Автор Тема: Samba+ldap  (Прочетена 2384 пъти)

meneldor

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Samba+ldap
« -: Jul 02, 2007, 10:17 »
Здравейте,
От известно време се мъча да направя Самба да работи като Primary Domain Controller с оторизация в LDAP. Успях да го направя, но не са ми ясни някои неща (може би цялата концепция не ми е ясна).
Ако юзерите съществуват като posix акаунт си влизат в домейна без проблем. Не успях да наглася всичко това да работи с ldap_pam и nsswitch обаче.
Проблемът - искам създаването на юзърите да става от едно централно място - LDAP базата. В момента за да създам нов трябва първо да го създам като истински потребител в системата, а аз искам да избегна това. Възможно ли е да стане това или аз съм разбрал цялата концепция погрешно? smbldap-tools не прави ли точно това? Когато не съществува потребителя в самата система самбата дава грешка:
smbd[11662]: check_sam_security: make_server_info_sam() failed with 'NT_STATUS_NO_SUCH_USER'
тоест обръща се може би към PAM, който му казва, че такъв потребител няма?!
Ако някой е правил такова нещо и се е сблъсквал с проблема моля да помогне и да ми каже какво пропускам. Ако информацията не е достатъчна ще добавя каквото е нужно.
Благодаря предварително

Edit: грешна секция, моля модераторите да преместят темата в linux  секцията.



Активен

Stratovarius

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 179
    • Профил
Samba+ldap
« Отговор #1 -: Jul 02, 2007, 14:28 »
чувал ли си за програмката pgina, аз не бях докато не говорихме на тази тема с администратора в университета.

http://www.pgina.org/

Там е обяснено всичко, как да го пуснеш с LDAP и т.н. това работи при мен от доста време.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Инсталация на ldap във samba
Настройка на програми
svemat 5 3085 Последна публикация Oct 22, 2007, 17:06
от svemat
SQUID LDAP автоматична ауторизация
Настройка на програми
DHCP 0 1601 Последна публикация Oct 05, 2010, 12:03
от DHCP
ISC DHCP ldap
Хардуерни и софтуерни проблеми
lod 0 1846 Последна публикация Jun 27, 2011, 17:20
от lod
OpenIndiana - подкарване на LDAP за SAMBA
Хардуерни и софтуерни проблеми
tmcdos 1 2491 Последна публикация Mar 07, 2012, 14:29
от tmcdos
Linux - LDAP auth
Настройка на програми
a108lnx 6 2315 Последна публикация Jun 16, 2017, 11:37
от Ipolit