Автор Тема: Вече втори ден ползвам легален Windows7!  (Прочетена 15803 пъти)

drag

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 83
  • Distribution: Debian; FreeBSD
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Вече втори ден ползвам легален Windows7!
« Отговор #15 -: Oct 03, 2012, 00:15 »
Windows 7 не е никак лоша система, ако я познаваш добре и си настроиш всичко както трябва ще ти служи дълго и безотказно. В ръцете на опитен потребител всяка операционна система може да бъде много продуктивна, функционална и полезна.

Мдааа, много е добра системата! Инсталираш програма която програмистите са направили да обажда в къщи кой я ползва и въпреки, че има фаеруол, отваря си го, праща си инфото име на компютър, юзер, ип, мак адрез без да те пита, дали да разреши на приложение да се свърже на вън!
В случая не става въпрос за вирус и тем подобни, но щом въпросните програмисти имат такава възможност, то я има и за всеки друг.
Защо да ползвам 7, като ще имам куп ненужни неща и ще инсталирам други на външни разразработчици, които ще ми гарантират, че една стена, ще работи като стена!?

     Мисля, че не те разбрах съвсем правилно.
    
     Защо в GNU/Linux да не може да си инсталираш софтуер, който отделно от основното си предназначение,  да събира информация за това, къде се намираш, на кой доставчик си, кой град, коя държава, колко често ми ползваш продукта, за по колко време и какво правиш на него?
   
     Нима за да инсталираш приложение, не ти е необходимо да си администратор на системата? Стартирайки инсталация с административни права, не позволяваш ли на този инсталационен процес да се "поогледа" наоколо, така да се каже?
    
     Кой гарантира за това, дадено приложение да е написано според някакви, вече все по-неясни, етични норми, и какво ни кара да мислим, че това не е бизнес като всеки друг, с тази разлика, че е върху различна платформа?
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Вече втори ден ползвам легален Windows7!
« Отговор #16 -: Oct 03, 2012, 01:54 »
Windows 7 не е никак лоша система, ако я познаваш добре и си настроиш всичко както трябва ще ти служи дълго и безотказно. В ръцете на опитен потребител всяка операционна система може да бъде много продуктивна, функционална и полезна.

Мдааа, много е добра системата! Инсталираш програма която програмистите са направили да обажда в къщи кой я ползва и въпреки, че има фаеруол, отваря си го, праща си инфото име на компютър, юзер, ип, мак адрез без да те пита, дали да разреши на приложение да се свърже на вън!
В случая не става въпрос за вирус и тем подобни, но щом въпросните програмисти имат такава възможност, то я има и за всеки друг.
Защо да ползвам 7, като ще имам куп ненужни неща и ще инсталирам други на външни разразработчици, които ще ми гарантират, че една стена, ще работи като стена!?

     Мисля, че не те разбрах съвсем правилно.
     
     Защо в GNU/Linux да не може да си инсталираш софтуер, който отделно от основното си предназначение,  да събира информация за това, къде се намираш, на кой доставчик си, кой град, коя държава, колко често ми ползваш продукта, за по колко време и какво правиш на него?
   
     Нима за да инсталираш приложение, не ти е необходимо да си администратор на системата? Стартирайки инсталация с административни права, не позволяваш ли на този инсталационен процес да се "поогледа" наоколо, така да се каже?
     
     Кой гарантира за това, дадено приложение да е написано според някакви, вече все по-неясни, етични норми, и какво ни кара да мислим, че това не е бизнес като всеки друг, с тази разлика, че е върху различна платформа?

Май наистина не можем да се разберем!
Аз по-горе, говоря за това, че ролята на една защитна стена е да не пуска приложение да прави връзка с външния свят без твоето изришно разрешение и всяка друга защитна стена си върши тази си работа в Уиндоус, но вградената е част от ОС и като част от ОС, явно програмистите използвайки предоставените от МС развойни средства, имат възможност да създават функция която си преминава без твоето изришно разрешение през стената, създава си порт и си изпраща това което са заложили в приложението си.
Та по тази логика, защитната им стена е абсолютно излишна, браузера им е излишен, защото и той като част от ОС си има същите проблеми и какво ми дава 7 в повече от ХП, освен куп ненужен софтуер и заети ресурси!?
Мислиш ли, че в Линукс, това нещо може да се случи!?
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Вече втори ден ползвам легален Windows7!
« Отговор #17 -: Oct 03, 2012, 02:07 »
браузера им е излишен, защото и той като част от ОС си има същите проблеми
Така и така сме в подходяща тема в подходящ раздел - IE 9 e най-сигурният браузър [_]3
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Вече втори ден ползвам легален Windows7!
« Отговор #18 -: Oct 03, 2012, 08:26 »

[…]  Кой гарантира за това, дадено приложение да е написано според някакви, вече все по-неясни, етични норми, и какво ни кара да мислим, че това не е бизнес като всеки друг, с тази разлика, че е върху различна платформа?

