Автор Тема: Ipad mini vs Nexus 7  (Прочетена 17547 пъти)

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #30 -: Mar 27, 2013, 10:04 »
Леле, като ви чете човек и да не смее да се обади, че притежава PengPod 1000 :D
Активен

the lamer's team honourable member

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #31 -: Mar 27, 2013, 10:12 »
Леле, като ви чете човек и да не смее да се обади, че притежава PengPod 1000 :D
Я разкажи (тук или в отделна тема) как е :) Аз видях във форума им някои доста неприятни оплаквания :(
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #32 -: Mar 27, 2013, 10:35 »
Леле, като ви чете човек и да не смее да се обади, че притежава PengPod 1000 :D

Я разкажи (тук или в отделна тема) как е :) Аз видях във форума им някои доста неприятни оплаквания :(

Май по-добре да го покажа -- може да се видим в 123 на математиката някой път :)

Иначе основно го ползвам под Android, защото под Linux се оказа, че празни много бързо батерията -- явно ще трябва да се рови в инициализиращите скриптове за подобряване на управлението на батерията. Linux-a, който дойде с него е Linaro Linux. Приготвил съм една microSD карта с Fedora 17, но не сме я инсталирали още -- оказа се, че ще трябва и UnetBootIn (?) за целта.

Иначе, тъй като аз знам и 2 и 200, нямам някакви особени оплаквания -- за нуждите, за които мисля, че един таблет е подходящ, този мисля, че ще е напълно достатъчен -- четене на книги, разходки из паяжината, филми, музика, прогноза за времето etc.

Ще погледна и във форума им, стига да пратиш точна хипервръзка, че не ми се рови като прасе тиква там :)
Активен

the lamer's team honourable member

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #33 -: Mar 27, 2013, 13:00 »
Ще погледна и във форума им, стига да пратиш точна хипервръзка, че не ми се рови като прасе тиква там :)
Разни хора се оплакваха, че не им работят някакви неща. Аз само хвърлих един поглед де, нямам идея къде са се оказали проблемите. Щом при теб всичко е наред, съм склонна да вярвам, че така е и в масово отношение.
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #34 -: Mar 27, 2013, 13:40 »
Ще погледна и във форума им, стига да пратиш точна хипервръзка, че не ми се рови като прасе тиква там :)

Разни хора се оплакваха, че не им работят някакви неща. Аз само хвърлих един поглед де, нямам идея къде са се оказали проблемите. Щом при теб всичко е наред, съм склонна да вярвам, че така е и в масово отношение.

Ами възможно е, ако са опитвали разни други дистрибуции. Според мен, без човъркане по конфигурационните файлове май няма да стане (особено за оправяне на power management-a). Та затова и може да не са им работили разни неща. При мен и 3g модема (Huawei 173) тръгна без проблем, wireless картата също. Клавиатурата -- и тя, но това е с дистрибуцията, която те пращат при поискване -- Linaro Linux (някакъв ubuntu дериват).

Предполагам, че когато направя картата с Fedora, може и да има проблеми по отношение на хардуера, но за мен това е общо взето нормално, макар че с Fedora никога не съм имал някакви нерешими проблеми с желязото -- може би защото съм имал късмет да ползвам читави такива.
Активен

the lamer's team honourable member

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #35 -: Mar 27, 2013, 14:15 »
а флаша си товари

Няма вече Flash за Android ...изтрито...

Редактирано, съгласно Правилата на форума.
bop_bop_mara


Чак забравих какво казах... дай на лични...
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #36 -: Mar 27, 2013, 14:15 »
Аз като гледам не са на една цена, Нексус-а си е доста по-евтин 4 стотака -> http://tablet.bg/tablets-asus-asus_google_nexus_7_32gb_NEXUS71B012A право взимай няма да съжаляваш  [_]3
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #37 -: Mar 27, 2013, 14:19 »
Аз като гледам не са на една цена, Нексус-а си е доста по-евтин 4 стотака -> http://tablet.bg/tablets-asus-asus_google_nexus_7_32gb_NEXUS71B012A право взимай няма да съжаляваш  [_]3
Този е ремаркиран, затова е намален с около 100 лева. А и gat3way търси на американския пазар, доколкото разбирам. :)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #38 -: Mar 27, 2013, 14:28 »
Nexus-а е евтин (тук). Само $249 и 6% ДДС (за тоя щат в който съм в момента). Вчера мислех да го вземам, но киснах на работа до 22 вечерта, после ядох, после като отидох в магазина се оказа че никой не работи на секцията с електрониката и всичко е прибрано. Много тъпо, днес ще коригирам.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #39 -: Mar 27, 2013, 15:47 »
Хехе има и по евтини..
на мен наскоро ми предлагаха същото за още -$100 ама с договор за 1 година (или май беше 2 г.) за тел. и пр.
ама си взех нов тел. вместо това
hTC EVO 4G LTE 2 ядрен
поради същите причини като теб - това бе най-голямото което ми се побира в джоба
а иначе си взех за под $200 (ама по черните петъци) едно Леново дето ми е малко по-слабо от телефона (новия) ама пък издържа 8 ч. на батерия - за четене, разглеждане и пр. по пътя за вкъщи става ...и за писане на код също, но не и за компилиране за съжаление -  ама то като има нет - влизам през RDP на якия комп. на работа или домашен и там :-)

http://reviews.cnet.com/2300-34231_7-10014533-4.html
http://www.dealmoon.com/187-Lenovo-G585-AMD-E2-1800-15-6-Screen-Display-Notebook-With-4GB-Memory-320GB-Hard-Drive-Windows-8/195680.html
http://www.phonearena.com/news/AT-T-to-credit-100-on-each-Nexus-7-with-data-plan-till-Valentines-Day-cause-it-loves-you_id38742
изв. се не можах да намеря точно същите препратки които търсех, но.. който търси намира (може офертите вече да са изтекли)

П.П. gat3way в кой щат си в ммента?
« Последна редакция: Mar 27, 2013, 15:49 от remotex »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #40 -: Mar 27, 2013, 16:19 »
Мичиган.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

ilian_BIOS

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: opensuse
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #41 -: Mar 27, 2013, 17:57 »
Ами взех си нексус-а преди около 1 седмица и мога да кажа, че съм доволен. С андроид 4.2.2 е, всичко което виждам на екрана става доста плавно и бързо, тва ми е първото андроид у-во между другото. В момента батерията ми е на 2-рото зареждане ще покаже скоро 3 дена и е на 65% като съм гледал няколко клипчета малко ровичкане с хрома и така, а да и абсолютно нищо не се синхронизира-спрял съм го. Андроида е стоков без разни добавки тва също ме кефи няма нищо излишно  :) , екрана също не е лош. Двигателя бил nvdia tegra 3 - 4 ядра + 1 "спомагателно" ,което служело за ниско интензивни ровичкания, ако иска повече CPU включва другите 1 по 1 май. Чак ми е чудно колко са дръпнали тия джаджи пък аз още имам на домашния ПК celeron 3.06 ghz в голяма кутия  ;D
« Последна редакция: Mar 27, 2013, 18:10 от ilian_BIOS »
Активен

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #42 -: Mar 27, 2013, 19:51 »
Мичиган.
А!?! Че то не е далеко бе - аз съм от другата страна на езерото (то половината е наше нищо че й то се казва Мичиган  >:D), в Илинойс  ;)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #43 -: Mar 27, 2013, 21:23 »
Ееее жалко, на мен идеята ми да ходя до Чикаго уикенда пропадна (в този студ някак... миналата година пак по това време бях там и измръзнах...разбрах защо му викат windy city :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
Re: Ipad mini vs Nexus 7
« Отговор #44 -: Mar 28, 2013, 00:49 »
Пу да му се не види, аз пак се отазвам от неправилната страна на голямата вода.
Виж за времето си прав - до вчера прехвърча сняг - ама не остава.. миналата година обаче, доколкото си спомням, по това време си беше направо лято - освен да си улучил единствения по-студен или ветровит ден.... или аз съм започнал да свиквам.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Mandrake 10.1 mini
Настройка на хардуер
zhvk19 4 2386 Последна публикация Jul 01, 2005, 22:30
от zeridon
ubuntu-mini ram
Настройка на програми
knoppix 1 2552 Последна публикация Jul 30, 2005, 07:31
от Ekspert
Mini sd & debian
Настройка на хардуер
sverdlov 0 1923 Последна публикация Feb 07, 2007, 22:26
от sverdlov
проблем с vocp & xml::mini
Настройка на програми
senser 0 1768 Последна публикация Oct 25, 2007, 10:21
от senser
Kernel 3.5 + Nexus 7
Живота, вселената и някакви други глупости
n00b 2 1978 Последна публикация Jul 26, 2012, 09:14
от borovaka