Автор Тема: Ipad mini vs Nexus 7  (Прочетена 17292 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #45 -: Mar 28, 2013, 01:35 »
Ми всъщност беше края на февруари, значи малко по-рано...имаше си стабилно сняг, ама не валеше през цялото време. Накрая точно като си тръгвах стана тая простотия с торнадото в Индиана и почнаха да отменят полети, голяма забава.

Иначе тук днес даже си пече слънце....ама вятъра...ужас :( Искам си в България :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #46 -: Mar 28, 2013, 01:51 »
ЕЛа де - сняг вее не мога си намеря колата...
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #47 -: Mar 28, 2013, 04:03 »
OK, взех накрая nexus-а. На пръв поглед изглежда доста прилично - инсталира си ъпдейта до 4.2.2, браузъра е chrome, youtube си е супер, браузването е ОК, сега ще видим батерията. Също така съм много любопитен да видя тази гавра с кеширането на google maps колко поема.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #48 -: Mar 28, 2013, 05:44 »
OK видях - не събира България и не съм доволен :(

Обаче събира града където съм и Гранд Рапидс, откъдето евентуално ще си летя за обратно. remotex, като имаше предвид от другата страна на езерото, аз наистина съм от другата страна на езерото, на няколко километра от брега :)

Ще взема да го ползвам заедно с Гармин-а на прибиране да ми бучат и двете, сигурно ще е забавно :) Последно ходих да забера един колега който пристигаше и зоната около летището беше малко като тера инкогнита за гармина. Аз дори не знам къде точно трябва да върна колата, ще е особено забавно ако google знае по-добре от гармин къде точно трябва да я паркирам :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #49 -: Mar 28, 2013, 14:39 »
Честито нова придобивка!

Струва ми се, че тази програмка ще ти е от първа необходимост!
Върши работата и на WinSCP от Андроид устройство.
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #50 -: Mar 28, 2013, 15:04 »
Честито нова придобивка!

Струва ми се, че тази програмка ще ти е от първа необходимост!
Върши работата и на WinSCP от Андроид устройство.
Terminal IDE върши доста неща (вкл. ssh, за scp не помня) и даже май е отворена. Вкъщи я комбинираме с Hacker's Keyboard.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #51 -: Mar 28, 2013, 15:43 »
Честито нова придобивка!

Струва ми се, че тази програмка ще ти е от първа необходимост!
Върши работата и на WinSCP от Андроид устройство.
Terminal IDE върши доста неща (вкл. ssh, за scp не помня) и даже май е отворена. Вкъщи я комбинираме с Hacker's Keyboard.

Терминал ИДЕ като гледам е за работа с терминала, файловия браузер който му предложих осъществява връзка по всички видове протоколи и като се върже по sftp може освен да прехвърля файлове да редактира директно config файловете из системата като си ги отваря с текстовия редактор.
От съвсем скоро съм с Андроид 4(само на таблета), че тилифона ми е с 2.3.4 още и гледам, че са добавили файл менажер в Андр4, но ми се струва куц. Не видях възможности в него за добавяне на мрежов ресурс, а при положение, че няма слот за карта памет ще му трябва, а за конзола, не знам какво да му препоръчам.
Преди две вечери инсталирах някакво приложение дето има възможност за paste на командите, щото аз само така работя с конзолата, но се надявам да не ми се налага да го ползвам :D
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #52 -: Mar 28, 2013, 16:00 »
Шибаняци, мръсни гадове!!!

Вече няма (или поне засега не мога да открия) writable директория от adb потребителя, където да могат да се изпълняват binary-та. Сега как ще го хаквам това, мъка мъка. Трябва да го отключвам и рефлашвам, а аз не искам пермаментен root, искам просто да разгледам какво има. Ей гадове, трябва да си блъскам главата сега.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #53 -: Mar 28, 2013, 16:16 »
Във форума на андроид.бг има всякакви решения, май ще трябва да се присъединиш и ти към него :D
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #54 -: Mar 28, 2013, 17:02 »
Честито нова придобивка!

