Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 70   Надолу

Автор Тема: Съществува ли наистина Тайно световно правителство?  (Прочетена 142373 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
По две за лев.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
На теория от около сто години трябва да живеем в т. нар. NOS. Поне от толкова е обявен.

Нефт откриха в нещо, което кръстиха „Хан Аспарух“. Сега ще се изкажа твърде глупаво, но не знам умната дума или не се сещам. Оказа се, че основната „жила“ (знам, че нефта не е руда) се намира в румънски териториални води, а при нас „дебита“ (знам, че нефта не е извор) е незначителен. Така, че се минахме. Но пък предполагам румънците няма да откажат да продават на братска България. Ние сме тяхната връзка с Гърция и Турция. Все има, какво да им предложим като бартер, щом няма да са долари.

Освен това на дневен ред е винаги Русия. Днес ни продава в долари (може и евра, не съм сигурен). Ако утре долара го няма, направо ме е страх, какво могат да поискат в замяна. Много ще боли и много пъти ще ни махат химената.

Няма, какво да се направи. Тук сме се родили, ще страдаме. Никога в най-новата си история не сме имали умен ход, а сега вече и шанс нямаме. Ще сме на някакво командно дишане, докато го има ЕС. Ако спре да го има, ще ни се ще да не сме живи.

п.п. Лунар не съм сигурен, че съм съгласен колата ми да знае, къде се намирам. Не съм си купувал умнофон, смяташ ли, че ще си купя подобна кола?

п.п.п. Все пак имаш предвид електрически. Ама той и тока не пада от небето. И той трябва да се произведе. Нали Ремо тия дни пусна статия, как са ни приготвили ножа? Като ти казват, ще караш безплатно, казват, ще ти го вкараме негърски.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Дам, и според мен това че американците добиват повече от своя нефт не е добър знак поне за нас (за друг/други може да е и обратното).
Публична тайна е че от десетилетия складират своя нефт и внасят отвън срещу хартийки (но щом може така  :D ).

Като се срине Матрицата условията на живот стават съвсем други, и във филма е така  ;D
Нали затова предателя искаше да го върнат отново дори и след като знаеше че ще е само илюзия  ::)
Винаги има избор и той си върви с последствията !

PS: https://www.actualno.com/business/bezumni-iziskvanija-zaradi-praneto-na-pari-vbesiha-biznesa-news_722077.html
Брекзита на Шрьодингер: https://www.actualno.com/actualno/brekzita-na-shriodinger-news_720578.html (и малко смях накрая  ;)
« Последна редакция: Feb 15, 2019, 11:56 от ray »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
В този форум не е тайна, че когато имах кариера и бъдеще, работех по банките. После дойде кризата. Та го споменавам, за да кажа, че това не е нещо ново. Ние сме преминавали подобни обучения и имахме много изписан хартишляк по тая тема. Реално репресивните органи (в редките случаи, когато им се работи) не можеха да свършат нищо, ако нямаха нашето съдействие. А ние нямаше да можем да им съдействаме, ако не знаехме, кое е полезно за тях.

Сега просто се разширява този обхват. Банките са основното място, където се вършат финансови престъпления, но все пак не са единственото място, където има размяна на пари. Така, че разширяването на обхвата е логично.

А дали освен нови тонове хартия, това ще доведе и до нещо положително? Съвсем отделен въпрос е. Не съм сигурен, че вярвам, че е останало минимално количество компетентност в репресивните ни органи. А пък желание да си заслужат заплатите, като поне имитират, че работят, едва ли е имало някога през последните 30 год.

От друга страна, аз съм доволен от това положение. Ако те работеха, половината хора дето сме тук, щяхме да сме в Белене, а можеше и вече да сме удавени. Дори да не ни бяха удавили със сигурност до края на живота си нямаше да видим слънчев лъч. Нещата, които пишем тук, не биха били приети никъде другаде по света. Затова по-добре да се радваме, че тия служби у нас по-скоро не съществуват.
« Последна редакция: Feb 15, 2019, 12:31 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Честно, изобщо не ми пука за службите. Когато започна да се замислям, какво пиша, значи положението наистина е лошо. Зная, че сме свободна държава само на хартия, но ако почнем да се примиряваме със ситуацията, просто каним деспотизма да прекрачи прага и да влезе в живота ни. Това сегашното нищо не е и знаем, че може да бъде далеч по-зле.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Честно, изобщо не ми пука за службите. Когато започна да се замислям, какво пиша, значи положението наистина е лошо. Зная, че сме свободна държава само на хартия, но ако почнем да се примиряваме със ситуацията, просто каним деспотизма да прекрачи прага и да влезе в живота ни. Това сегашното нищо не е и знаем, че може да бъде далеч по-зле.
+1  [_]3
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Американците ще свитнат Венецуела, като първо направят оградата. А няма нужда да бързат защото САЩ са вече производител #1 на нефт  (ха сега изненадах ли ви): https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_oil_production
Венецуелския петрол ще им притрябва на по-късен момент. Сега Китай са по-вълнуващ враг.

Апропо https://youtu.be/72wPwncCPxg великото Кремиковци дето ще става Фолксваген.

   Ауууууууу,колко веУики са Хамериканците.
   Наистина ли не могат да си дадат сметка,че Китай може да ги срине за
има-няма няколко дена.
   САЩистанския държавен дълг е над 21 трлн $ (над 100% от БВП),
китайците държат голяма част от него (над 1 трлн).
   За частният дълг пък направо не е за приказване ...
   Така че,Китай може да сдуха Хамериканците така,че да се чудят
откъде им е дошло.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Китайците бавно се освобождават от доларите си. Също собственият им пазар на облигации вече е в размер на над 12 трилиона долара и се очаква скоро да е вторият най-голям по обем след този на САЩ. Американците вдигнаха лихвите и би трябвало да се търсят долари, но ще видим, колко ще се случи и това. Доларът в момента расте, вече малко по-бавно, което е пречка пред американската икономика. Не зная в такъв случай, откъде ще дойдат лихвите, ако наистина започнат отново да продават дълг. Яко се закучват нещата.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Поживьом, увидем!  ;D
Америка ще се разпадне на 1 Април, когато рашките ще изключат интернета си  :'(
« Последна редакция: Feb 15, 2019, 22:24 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Малко встрани от темата,но така и така си говорим за самозабравили се
кравари(пардон, каубои),някои скорошни събития са показателни за
нивото на нашите държавници.
   Хамериканския посланик се срещна с Бойко Борисов,после двамата
дадоха съвместни изявления .Нашия минпред изглеждаше като ... ( да не
какзвам като какво), но ясно личеше,че са му набити обръчите.
   Същият посланик после отиде в ... БНБ. Управителя Д.Радев изглеждаше
долу-горе като Б.Борисов (явно пак е паднало набиване на канчета) ...
   Питам: к'ъв е тоя,че да командва наши високопоставени чиновници,все
пак България е независима държава.
   Нашите се държат като п...и,ебаси колониалната администрация !
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Нали знаеш, че ако американския или руския посланик решат да свалят Бойката, то няма да е нужно дори да му ходят на крака? Просто трябва да вдигнат ръка. Работата ще бъде свършена услужливо и бързо. Нали знаеш, че и Т. Ж. беше свален едва след като от посолството на Съветския съюз дадоха сигнал. Преди това беше невъзможно.

Така, че Бойка да се радва, че посланиците все още правят церемонии да ходят при него, което все още значи уважение. Че накрая може съвсем да ги издразни и да го наритат. А тогава пола му няма да е сменен само в моите списванки. Ще се радва, ако мине само с рязане на патката.

=*=

Спец., не помня точно, от колко време се опитвам да ти обясня нещо. И все не го разбираш. Всички знаем, че КНР, Япония и РФ държат най-много долари. Специално първите две с доларите си могат, ако искат да сринат САЩ. И това не е тайна. Знае се.

Това, което отказваш да разбереш, е, че не искат. КНР и Япония не са РФ. Те не могат да живеея отделени от света. САЩ и РФ са единствените държави, които могат да си го позволят без това да доведе до пълна катастрофа за тях.

КНР не иска да събори САЩ, защото така ще събори себе си!

САЩ не иска да се изолира от света, защото така ще престане да е световен лидер!

Тези две неща означават следното: Ако китайците сринат долара, ще сринат собствената си икономика. Това е така, защото кажи-речи всички ресурси са им внос (при това почти всички в долари), а икономиката им е експортно-ориентирана. Последното значи, че китайците не могат да съществуват, ако не изнасят. А повечето от износа им е отново в долари. Така китайците са в двоен капан. Не могат да сринат долара, защото ще сринат себе си. И те това го знаят отлично. Затова не са го сторили. Имат такава възможност от поне 15 год.

От друга страна, ако долара се срине, какво би последвало за САЩ? Ще последва тръмповизъм. Сиреч те ще се изолират от света, за да оцелеят. Достатъчно са огромни, за да го направят. Само, че от това ще последва и слизането им от сцената, както вече казахме.

Значи, ако Китай срине САЩ, ще срине себе си (гражданската война ще е факт), САЩ ще оцелее и ще остане един безконтролен свят. Какво ще се случи друго?

Ами Русия, Франция и Англия ще си преразпределят, каквото успеят от остатъците. Каквото не успеят ще влезе в един неконтролируем хаос от воини. А повече от половината свят няма да успеят да го приберат, защото вече не са така велики, както в миналото. Значи в общи линии се заформя световна война, но този път за „по-интересно“ няма да е между две големи коалиции, а множество ситуирани локално коалициики и намеса на по-големите, дето успеят. И това ще продължи доста дълго.

Не се знае, кой ще е новия световен господар след това, но китайците знаят, че няма да са те. А не се знае дали новия господар няма да е по-лош от САЩ. Реално САЩ не са чак такива демони. Демокрацията има множество хубави страни.

п.п. Сега забелязах, че отговора ми е под номер 400 в темата. Не знам дали не чупим някакъв рекорд и съответно да трябва да се почерпим с по една бира „Гинес“ за здраве ;)
« Последна редакция: Feb 16, 2019, 09:14 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Възможен  вариант е САЩ да се нацепи. Няколко пъти се чу, че някои щати мислят, че ще са по-добре, ако се отделят. И когато настане колапса, нищо чудно не малко от тях да го направят. По-богатите.

Относно Китай... аз не бих ги мислил. Основните производствени мощности на всички високотехнологични продукти са там. При един евентуален хаос в света, да речем в резултат на по-широкообхватна война, те просто могат да национализират всичко. Няма да им е лесно, както и на никой друг, но могат да го направят. По-лошо ще е за останалите, ако това се случи и Китай реши да затвори грааниците си. Никой не може да поеме нуждите на света от чипове, в това число и за военни цели. Редките суровини за производството на различните електроники са основно от Китай. Страната  също притежава и едно от двете най-големи находища на фосфор в света. А те изобщо не са много. Ако се стигне до там, че се изолират, поради недостига на фосфати, не само в третият свят ще настане глад. Не съм сигурен, че собственото находище на САЩ ще може да поеме нуждите им, защото фосфатите не се използват само в селското стопанство, ами за производството на стотици други неща, включително експлозиви.

То това са и основните неща де. Скоро ще разберем много болезнено, че валутата не струва нищо - парите. Ресурсите са всичко.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Има силни сепаратистки движения напр. в Тексас,Калифорния и
някои по-малки щати,първите два са с ключово значение.
   Мен Република Тексас ще ме изкефи.
   Не знам как досега руснаците и китайците не са се сетили да
налеят кинти където трябва,няколко провокации (руснаците ги
разбират тия работи) и шибаната държава САЩистан ще остане
без ключови щати...
   
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Противно на глупостите които разправят поддръжниците на Клинтън, във вътрешните работи на САЩ не е възможно никой да се намеси. С това се занимават най-малко 20 служби. Ако да бе възможно, вече щеше да е сторено и САЩ да ги няма. Китай не е единствения кандидат за световна слава. Англичани, французи, немци, че даже холандци, италианци, испанци, японци, корейци и други още ближат рани от старо, погребано величие.

Всеки от изброените плюс да речем такива като Бразилия и Аржентина биха платили щедро и на драго сърце на сепаристи в щатите, ако да можеше, как да се случи.

Иначе и друг път съм ти го казвал, но отказваш да разбереш. Мечта на Русия не е да загроби САЩ. На Русия им е нужен САЩ. Може да ти звучи парадоксално, но на САЩ също му е необходима Русия, нищо, че дават мило и драго да я разпаднат и даже почти да бяха успели.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Хм! Това дари да се случи, не го виждам да стане просто така. Някой щат просто да се отцепи. Веднага ще пратят военните. Но в крайна сметка, всеки съюз се разпада един ден.

@go_fire е прав за това, че САЩ и Русия са си нужни. Трябва всеки да си има по един злодей, с който да се бори, че да има оправдания за другите си действия. Винаги можеш да набедиш злодея за нещо. Като например загубана на президентските избори от истеричката Хилари. :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 70   Нагоре
« назад напред »