Автор Тема: какви са изискванията за ОС  (Прочетена 1045 пъти)

preso

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
някой може ли да ми каже каква трябва да ми е кон. на компа за да ми трагне ос-то!!  давами грешка преди да ми се стартира,казва ми че честотата е висока на монитора!! какво означаво това?  БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ!!!!!
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
какви са изискванията за ОС
« Отговор #1 -: Jun 15, 2005, 09:04 »
Зададена е честота на кадрите за монитора, на която той не може да работи - примерно ако той може до 85Hz, компютърът ти го кара да работи на 100Hz и мониторът ти се жалва, че не може. Не съм хич силен в Х -а, но май имаше една комбинация от клавиши Alt + Ctrl + плюс или минус от цифровата клавиатура, с което можеш да редуваш конфигурираните режими. Пробвай след като се зареди системата.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

  • Гост
какви са изискванията за ОС
« Отговор #2 -: Jun 15, 2005, 09:14 »
Добре е да ни поясниш за ква ОС все пак става въпрос, защото има два вида Х-ове - XFree86 и Xorg. Отиди в /etc/X11 и там трябва да има един conf файл. Името му ще зависи от това с къв X си. Влез в тоя конфигурационен и намери къде е "Section "Monitor"". Някъде в тоя Section трябва да има настройки на честотата. Успех и бъди по-конкретен следващия път.  ':angry:'
Активен