Автор Тема: Re: Инструмент за записване на ISO върху USB FLASH (Calculate USB Creator 0.1)  (Прочетена 11614 пъти)

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Може би отношението щеше да е по-добро, ако я беше пуснал в български форум на български език. Нали знаеш, по дрехите посрещат.

Целта на повечето форуми е да се обсъждат различни теми. Ако не искаш да ти го коментират не трябваше да го пускаш тук. Така или иначе ще се появи в calculate linux. Наистина смятам че скрипта е безсмислен и ти все още не си обяснил защо просто не си добавил и руски превод за calculate към оригиналният скрипт, вместо да правиш copy/paste.

unetbootin най-вероятно наистина не вика dd, но принципа му на работа едва ли е друг.
« Последна редакция: Mar 07, 2012, 14:12 от v_badev »
Активен

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Може би отношението щеше да е по-добро, ако я беше пуснал в български форум на български език. Нали знаеш, по дрехите посрещат.

Целта на повечето форуми е да се обсъждат различни теми. Ако не искаш да ти го коментират не трябваше да го пускаш тук. Така или иначе ще се появи в calculate linux. Наистина смятам че скрипта е безсмислен и ти все още не си обяснил защо просто не си добавил и руски превод за calculate към оригиналният скрипт, вместо да правиш copy/paste.

unetbootin най-вероятно наистина не вика dd, но принципа му на работа едва ли е друг.

Не ме интересува мнението ти!
Както се пускат линкове и програми на английски език а инак Made in Bulgaria. Следователно може да се пускат такива и на Руски, и все пак има я на Български програмката!

Какъв ти е проблема че е взаимстван код от друго място?
Имам съгласието на човека да взаимствам от неговия код и ако е необходимо да го променя според нуждите на моята програма, и точно това съм направил..
Взаимстваното от неговата програма е коментирано ярко. Останалите около 70 реда са си мое дело, с четене тук там по форуми за програмиране примери, и нещата научени от мен за шел скрипт.

Но вече ми е ясно че в Български сайтове за линукс и за каквото и да било не трябва нищо да давам от себе си!

Какво толкова ти е черен руския език ? Ако беше на английски щя да си паднеш на оная работа и да си мълчиш, ама щом е на руски си готов да ме разпънеш на кръст.

Извинявай ама няма как да стане!
Оригинала на програмата ми е на руски език, Евгени изяви желание да я преведе на Български, дори ви я пусна тук на Български.
Смятам че не съм нарушил нито едно правило на форума.

Никъде не пише на какъв език трябва да са постовете, и си личи всеки хака разни линкове и текстове на Английски език смятайки че всеки тук знае английския (все едно майка му и баща му са го правили над учебника по английски).

Написано е да се пише на кирилица задължително, това правило не съм го нарушил, Руски или не кирилица ли е ? Кирилица е!

А сега една гореща молба. Освободи ме от досадното си присъствие!
« Последна редакция: Mar 07, 2012, 14:25 от AMD »
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Току-що получих това писмо с тема „Танцуваш ми по нервите!“ от amdpower@email.bg:
Цитат
Ако имаш нещо против мен, заповядай в Свищов и да го решим веднъж за винаги!

Но спри да се ядеш с мен, сбъркал си човека с който да се правиш на мъжкар.

И спри да клепаш по темата!
Прекалено навътре приемаш всичко. Спирам да ти клепам темата. За останалата част от сайта нищо не мога да обещая. Ако модераторите считат че е нужно ще ме баннат и тогава ще освободя и от досадното си присъствие.

П.П.
При такова поведение (визирам и последните ти постове) не знам кой ще се занимава да ползва твои програми. Току-виж започнеш да му пращаш заплашителни писма за всеки бъг, който ти е посочил :)
« Последна редакция: Mar 07, 2012, 14:38 от v_badev »
Активен

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Току-що получих това писмо с тема „Танцуваш ми по нервите!“ от amdpower@email.bg:
Цитат
Ако имаш нещо против мен, заповядай в Свищов и да го решим веднъж за винаги!

Но спри да се ядеш с мен, сбъркал си човека с който да се правиш на мъжкар.

И спри да клепаш по темата!
Прекалено навътре приемаш всичко. Спирам да ти клепам темата. За останалата част от сайта нищо не мога да обещая. Ако модераторите считат че е нужно ще ме баннат и тогава ще освободя и от досадното си присъствие.

П.П.
При такова поведение (визирам и последните ти постове) не знам кой ще се занимава да ползва твои програми. Току-виж започнеш да му пращаш заплашителни писма за всеки бъг, който ти е посочил :)

Заплашителни ? Това което ти писах на лично съобщение не се ли замисли защо на лично го написах..

Явно не си. Честито разбраха те вече всички че си интригант.
Но така ти се пада, след като смяташ хората за по-глупави от теб.