Аз говоря (и bb говори) за домашно или независимо ползване (т.нар. SOHO). В този случай моралният критерии на ГНУ/Линукс е много ясно разписан и е основата на ОПЛ. Категорично при нормално ползване в къщи, такова нещо не може да се случи.

Различни доставчици на програми, включително цели дистрибуции, молят своите потребители за информация. Но това става при условие на изрично информирано съгласие и гарантирана анонимност.

Така излиза, че няма нищо общо между двата поведенчески модела.


браузера им е излишен, защото и той като част от ОС си има същите проблеми
Така и така сме в подходяща тема в подходящ раздел - IE 9 e най-сигурният браузър [_]3

Нетер тая проверка е много странна. Твърди, че има отношение към сигурността, а и двете изследвани неща нямат общо с нея.

Точно обратното, първото изследвано нещо е дупка в сигурността. И е точно това, за което си говорихме до сега. Без твое знание и съгласие, твоя собствен четец снася информация, за всичките ти действия някъде и не е известно, какво се случва с тези данни.

Второто пък изобщо няма отношение към сигурността, а единствено и само към удобството при сърфиране.
« Последна редакция: Oct 03, 2012, 08:41 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

zdraganov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
  • Distribution: Fedora 16/17, CentOS 6.3, Red Hat Enterprise Linux Server 6.2
  • Window Manager: KDE, LXDE
    • Профил
Re: Вече втори ден ползвам легален Windows7!
« Отговор #19 -: Oct 03, 2012, 09:54 »
Не виждам идея от тази тема. Всеки си ползва каквато ОС му е удобна. За това че е легален :
1. Ако си давал пари си се набутал с колкото си дал :Д
2. Ако не си давал пари не си се набутал :Д
Едва ли някой от този форум би ти завидял за легалния Windows7...
« Последна редакция: Oct 03, 2012, 09:57 от zdraganov »
Активен

Живко Драганов

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Вече втори ден ползвам легален Windows7!
« Отговор #20 -: Oct 03, 2012, 10:29 »
zdraganov като видях темата, ме връхлетяха твърде подобни мисли. Все пак имах едно на ум, защото е в „Хумор“. Не можех да разбера обаче и затова попитах. Неразбирането на двама ни, е породено от незнанието ни. А незнанието ни е по въпроса, какво е това на картинката, като автора не е сметнал за необходимо (а е трябвало) да обясни.

Та така. Изглежда адаша се „хвали“, че прехвалената ОС се обновява с дни, като през това време си оставен без никакъв достъп до ресурсите на машината.

Което ме подсеща, че явно това е някакъв проблем на конкретната ОС. Само преди няколко дена Дидо каза, как неговата шефка, която се върнала след няколко месеца майчинство, имала подобно неколкодневно изпълнение.

За мен обаче, това е поредното доказателство, що за некачествена ОС е това и колко правилно е решението да се отърва от нея. Нестабилният Дебиан на малкият ми син го обновявам веднъж на половин година.

Правя го рядко от мързел. А знаеш, как за работен плот в Сид на буквално всеки два-три дни има хиляди пакети обновени. Не е като да е сървър и на стабилна ОС, та да имаш някакви килобайтове, веднъж на два месеца.

