Автор Тема: Инсталация на Дебиан АМД64 Sarge  (Прочетена 966 пъти)

Devil_D

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 25
    • Профил
Дръпнах си Дебиан АМД64, но  инсталатора или кернел 2.6.8.1, на който е базирано boot kernel-a не ми засича SATA контролера и не мога да инсталирам. Ръчно зареждам   модула sata_nv (става въпрос за Nfirce 410 chipset),  но няма резултат. Прегледах из сайта на Дебиан и видях, че има по-нов инсталатор с нов кернел 2.6.12, който вероятно ще свърши работа.
Дръпнах новите vmlinuz, initrd.gz и debian-cd_info.tar.gz и ги подмених в оригиналното ISO и го записах пак. Както се очакваше - нямаше резултат - веднага след boot получавам error - bad symcheck ...

Въпросът ми е - как да подновя инсталатора? Как става? Какво да направя?
Благодаря
Активен

stefan0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 19
    • Профил
Инсталация на Дебиан АМД64 Sarge
« Отговор #1 -: Nov 26, 2005, 00:06 »
Има експериментален графичен инсталатор който работи чрез
netboot достатъчно добре. При мен поради проблем с огледалата/mirror/ от  сорта на "това няма онова няма" се наложи след инсталирането на основната
система да продължа "парче по парче"/напр. apt-get install x-window-system gnome locales и т.н./. Все пак аз съм със
testing/unstable.
Активен

Devil_D

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 25
    • Профил
Инсталация на Дебиан АМД64 Sarge
« Отговор #2 -: Nov 26, 2005, 08:35 »
Но аз нямам нет, с който да мога да дръпна инсталацията. Отделелен  е въпроса, че дори и да имам - ЛАН-а се поддържа само от Nforce driver-а. Какво да се прави - нов ми е hardware и няма поддръжка от кернел-а

Друга малко подробност, е че за първи път пипам Дебиан

Изтрих Сардж-а и сега дърпам unstable. Явно няма как иначе
Активен

alabal

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2173
  • cat /earth/europe/bg/sofia | grep Nacamura
    • Профил
Инсталация на Дебиан АМД64 Sarge
« Отговор #3 -: Nov 26, 2005, 10:36 »
И аз имам същата Lan карта - не мога да разбера, защо е толкова разпространено вярването, че само драйвъра на NFORCE я поддържа. В конигурацията се нарича "Reverse engenering ....", а модула е forcedeth. От много време (мисля, че още преди 2.6.8 кернел) тази карта си има поддръжка и при мен инсталатора на Debian си познаваше SATA, но беше от netinstall, така че не мога да помогна много за пълния.
Активен

It makes you awful glad that you were born a man.