименти могат да се правят с най-доброто място за пльосване на wifi рутера в къщата. На теория всичко необходимо е налично - можеш да хванеш силата на wifi сигнала, имаш акселерометър, жироскоп, компас и GPS (последното не работи на закрито, а с останалите, точността няма да е велика, но предвид че можеш да фиксираш откъде тръгваш да обикаляш, демек от wifi рутера, вероятно няма да е чак толкова зле). Чудя се само понеже не виждам някъде някой да го е направил, къде великата ми идея се чупи брутално :)
« Последна редакция: Apr 01, 2013, 23:57 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #70 -: Apr 02, 2013, 01:20 »
Според мен е по-лесно да се избегне проблема чрез офшорка. Това с прокситата не ми се вижда как ще стане. Нали трябва да взимаш сухо, Гошо не е тъп и ще се усети къде го праща. Иначе успех с начинанието. Искрено вярвам, че в Б-я пазар на потребителски програми няма.

Колкото и да са зомбирани собствениците на телефони дето са по-умни от тях самите, не вярвам да са се смахнали чак толкова. В същата тема ББ спомена форум на крадците, а аз съм виждал още няколко и то само като зададох въпрос на двама човека, веднага изникнаха. Та ако направите някакви пари от местният пазар ще получите бурни ръкопляскания от мен.

Да така е. Може изобщо да не се докосваш до жабешките простотии, ако няма да ползваш готовите джаджи. Рулираш на NDK и си свиркаш. Ама по това дето съм чул за NDK няма да е свиркане, а по-скоро вой на отчаяние, стенание и вайкане в последни конвулсии ;)

Прокситата са с междинна цел. Офшорка... току-що идвам от Предприемача където всяко бизнес начинание идват папагали и крякат "офшорка, офшорка..." което е супер смешно, защото 99.99% от папагалите нямат идея какво е офшорка, но го предлагат любезно.

АКО искам - мога да отворя и фирма в щатите. Има си варианти, не е проблем. Проблема... се казва адвокати, съдебни таксички, taxes, accountants, IRS, etc, etc. Там водата както е плитка изведнъж става доста дълбока и осеяна с подводни ями.

Пари от местния пазар и сега се изкарват - "умните" телефони и таблетите са бъдещето. В момента на бюрото си имам SurfacePro и честно казано М$ са направили мъничко чудо в правилната посока, но леееееееко в страни.

NDK - той не е за приложения! Той е за създаването на междинен слой който приложението ти да използва. За приложенията е SDK, за библиотеки и други под-приложения е NDK. Когато се инсталира прословутото приложение "superuser" то качва su обаче има една промяна... su правеше някакво IPC с GUI-то на superuser което пита "абе тук XYZ иска руут, да му дам ли" и решението се предава надолу по веригата. Горното приложение su е билднато с NDK, но НЯМА екран!
Това беше добрата новина, лошата е че има доста фамилии процесори - ARM, ARM-NEON, x86 и даже MIPS което прави билдването под NDK с една идея по-сложно и деплойването с една идея по-усложнено.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #71 -: Apr 02, 2013, 01:37 »
Ммм съгласен съм, след кратко проучване по въпроса "не мога ли да пиша на C все пак", стигнах до разни противоречиви отговори, и да и не. Разбира се, няма проблем да си cross-компилирам нещо и да го кача, вероятно не точно на нексуса, на стария ми HTC телефон номера минава. Иначе ако трябва да избирам между C++ и Java, няма две мнения по въпроса, C++ е нечовешко извращение. Java според мен е нещо като корекция на безумията в C++ от съвсем семантична гледна точка. Мноооого добре са направили че не са превърнали андроида в някакво извратено копие на уродливите MFC изродщини в майкрософтския свят отпреди време. Java като език си има доста предимства, които в C++ ама въобще не ти се спестяват.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #72 -: Apr 02, 2013, 16:53 »
Цитат
Колкото и да са зомбирани собствениците на телефони дето са по-умни от тях самите, не вярвам да са се смахнали чак толкова. В същата тема ББ спомена форум на крадците, а аз съм виждал още няколко и то само като зададох въпрос на двама човека, веднага изникнаха. Та ако направите някакви пари от местният пазар ще получите бурни ръкопляскания от мен.

Гога, проблема не е в това, че ги има кракнати. Аз приложение няма да си купя докато не направят възможност да си го плащам през оператора и към сметката без разните им разплащателни системи и да следя като луд, да не вземе някое приложение да ми източи картата, при положение, че все още всички имат известни проблеми със сигурността.
Но пък, не са чак толкоз много хората на общия брой потребители дето могат да си намерят и инсталират всичко от което имат нужда с инструкции от форумите. Тези неща не са като от маркера простички.
и...изтрито...ите също се кракват и си инсталираш от вън безплатно всичко, но пак не е за всеки работа. МС и другите разработващи софтуер който в огромната си част се ползва "безплатно" и при това доста скъп, също не са фалирали.

Редактирано, съгласно Правилата на форума.
bop_bop_mara
« Последна редакция: Apr 02, 2013, 17:45 от bop_bop_mara »
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #73 -: Apr 02, 2013, 17:24 »
Гога, проблема не е в това, че ги има кракнати. Аз приложение няма да си купя докато не направят възможност да си го плащам през оператора и към сметката без разните им разплащателни системи и да следя като луд, да не вземе някое приложение да ми източи картата, при положение, че все още всички имат известни проблеми със сигурността.

Ще има да чакаш... приложенията са твоя собственост и оператора няма нищо общо с целта. Добавянето на нов елемент към екосистемата и в частност с платежните методи е нежелано и ще доведе до оскъпяване на услугата.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #74 -: Apr 02, 2013, 17:39 »
Гога, проблема не е в това, че ги има кракнати. Аз приложение няма да си купя докато не направят възможност да си го плащам през оператора и към сметката без разните им разплащателни системи и да следя като луд, да не вземе някое приложение да ми източи картата, при положение, че все още всички имат известни проблеми със сигурността.

Ще има да чакаш... приложенията са твоя собственост и оператора няма нищо общо с целта. Добавянето на нов елемент към екосистемата и в частност с платежните методи е нежелано и ще доведе до оскъпяване на услугата.

Ами аз това и правя :D , а междувременно от това от което имам нужда се снабдявам за сега безплатно, а се надявам и скоро да излезе и чист Линукс и следя новините около Убунту за тилифони и таблети и храня големи надежди в скоро време да мина на нея.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Mandrake 10.1 mini
Настройка на хардуер
zhvk19 4 2379 Последна публикация Jul 01, 2005, 22:30
от zeridon
ubuntu-mini ram
Настройка на програми
knoppix 1 2547 Последна публикация Jul 30, 2005, 07:31
от Ekspert
Mini sd & debian
Настройка на хардуер
sverdlov 0 1918 Последна публикация Feb 07, 2007, 22:26
от sverdlov
проблем с vocp & xml::mini
Настройка на програми
senser 0 1763 Последна публикация Oct 25, 2007, 10:21
от senser
Kernel 3.5 + Nexus 7
Живота, вселената и някакви други глупости
n00b 2 1973 Последна публикация Jul 26, 2012, 09:14
от borovaka