Знам че тук всеки ще поощри глупостите и помията която изсипа, и ще си викат това е нашия "супермен". Но всъщност си никой, просто един ник зад кулисите!
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

evgeny81

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 76
  • Distribution: openSUSE ;Calculate ; Arch Linux
  • Window Manager: KDE4; KDE4; KDE4
    • Профил
П.П.
При такова поведение (визирам и последните ти постове) не знам кой ще се занимава да ползва твои програми. Току-виж започнеш да му пращаш заплашителни писма за всеки бъг, който ти е посочил :)
Това поведение от Роко спрямо вас вие си го изискахте след като започнахте да го нападате за щяло и не щяло. Ако има проблем или нещо за поправка можеше да се напише съвсем спокойно един съвет и съм сигурен че така Роко би се вслушал, а вие го нападате и очаквате добро поведение от него, оооо сори но който и да е на негово място дори и ти съм сигурен че се държите по същия начин. А за програмката той е публикувал скрипта всеки който желае да я ползва никой не е задължен с пистолет опрян в челото така че подобни коментари са излишни. Дали знае или не как действа програмата той си знае вас това не ви вълнува.Моля ви като човек ,МОЛЯ СПРЕТЕ ДА СЕ ЗАЯЖДАТЕ ЗА ЩЯЛО И НЕ ЩЯЛО С НЕГО , МОЛЯ ВИ.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Ето сега сметнах колко струват усилията на РОКО_. Ползвайки специализирен софтуер за целта по методиката по която са сметнали че дебиан струва $16 милиарда долара. Приех (може би доста оптимистично) че годишната заплата на програмист в Свищов е 12000 лева, при днешния курс USD/BGN:

Цитат
root@ubuntu:/tmp# ls -l roko/
total 4
-rw-r--r-- 1 root root 2961 2012-03-07 15:36 roko.sh
root@ubuntu:/tmp# sloccount --personcost 8053 roko/
Creating filelist for roko
Categorizing files.
Finding a working MD5 command....
Found a working MD5 command.
Computing results.


SLOC   Directory   SLOC-by-Language (Sorted)
60      roko            sh=60


Totals grouped by language (dominant language first):
sh:              60 (100.00%)




Total Physical Source Lines of Code (SLOC)                = 60
Development Effort Estimate, Person-Years (Person-Months) = 0.01 (0.13)
 (Basic COCOMO model, Person-Months = 2.4 * (KSLOC**1.05))
Schedule Estimate, Years (Months)                         = 0.09 (1.13)
 (Basic COCOMO model, Months = 2.5 * (person-months**0.38))
Estimated Average Number of Developers (Effort/Schedule)  = 0.11
Total Estimated Cost to Develop                           = $ 201
 (average salary = $8,053/year, overhead = 2.40).


С други думи, $201. Хейтъри такива :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Цитат
Ако имаш нещо против мен, заповядай в Свищов и да го решим веднъж за винаги!

Но спри да се ядеш с мен, сбъркал си човека с който да се правиш на мъжкар.

И спри да клепаш по темата!

Мислех, че само аз имам проблеми с ROKO__, но тази тема показа, че той просто е излишен на целия форум.

@gat3way - ама махна ли кода, който е взел на готово?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Разочарование. Кой е този код да го разкарам?
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Какво лицемерие само... :>

Често да ви кажа не ми пука.

Защото всички "програмисти" колкото да се правите на Пешо Ушото че сами си пишете всичко, е ясно че понякога крадете (ако не и всеки път когато ви мързи, или от колебание).

Аз имах колебание и просто исках съгласието на човека да използвам част от кога му и да го променя за моята "скапана програма" която е "безполезна" "на руски" "не е на български" .... И други и други помии.

Видях го и Нетер що за кадър е. Когато и да вляза тук все имам разни писма като някоя любовница се е залепил за мен...
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Цитат
Ако имаш нещо против мен, заповядай в Свищов и да го решим веднъж за винаги!

Но спри да се ядеш с мен, сбъркал си човека с който да се правиш на мъжкар.

И спри да клепаш по темата!

Мислех, че само аз имам проблеми с ROKO__, но тази тема показа, че той просто е излишен на целия форум.

@gat3way - ама махна ли кода, който е взел на готово?

Оо не аз нямам с никого проблеми в форума..
Повярвайте ми не искате да имам проблем с никой от вас..

@b2l кажи какъв проблем имаш с мен ? Може случайно да го решим по цивилизован начин преди да започнат тупаниците...

По-голям лицемер от теб не знам..

go-fire написа цял роман в блога си за теб и за непринудената ти агресия към всеки новодошъл в форума.. Искаш ли да припомним на съфорумците, включвам и новите които още не те познават, да видят този роман ?
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW

@b2l кажи какъв проблем имаш с мен ? Може случайно да го решим по цивилизован начин преди да започнат тупаниците...

По-голям лицемер от теб не знам..

go-fire написа цял роман в блога си за теб и за непринудената ти агресия към всеки новодошъл в форума.. Искаш ли да припомним на съфорумците, включвам и новите които още не те познават, да видят този роман ?

Този последния ти пост мисля, че е за Оскар. Жалко, че минаха, но може да се пробваш при Еми. Виж се бе - в нито един пост не се бях заял в жалката ти темичка, докато не видях 'ко си писал на v_badev. Ми явно проблема е в теб, защото изключвам да е в двама потребители вече от форума :D :D :D.

PS: И смятам, че трябва да се образоваш малко, какво означават някои думички, които използваш, защото ги ползваш не на място.

PS2: Учи ROKO__, учи - че ще си останеш тъп.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Видях го и Нетер що за кадър е. Когато и да вляза тук все имам разни писма като някоя любовница се е залепил за мен...
Хахах, ами да, защото вярвам във възможностите на всеки, поради което всячески се опитвах да те задържа във форума. Е, така и нищо не отбра, и продължаваш да държиш статута си на излишен потребител. Добре, стига толкова, приключваме темата.
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти