Автор Тема: Проблем с връзката към интернет на (всякаква) линукс дистрибуция  (Прочетена 6108 пъти)

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Това е защото никога не си напъват мозъците. Дистрибуциите вече са много лесни за настройване на интернет, ако се върнем назад във времето когато Мандрейк беше на мода, процента успели да подкарат интернет на него е минимален. Мога да помогна с видеоматериал за конзолна настройка на интернет при някои дистрибуции
Кои? И какъв тип връзка?

За статичен, за VPN например
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

lunarvalleys

  • Гост
Цитат
Аз до сега на Ubuntu-то през gnome-а не съм си настройвал мрежата. Свикнах от Slack-а всичко да се прави на ръка през конзолата и смея да кажа, че така е по-лесно.

аха, това и за лаптопите ли важи? където смяната на wired и wireless мрежа се налага често?
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
И аз мога на помогна с клипче или снимки за подкарване на pppoe, dhcp и static ip конзолно и под gnome. Wifi не ползвам, но в wiki-то на Arch има бая инфо с различни модули и може да се преведе нещо.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Цитат
Аз до сега на Ubuntu-то през gnome-а не съм си настройвал мрежата. Свикнах от Slack-а всичко да се прави на ръка през конзолата и смея да кажа, че така е по-лесно.

аха, това и за лаптопите ли важи? където смяната на wired и wireless мрежа се налага често?

Аз имам само лаптоп. И от скоро едно сървърче.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

morbid_viper

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 266
  • Distribution: (Open)SUSE since v5.3 (1999)
  • Window Manager: KDE ориентиран
    • Профил
другари и другарки… поздравления за идеята. само да вметна:
нещата трябва да са градирани от най-лесния графичен начин до най-злите и необясними конзолни команди.
Мога със сигурност да заявя, че конзолния начин далеч е най-лесен, камо ли за хора, които не знаят за какво се използва клавишът Tab. Масово простолюдието цъка с мишката – това е положението.

/* извън темата
Между другото правя една презентация, която да е в помощ на хора, които обучават новобранци в Линукс. Идеята ми е направя шаблон, по който някой лесно да може да си направи план за обучение и повечето неща да му бъдат наготово. Засега е разписан подробен план. Презентацията е в google docs и ако някой изявява желание може да ми прати в лично съобщение е-адрес в gmail (или друг домейн, обслужван от google) за да му дам права. Ще бъде още по-чудесно и ако някой си избере и понапише малко текст по някоя от точките. Една от тях е именно настройка на мрежата.

*/
Активен

-------------------------------------------------
Blessed are we to taste this life of sin!
-------------------------------------------------
Registered Linux user #251276

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
//off
Мога със сигурност да заявя, че конзолния начин далеч е най-лесен,

Даде и аз това казах. :P

Масово простолюдието цъка с мишката – това е положението.

Жалко, мен именно конзолата ме привлече в Linux-а. Или с други думи - черният екран с белите букви и как имаш само една клавиатура и правиш невероятни неща с нея.

//on
Гледам идеята се хареса, и има доста желаещи да помогнат с клипчета (което ме подсеща, че трябваше да гледам инсталация на Slack за 5 мин, но това е друга тема :P :P ROKO__ нищо лично :P).
Хайде да видим няколко такива клипчета и ако са сполучливи да ги качим във форума (дори могат да се стикнат) и при следващята тема, направо да се слага линк към темата. :)
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
//off
Мога със сигурност да заявя, че конзолния начин далеч е най-лесен,

Даде и аз това казах. :P

Масово простолюдието цъка с мишката – това е положението.

Жалко, мен именно конзолата ме привлече в Linux-а. Или с други думи - черният екран с белите букви и как имаш само една клавиатура и правиш невероятни неща с нея.

//on
Гледам идеята се хареса, и има доста желаещи да помогнат с клипчета (което ме подсеща, че трябваше да гледам инсталация на Slack за 5 мин, но това е друга тема :P :P ROKO__ нищо лично :P).
Хайде да видим няколко такива клипчета и ако са сполучливи да ги качим във форума (дори могат да се стикнат) и при следващята тема, направо да се слага линк към темата. :)

Като си свърша другата работа ще направя примери за някои дистрибуции
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
//off topic
backtolife Нали ти пратих Арч за 8 мин (на виртуалка) :)

А отновно клипчетата как ще се правят по клипче за всеки метод или някво по-дълго видео? 
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
//off topic
backtolife Нали ти пратих Арч за 8 мин (на виртуалка) :)

А отновно клипчетата как ще се правят по клипче за всеки метод или някво по-дълго видео?

Аз лично предпочиам да са кратки - даже ако са около минута ще е супер. Вече свикнах да чета manuals и като трябва да гледам някакво клипче колкото е по-кратко толкова по-добре за мен. Пък и все пак говорим за едно IP, една маска и един gateway. Не знам къде може да се забави. А, да - гледал съм клипчета който са по 10 мин., но в тях говорят и теглят локуми - също не ми харесва. По-добре описанието да е написано под клипчетата (или над тях).
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше