Автор Тема: Едно въпросче- грешка при изпращане на мейл  (Прочетена 4518 пъти)

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Днес ми изскочи един проблем, пробвах да пращам имейл на съда, вади ми грешка: "Error: SMTP server is not available".
Доколкото разбирам, проблемът е в телевизора на имейл-сървъра, а не при мен? Благодаря!

П.П. Пробвах да пратя имейли и на един-двама приятели, същата работа, това преди половин час.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Как точно се опитваш да го пращаш ?
С кое приложение ?

   Ако не е с браузър,тогава е клиент от типа на Thunderbird.
Дай някакви данни,например:
 incoming server , outgoing server
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Пощата е mail.bg. Пращам с браузър, последния файърфокс, т.е. влизам си в мейла, мейл-клиенти не съм ползвал. Прикачвам подписан с КЕП .пдф и при SEND ми вади това- като таб в браузъра- Error. SMTP servers are not available.
Активен

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Без подпис минава ли и да не е пдф?
Пусни един за тест.Ако минава имат филтър....ама това после..
Но иначе изглежда проблема да е в другия телевизор
Активен

А печат ?

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Подписът е само на прикачения .пдф, ама сега ще пробвам да пратя някакъв .доk файл
Активен

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
и писмо без нищо само текст - тест :)
 
нямам в mail.bg иначе нямаше да питам а директно да проверя.
Нада читат -- написал си че и на други не става...ако там не си прилагал подписан документ, проблема си е в телевизора на mail.bg
« Последна редакция: Jan 21, 2022, 15:44 от 10101 »
Активен

А печат ?

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
и с чист .док не става, пробвах на един познат, върна ми undelivered mail - към джимейл:

<мейла-на-познатия@gmail.com>: host
    gmail-smtp-in.l.google.com[2a00:1450:4013:c01::1b] said: 550-5.7.1
    [2001:67c:16b8:1::2:21      19] Our system has detected that this 550-5.7.1
    message is likely suspicious due to the very low reputation of the
    550-5.7.1 sending domain. To best protect our users from spam, the message
    has 550-5.7.1 been blocked. Please visit 550 5.7.1
    https://support.google.com/mail/answer/188131 for more information.

А съм му пращал преди, проблеми не е имало


П.П. Проблемът изглежда е в подписания .пдф. Сега пратих още няколко .док, на приятели, без джимейл, получават, пратих 2-3 мейла и бяха ОК. Ще си поиграя малко и ще напиша резултата.
« Последна редакция: Jan 21, 2022, 15:55 от Nik123 »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Продължение: .пдф-а, който се опитвах да пратя, беше подписан под Уин седмица, с КЕП (моя), с адобе рийдъра (на чужд комп). Не го изпращаше нито под уин, нито под магеята на лаптопа ми (магея шестица, уин 7 - имам и двете системи). Версиите на файърфокса еднакви- последната, и под седмицата, и под магеята. Файла първо си го бях направил в .док формат, като драфт, преди да го подписвам, и си го качих на лаптопа и драфт-а. Пробвах от лаптопа да го изпратя прикачен подписан като .пдф- не ще под уина, не ще и под магеята. Накрая ми писна, от драфта го отворих, подписах го с либрата под магеята, прикачих го в мейла, изпрати го без проблеми току-що. Резултати- подписан под уин 7, с адобе- не ще да го праща, подписан с либра под магея 6- прати го. Файърфоксите са еднаква версия, последна, и на уина, и на магеята.

Та, проблема е разрешен, благодаря на всички отзовали се.

П.П. И все си мисля, че е имало проблем в сървърите на мейл.бг, който просто са отстранили, докато аз си играя на проби под едната ОС, под другата, че хайде наново експортване от .док в .пдф и подписване наново.. и отидоха 2-3 часа, през това време мейл.бг са си отстранили проблема.
« Последна редакция: Jan 21, 2022, 16:56 от Nik123 »
Активен

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Има вариант уиндоуса ти да има някакъв вирус който се закача към пдф-а, меилбг го засичат и отхвърлят.
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Да, възможно е, не разбирам чак толкова. .пдф-а, който пробвах да пратя първоначално, беше подписан на друга машина с уиндоус, не на моята, но с моя подпис, и там съм го инсталирал. После го прехвърлих на моя комп и почнах с опитите, като не стана изпращането.
Активен

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Аз също приемам за вярно, проблем в mail.bg
Активен

А печат ?

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Проблема е в mail.bg. Последния месец тази поща работи много нестабилно.

Преди няколко седмици без предупреждение закриха едната поща на жена ми с надпис да се оплаче на поддръжката. Оплаках се. Нищо.

В този случай мисля, че може би аз да съм виновен, защото влизах няколко пъти в нея от tor. Но да ползваш tor не е престъпление. А и нямаше някъде разписана политика — може да влизате само от България. Все пак е поща, а не портал за крадено телевизионно/филмово съдържание.

След това от другата си поща (в която изобщо не бях влизал) не можеше да я достъпва регулярно, защото целия mail.bg беше долу. Беше „тука има — тука нема“.

Отделно от това mail.bg от години има проблеми с пращането на писма. Винаги са се бавели. Правил съм опити да пращам до себе си. В изпратени се появява почти веднага, в получени… след няколко часа. И по принцип, каквото и да пращаш, за където и да било, обикновено се получава след най-малко половин час и то, ако днес е щастливия ти ден.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Българските публични мейл услуги (mail.bg , abv.bg и т.н.) никога не са били читави.
Това си го знам още от края на миналия век...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
   Българските публични мейл услуги (mail.bg , abv.bg и т.н.) никога не са били читави.
Това си го знам още от края на миналия век...

По принцип е вярно, но откакто Домуса (КГБ) се сдоби с Abv, то доста порастна и работи доста безпроблемно. Но и двете с mail.bg вече не работят без js. Лошото е, че други български услуги не останаха. Май платената на Дир я има още. А и в световен план няма читави за без пари. Хубавото е, че платени има доста, но пък плащанията са проблемни, а шифровите монетки само утежниха положението, а не го подобриха.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear