Автор Тема: Bsd install, pppoe...............  (Прочетена 1362 пъти)

alkor

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 137
  • Window Manager: Charlesdet
    • Профил
    • WWW
Bsd install, pppoe...............
« -: Sep 29, 2007, 11:53 »
След като си сложих BSD (за сега само PCBSD но слад някой ден и FreeBSD) и го пусна за първи път се почуствах така както като преминах от Windows на LINUX . За това имам няколко въпроса.

     1. Как да настроя pppoe протокола при BSD? PCBSD ми даде панел с настройки на мрежата но след като ги попълних нет пак нямаше. Можели да се настрои от терминал, в LINUX ползвах pppoeconf, pppoe-start .....?
     2. Имали инсталатори като apt-get, yum, urpmi и тн. и трябвали да се добавят източници в sources.list ако има такъв или подобен фаил?
     3. Как се инсталират програми, какви са командите в конзола за това? Как се компилират програми, това ли е начина ( ./configure, make, make install) ?
     4. Как да си инсталирам драйвера на NVIDIA, кои пакети да сложа (къде да ги намеря), команди за това?

 Моля ако ползвате източници нека са на български. БЛАГОДАРЯ ВИ
Активен

Djuroff

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 80
  • Distribution: Fedora 11
  • Window Manager: Gnome,KDE
    • Профил
Активен

Summoning

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
Bsd install, pppoe...............
« Отговор #2 -: Oct 03, 2007, 17:33 »
Цитат (alkor @ Сеп. 29 2007,12:53)
След като си сложих BSD (за сега само PCBSD но слад някой ден и FreeBSD) и го пусна за първи път се почуствах така както като преминах от Windows на LINUX . За това имам няколко въпроса.

     1. Как да настроя pppoe протокола при BSD? PCBSD ми даде панел с настройки на мрежата но след като ги попълних нет пак нямаше. Можели да се настрои от терминал, в LINUX ползвах pppoeconf, pppoe-start .....?
     2. Имали инсталатори като apt-get, yum, urpmi и тн. и трябвали да се добавят източници в sources.list ако има такъв или подобен фаил?
     3. Как се инсталират програми, какви са командите в конзола за това? Как се компилират програми, това ли е начина ( ./configure, make, make install) ?
     4. Как да си инсталирам драйвера на NVIDIA, кои пакети да сложа (къде да ги намеря), команди за това?

 Моля ако ползвате източници нека са на български. БЛАГОДАРЯ ВИ

Djuroff е прав че тиа неща трябва да се прочетат наи добре
ама все пак се поинтересуваи за portinstall ще ти е по лесничко с него
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Install Red Hat 8.0
Хардуерни и софтуерни проблеми
empty 6 3367 Последна публикация Feb 11, 2003, 17:27
от
Install Red Hat 8.0
Настройка на програми
empty 1 2483 Последна публикация Feb 01, 2003, 00:51
от mironcho
install RH 8
Настройка на програми
sharky 8 3328 Последна публикация Apr 10, 2003, 09:29
от rat
gcc /help install/
Настройка на програми
asd 1 2194 Последна публикация May 12, 2003, 00:47
от
apt-get -f install
Настройка на програми
geopit 7 2826 Последна публикация Oct 26, 2003, 15:03
от