Автор Тема: моля за съвет  (Прочетена 2627 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
моля за съвет
« -: Dec 04, 2013, 17:38 »
Купих си машинка, с която се надявах да започна малко по малко да уча разни неща, дето си ме интересуват от време оно, но... харда замина на третия месец. Всичко, което бях насвалял, главно видео уроци, един пакет 180GB native instruments sounds, който го свалях два месеца почти денонощно, 'щото нямаше от кой и почти се беше дръпнал, всичко замина и сега си скубя косите. Имах една кутийка с десет дивидита, поне да бях копирал там, backup-а на Уиндоуса, ама това не е проблем. Как се архивират 400GB важни за мен неща, при положение, че нямам възможност да си направя, raid масивче и да си вържа гащите, както трябава?!  ??? Не става да пекна всичко на стотина dvd-та. Смешно е. Външните устройства не съм ги гледал, колко струват, но и те са сигурно поне 170-200 лева.  В момента съм без работа и това няма как да го включа като разход. От сервизчето ми казаха, че ще задържат диска, щото трябвало да се отчетат с него, ако го заменят. Зная, че е възможно, предполагам не във всички случаи, да се разчете и да се спасят нещата, но въпроса ми е, има ли начин, човек да си спаси нещата някъде, на нещо в такава ситуация, та ако се случи нещо, да не му минават мисли за полет от 16 етаж на блока?  ::)
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: моля за съвет
« Отговор #1 -: Dec 04, 2013, 19:31 »
MEGA предлагат 50 GB безплатно http://s19.postimg.org/rs10ndqcz/mega.png
Имам два акаунта и съм изключително доволен от тази услуга. Ползвам и диска на Google, но смятам услугата на МЕГА за много по- надеждна.
Направи си няколко акаунта или намери услуга, която предоставя повече пространство. Все пак, малко ми е чудно, че имаш 400ГБ толкова ценни данни.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Re: моля за съвет
« Отговор #2 -: Dec 04, 2013, 19:33 »
Ако нямаш пари за диск ти остават 3 алтернативи за съхранение
1. На перфолента  ;D
2. На перфокарти  ;D
3. На тедрадка записано в бинарен код.  ;D
Единствено на диск може да се съхрани такава информация 400Г , и райд масив не те спасява. Физичеки бекъпите трябва да са на отделни машини и по възможност на отделни захранващи мрежи.
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: моля за съвет
« Отговор #3 -: Dec 04, 2013, 22:10 »
На мен не ми е смешно. Всичко това ми е ценно, защото не помня от къде го намерих. А падна много ровене. Ама като отметките ги няма и като нищо няма това са два-три загубени месеца. Може и повече, при положение, че изобщо успея отново да се добера до това. Както и да е 50GB нещо ми малеят.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: моля за съвет
« Отговор #4 -: Dec 04, 2013, 22:36 »
Какво имаш предвид под "малеят". Не са ти достатъчно ли ?
 50ГБ е предоставеният БЕЗПЛАТНО обем. Срещу такса, можеше да получиш доста повече. Имам подозрение, че и за "ценните" данни не си се охарчил много.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

malin

  • Гост
Re: моля за съвет
« Отговор #5 -: Dec 04, 2013, 23:21 »
Както и достъпност отвсякъде с интернет връзка , а не - онли у дома/на машината .
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: моля за съвет
« Отговор #6 -: Dec 05, 2013, 15:04 »
Всъщност се охарчих. С около два месеца и половина. На мен времето ми е ценно.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.