Автор Тема: Държавна работа и учащите.  (Прочетена 4466 пъти)

task_struct

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 576
  • Distribution: Kubuntu 14.04
  • Window Manager: KDE 4.13
    • Профил
Re: Държавна работа и учащите.
« Отговор #15 -: Jun 10, 2010, 10:57 »
backtolife, то на ХъРътата и Slackware да им кажеш, те пак ще те гледат като теле  ;D
Освен ако преди това не са научили списъка с думички, които трябва да чуят  ;D ;D ;D
Активен

"Minds are like parachutes. They only function when they are open." - James Dewar

irc.freenode.net  / #linux-bg

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Re: Държавна работа и учащите.
« Отговор #16 -: Jun 10, 2010, 12:09 »
//off topic
То има доста места на които като има кажеш Slack ще ти посочат вратата и ще си намерят човек който разбира ползата от пакетните системи :P
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Държавна работа и учащите.
« Отговор #17 -: Jun 10, 2010, 13:36 »
http://it.jobs.bg/f919498
Ето я обявата пусанта от днес, т.е. от вчера, че вече е 3 без 20. Да пише че искат више образование, в моето CV пише че съм учащ, защо тогава ме повикаха. Иначе от интервюто не се оплаквам. За шърви път ме интервюират админи, а не служители от "Човешки ресурси" - аз му викам Slack то ме гледа като теле...
Хех, пише голямо крпоративно дружество, а то се оказала държавната администрация, мн смешно  :o
Ами според мен няма лошо да изискаш обяснение защо не си бил харесан, "за да знаеш грешките си и за в бъдеще да ги поправиш" ;) Обаче имай пред вид, че това, че са пуснали пак обява не значи, че са отхвърлили всички кандидати от предходния "рунд", може да искат да разширят селекцията. А като те питаха учиш ли, ти пък защо не каза "Да, проблем ли ще бъде?" ;)
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Държавна работа и учащите.
« Отговор #18 -: Jun 10, 2010, 13:46 »
А като те питаха учиш ли, ти пък защо не каза "Да, проблем ли ще бъде?" ;)

Аз казах "Да", ама сега като се замисля май трябваше да кажа "Не". Аз на интервюто нищо не съм крил нито съм лъгал. Е, ако до утре на обяд не ми се обадят наистина ще им звънна.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Държавна работа и учащите.
« Отговор #19 -: Jun 10, 2010, 14:54 »
//off topic
То има доста места на които като има кажеш Slack ще ти посочат вратата и ще си намерят човек който разбира ползата от пакетните системи :P

Искаш да кажеш че слак-а няма пакетна система ли? Я вземи се образовай малко, чети по-дебели книги.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Re: Държавна работа и учащите.
« Отговор #20 -: Jun 10, 2010, 17:39 »
Искам да кажа че това което в Slackawre наричат пакетна система е много далече от възможностите на пакетните системи в почти всички други дистрибуции.

Пакетите на Slackware представляват просто архив, който може да съдържа и шел скрипт за конфигурация след инсталиране. Ако ги сравниш с RPM или DEB ще намериш страшно много разлики и нито една няма да е в полза на Slack. Това без въобще да се вземат в предвид неща като apt/aptitude и yum и urpmi. Не говоря наизуст, ползвал съм и Slackware едно време. Също знам доста фирми в които никога не биха инсталирали Slackware на production машина и то не защото не са чували за него.

Това горното си е лично мнение, а не лична нападка към феновете на най-старата и най-консервативната Linux дистрибуция. Иначе ако искате може и да си заформим един flame тук. Че май от доста време не се е обсъждало коя точно дистрибуция е най-добра.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Държавна работа и учащите.
« Отговор #21 -: Jun 10, 2010, 17:54 »
Като ти се флейми го прави тука: http://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=37692.0
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Re: Държавна работа и учащите.
« Отговор #22 -: Jun 11, 2010, 09:50 »
Мисля че първото ми мнение в темата не е флейм, написани са реални факти, и е изрично маркирано като отклоняващо се от темата. След това само отговорих на твоят въпрос:
Искаш да кажеш че слак-а няма пакетна система ли?Я вземи се образовай малко, чети по-дебели книги.

Явно последното изречение трябваше да го оградя с тагове <irony> или поне да сложа малко усмивки. Това беше опит за шега, все пак се намираме в секцията „Хумор, сатира и забава“.

П.П.
Поне да беше предложил дебели книги за четене. Така нямаше твоето мнение да изглежда като заяждане.
« Последна редакция: Jun 11, 2010, 09:52 от v_badev »
Активен