Автор Тема: Debian drivers  (Прочетена 723 пъти)

Pisteuein

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
    • WWW
Debian drivers
« -: Nov 10, 2007, 20:16 »
Здравейте, всички Линукс потребители !
Аз от самото начало искам да ви кажа, че съм много "зелен" още и не разбирам много от Линукс. Купих си лаптоп - acer aspire 9300 и на скоро си свалих Debian. Та, искам да ви попитам дали може да се намерят дайвъри за този лаптоп, защото мисля, че няма да си тръгне сама вградената web-камера, звука и другите неща като - блутууд, например ':huh:'

Ще съм ви много благодарен ако намерите драйвъри за тази машина.
Активен

"Понеже е не възможно две противоречащи едно
от друго изказвания да бъдат заедно истинни по отношение
на едно и също нещо, то очевидно е, че противоположностите
не могат да бъдат присъщи за едно и също нещо."
Аристотел

HeavenWarrior

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 168
    • Профил
Debian drivers
« Отговор #1 -: Nov 10, 2007, 20:32 »
Аз не те намирам за готов за Линукс. В Линукс драйверите се намират в ядрото или се зареждат като модули.  За звук проблеми не вярвам да имаш, за Блутут-има достатъчно информация в интернет също не мисля, че ще е проблем, също и за уеб-камерата няма да е особено трудно. Моя съвет е да вземеш някоя дистрибуция например PcLinuxOS или колегите от сайта да кажат нещо, което разпознава по-лесно хардуера в лаптопите и е по-юзър френдли от Дебиан. Не че Дебиан е труден, но трябва повече опит да имаш.
Активен

FreeBSD 6.2 KDE 3.5.7; Debian Sid KDE 4.0.0
"If You Know Your Brother Is A Greedy Bastard Never Give Him The Password" --Puffy Baba And The 40 Vendors (OpenBSD songs)

alabal

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2173
  • cat /earth/europe/bg/sofia | grep Nacamura
    • Профил
Debian drivers
« Отговор #2 -: Nov 10, 2007, 21:28 »
Братко, прочети правилата на форума и упътванията към тях. Едва ли някой ще тръгне да търси какъв е хардуера на лаптопа, затова беше добра идея да кажеш какви са неговите параметри за непритежаващите такива лаптопи.
Темата не съдържа проблем, затова е преместена в раздел "Идеи и мнения".
Активен

It makes you awful glad that you were born a man.