Ами при него всички тия брутални обновявания на цялата система из основи протичат в рамките на няколко часа, докато си играе, гледа филмчета и т.н.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

nikito_blend

  • Гост
Re: Вече втори ден ползвам легален Windows7!
« Отговор #21 -: Oct 03, 2012, 10:34 »
Не виждам идея от тази тема. Всеки си ползва каквато ОС му е удобна. За това че е легален :
1. Ако си давал пари си се набутал с колкото си дал :Д
2. Ако не си давал пари не си се набутал :Д
Едва ли някой от този форум би ти завидял за легалния Windows7...
Възможно е да ползва легелен уиндолс безплатно. Аз бях така в университета. Сваляш го от msdn дават ти парола и не плащаш нищо.
Активен

geroy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 198
  • Distribution: Windows, NetBSD, Devuan
    • Профил
    • WWW
Re: Вече втори ден ползвам легален Windows7!
« Отговор #22 -: Oct 03, 2012, 10:48 »
На линукса не вървят игрите както трябва. Win7 от друга страна си е доста стабилна система стига да я ползваш както трябва. XP-то е ок ама вече не е актуално от към поддръжка на игрите :)
Всяка ОС ползвана от некомпетентни потребители ще се държи зле ...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Вече втори ден ползвам легален Windows7!
« Отговор #23 -: Oct 03, 2012, 11:01 »
Интересно, че туко що изкара един от най-знаещите във форума, което многократно е доказвал, като некомпетентен. Ако опита да ползваш безобразна ОС е некомпетентност, тогава съм съгласен. В тоя конкретен случай потребителя няма никаква вина.

Игрите се държат най-добре на конзола, за това са създадени. Но да не се отплесваме към жалките опити за игра върху компютър.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Вече втори ден ползвам легален Windows7!
« Отговор #24 -: Oct 03, 2012, 11:26 »
Искам да видя как се играе simcity на конзола :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Вече втори ден ползвам легален Windows7!
« Отговор #25 -: Oct 03, 2012, 11:55 »
@gat3way

Конзоли в практикер и бриколаж - колкото искаш ;D Виж сити май нямат  >:D

МНОГО ИНТЕРЕСНА ТОП ТЕМА В ЛИНУКС ФОРУМ...
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Вече втори ден ползвам легален Windows7!
« Отговор #26 -: Oct 03, 2012, 12:11 »
Аз пък от доста време си ползвам легален win7 и нямам проблем :) Какъв ви е проблема с windowsa не ви разбирам?

Проблемът е, че тролиш във форум за свободен софтуер и Линукс.
Сигурен съм, че в сайта на Майкрософт ще намериш повече разбиране, така че защо не пробваш?
Активен

Без правила няма игра

geroy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 198
  • Distribution: Windows, NetBSD, Devuan
    • Профил
    • WWW
Re: Вече втори ден ползвам легален Windows7!
« Отговор #27 -: Oct 03, 2012, 14:17 »
Е нали за това темата е в раздел "Хумор"?

Отдавна съм се отказал да използвам линукс за workstation поради гореспоменатите причини - игрите, ползвам го само за сървъри. Проблеми с win7 нямам и при мен си работи стабилно.
Активен

bot

  • Гост
Re: Вече втори ден ползвам легален Windows7!
« Отговор #28 -: Oct 03, 2012, 15:00 »
Е нали за това темата е в раздел "Хумор"?

Отдавна съм се отказал да използвам линукс за workstation поради гореспоменатите причини - игрите, ползвам го само за сървъри. Проблеми с win7 нямам и при мен си работи стабилно.

 Скоро нещата може да се обърнат в полза на Линукс
 http://www.zdnet.com/valve-linux-runs-our-games-faster-than-windows-7-7000002060/
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Вече втори ден ползвам легален Windows7!
« Отговор #29 -: Oct 03, 2012, 15:17 »
Това за мен са лоши новини. Означава, че в нашият свят ще дойдат дори още повече навлеци, отколкото доведе У. По същия начин проклинам деня, в който решиха да правят сървъри. Така дойде първата вълна навлеци. Но това е друга история.

В крайна сметка Валве могат само да ни попречат, затова ги приемам за по-лоши от тези, за които е темата. Те поне си оперират в тяхното мизерно пространство. Но и тях ще преживеем, преболедуваме, както всички преди тях, както и задаващите се.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
разпознаване на харда м/у windows7 и backtrack4
Настройка на програми
kalanak 5 3594 Последна публикация Feb 24, 2010, 19:06
от dejuren
push проблем с openvpn и windows7
Хардуерни и софтуерни проблеми
vlad_ko 18 6167 Последна публикация Aug 22, 2011, 22:41
от vlad_ko
Преинсталация на Windows7 при дуал буут.
Настройка на програми
renji 6 3120 Последна публикация Feb 10, 2012, 15:39
от radoshow