Струва ми се, че тази програмка ще ти е от първа необходимост!
Върши работата и на WinSCP от Андроид устройство.
Terminal IDE върши доста неща (вкл. ssh, за scp не помня) и даже май е отворена. Вкъщи я комбинираме с Hacker's Keyboard.

Терминал ИДЕ като гледам е за работа с терминала

Аз не го казах като алтернатива. Просто още една полезна програма за хора, търсещи Линукса в Андроид. :)

Сега как ще го хаквам това, мъка мъка. Трябва да го отключвам и рефлашвам, а аз не искам пермаментен root, искам просто да разгледам какво има. Ей гадове, трябва да си блъскам главата сега.
Еми... Май мога да кажа само, че малко късно си се замислил по този въпрос. Съвети обаче (освен да си провериш условията на гаранцията) не се наемам да ти давам. :)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #55 -: Mar 28, 2013, 17:13 »
На мен ми е забавно да троша така или иначе, ще му хвана цаката някак.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #56 -: Mar 28, 2013, 17:18 »
Абе, тя гаранцията така и така отпада като видят драскотини и веднага обявяват, че се следи от падане, а ако ще го ползваш, няма начин да остане не издраскано.
Смело и смахнато и разчитай на това, че реномиран производител произвежда хардуера, пък със софтуера, все ще се оправиш.
Ако първите 3-5 месеца няма дерт с хардуера, смело и смахнато си прави каквото си знаеш! То батерията така и така не влиза в гаранцията на устройствата до колкото имам някакви спомени, а хардуера много много не подлежи на ремонт.
Активен

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #57 -: Mar 28, 2013, 19:32 »
Преди имаше този трик. Но бързо го поправиха :D

Мисля, че имаше начин да си направиш някакъв вид backup, който ти позволява да си правиш каквото искаш и след това да възвърнеш всичко както си е било. Но там е малко опасно защото става дума и за самия bootloader.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #58 -: Mar 31, 2013, 18:37 »
Не ми издържаха нервите и го root-нах по каналния ред, съответно всичко наистина се затри, все едно factory reset. Като гледам обаче HTC-то се оказва далеч по-голяма шпиономания. Дори не мога да открия кешираните глупости на геолокацията на андроида. След като няма 3G модул, няма съответно и SMS-и и разговори. Пфу, не е толкова интересно, аз си представях че ще е още по-забавно, но на практика се оказа по-скучно. Тук какво - единствено кореспонденцията, туитър, фейсбук, skype глупости + нещата на chrome-а (той наистина се спуква да кешира локално очевидно).

Ще взема да науча накрая джава и да пропиша android-ски приложения. Имам разни забавни идеи свързани с NFC наклонностите примерно дето се чудя как никой още не ги е сътворил (а сигурно отдавна са ги направили, просто не съм знаел).
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #59 -: Mar 31, 2013, 20:02 »
След като няма 3G модул, няма съответно и SMS-и и разговори.

Че само това ли е интересното? Отдолу си има доста данни до които простосмъртните си нямат и най-малка идея, че съществуват.

Примерно - контактите... или достъпа до данните на др. приложения... примери бол...
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Mandrake 10.1 mini
Настройка на хардуер
zhvk19 4 2238 Последна публикация Jul 01, 2005, 22:30
от zeridon
ubuntu-mini ram
Настройка на програми
knoppix 1 2403 Последна публикация Jul 30, 2005, 07:31
от Ekspert
Mini sd & debian
Настройка на хардуер
sverdlov 0 1775 Последна публикация Feb 07, 2007, 22:26
от sverdlov
проблем с vocp & xml::mini
Настройка на програми
senser 0 1612 Последна публикация Oct 25, 2007, 10:21
от senser
Kernel 3.5 + Nexus 7
Живота, вселената и някакви други глупости
n00b 2 1831 Последна публикация Jul 26, 2012, 09:14
от borovaka