Автор Тема: Комютър Dell с Линукс  (Прочетена 5152 пъти)

Lavrentii

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Комютър Dell с Линукс
« -: Dec 22, 2013, 18:13 »
Здравейте решил съм да си купя нов компютър но ще Dell Optiplex 7010 MT със Линук убунту.Решил съм да се разделя с уиндоуса.Същия този компютър с УИНДОУС 8 ПРО струва 1354 а с Убунту 1098 Ще сгреша ли посъветвайте ме Чувал съм че антивирусна не ми трябва-Посъветвайте ме сега се запознавам с Линукс
Активен

tonitoshev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
Re: Комютър Dell с Линукс
« Отговор #1 -: Dec 22, 2013, 19:03 »
В този форум съвсем естествено отговора е че няма да сгрешиш. Ако питаш във форум на Уиндоус отговора ще е обратен.
Щом на лаптопа вече е инсталиран убунту, не виждам какви проблеми може да имаш. Само трябва да запомниш, че линукс не е уиндоус и exe не върви тук. Някои програми за уин имат аналози за линукс, но други нямат.
Не е трудно да се ползва линукс, но трябва промяна на навици и мислене.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Комютър Dell с Линукс
« Отговор #2 -: Dec 22, 2013, 19:04 »
Не един и двама се пробват да се разделят с Уиндоус, но доста от тях се отказват и се връщат на него. Зависи за какво ще го ползваш и дали си склонен да си промениш някои навици, да свикнеш с нов интерфейс, дали ще имаш добри алтернативи на приложенията с които си свикнал в Уиндоус...... Още доста неща могат да се изброят, но щом е нов с Линукс, поне ще си сигурен, че има добра поддръжка модела и за Линукс, а ако не успееш, винаги можеш да му инсталираш 7 или 8, барабар с избора и дали да го плащаш или да не го пращаш.
Ние с каквото можем ще помагаме в опита си да се откачиш от Уиндоус. На мен за всичко от което имам нужда Линукс не ми дава алтернативи и си ползвам на десктопа Убунту, а във виртуалка Уиндоус и двете са ми постоянно стартирани и тази комбинация ми е перфектното решение. За предпочитане е вместо дуал буут, стига да имаш малко повечко ресурси на хардуера, но пък той вече е почти без пари.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Комютър Dell с Линукс
« Отговор #3 -: Dec 22, 2013, 19:06 »
.... И между другото, да всичко което ти е нужно в Линукс си има и графични инструменти, за да не ти се налага да ползваш терминали и да учиш команди!
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6178
    • Профил
Re: Комютър Dell с Линукс
« Отговор #4 -: Dec 22, 2013, 19:28 »
Ще забележиш също, как си улесняваш живота и си пестиш времето.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5279
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Комютър Dell с Линукс
« Отговор #5 -: Dec 22, 2013, 19:42 »
Пък ако не ти хареса, и не му свикнеш - винаги после може да се инсталира едно Windows-че.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: Комютър Dell с Линукс
« Отговор #6 -: Dec 22, 2013, 19:46 »
започваш с едни 300 лева напред...! това ти е първата придобивка.  ако си постоянен и отворен за новия път, по който поемаш, придобивките ше са много повече!
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Комютър Dell с Линукс
« Отговор #7 -: Dec 23, 2013, 14:39 »
Цитат
В този форум съвсем естествено отговора е че няма да сгрешиш. Ако питаш във форум на Уиндоус отговора ще е обратен.

Това си е съвсем нормално! Та нали с тази цел е създаден, но на мен лично не ми харесва това, че всички които по една или друга причина ползваме и предпочитаме да ползваме Линукс, в работата или за други цели ни се налага да ползваме и Уиндоус и когато трябва да се преборим с някой уиндоуски проблем, трябва да търсим отговорите в други форуми и понякога от същите юзери, щото тука бози не обсъждаме!
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Комютър Dell с Линукс
« Отговор #8 -: Dec 23, 2013, 15:00 »
Здравейте решил съм да си купя нов компютър но ще Dell Optiplex 7010 MT със Линук убунту.Решил съм да се разделя с уиндоуса.Същия този компютър с УИНДОУС 8 ПРО струва 1354 а с Убунту 1098 Ще сгреша ли посъветвайте ме Чувал съм че антивирусна не ми трябва-Посъветвайте ме сега се запознавам с Линукс
200 лева са излишни за малко хора.  Дори и да избереш лаптопа с Ubuntu, препоръчвам ти след това да си го инсталираш сам. Ubuntu или Linux Mint Cinnamon, която изглежда стана хит сред търсачите на ефектни десктопи.  В магазина инсталират машините, колкото да се види, че работят, а и нямам доверие на инсталирана от друг система.
« Последна редакция: Dec 23, 2013, 15:03 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Лаптопи dell
Идеи и мнения
Hapkoc 21 14549 Последна публикация Jul 29, 2011, 15:52
от ЗибелтБг
DELL 1546 Overheat
Настройки на хардуер
jakobs 1 13976 Последна публикация May 13, 2014, 20:22
от Zubcho_
Dell PV MD3200i 1 бр., Dell PowerEdge R620 3 бр. и мрежово оборудване
Предлагане
daniel_vulchev 0 13229 Последна публикация Aug 06, 2015, 15:57
от daniel_vulchev
Линукс и Dell
Лаптопи
thunder81 30 13380 Последна публикация Apr 24, 2016, 14:38
от thunder81
проблеми с wi-fi for dell inspiron 5545
Лаптопи
gogotheone77 5 4008 Последна публикация Oct 20, 2016, 21:06
от console