Автор Тема: странни прекъсвания на ssh до локална машина  (Прочетена 1024 пъти)

lightning

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
  • Distribution: Ubuntu, Debian
  • Window Manager: Gnome
  • lightning
    • Профил
Здравейте,
от няколко дена се боря със странен проблем. Една от две локални машини, почти еднакви като хардуер, еднакво дистро с последни ъпдейти (Убунту), в една мрежа и от една Windows-ка машина с един и същ клиент се конектвам към двете, обаче едната ми дропи конекцията на всеки няколко минути независимо дали има или не активност. Пробвахме и от външна мрежа, като тогава не прави проблеми, обаче когато се конектна локално на всеки минута и нещо дроп... Какво ли не пробвах, какви ли не странни решения ли не намерих, нищо не стана. Само да отбележа една от съществените хардуерни разлики е, че на машината с проблема има две допълнителни 3комски ланкарти освен вградената, докато на другата само вградената. Машината с проблема/многото ланки се стяга за рутер, но докато се изпипат нещата е пусната тестово в локална мрежа, като и трите ланкарти са свързани към суича. Само на eth0 е назначено IP, др интерфейси са смъкнати...

всякъкви идеи са добре дошли!

Активен

sudo make me a sandwich

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Имах такъв подобен проблем и ми побеля косата, накрая смених switch-a и се оправи  ;D
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

lightning

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
  • Distribution: Ubuntu, Debian
  • Window Manager: Gnome
  • lightning
    • Профил
Благодаря за отговора!

За съжаление, това не ми помогна, пробвах веднага след като прочетох (случайно имам възможността да пробвам с няколко различни суича) ...

ще използвам поста да добавя :

putty-to дропи с грешка Network error: software caused connection abort;
често се случва като се опитам да се конентна към машината по локално ип, да ми даде "connection refused" и като пробвам пак да стане;
от др локална машина не мога да се конекта с "ssh -p 22 x@192.168.1.100" пак ми дава "connection refused"

съмнява ме нещо да не бози заради многото ланкарти, затова пиша, надявайки се някой препатил да знае от какво е и естествено тогава вече по-лесно ще се намери решение
Активен

sudo make me a sandwich

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
А само с ssh ли пробваш ? Пробва ли с ftp, smb ? И как само с една карта, се конектваш и ВЪНШНО и ВЪТРЕШНО ?
« Последна редакция: Apr 23, 2010, 16:28 от Acho »
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

lightning

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
  • Distribution: Ubuntu, Debian
  • Window Manager: Gnome
  • lightning
    • Профил
На машината няма фтп и самба, пинг до нея не прекъсва по времето в което ме дропи, по което съдя, че не пада интерфейса а има нещо др...
Под ВЪНШНО и ВЪТРЕШНО свързване визирам конекция от локална мрежа и конекция от външна мрежа през порт форуардинг от linksys-чето което сега ползвам.
Активен

sudo make me a sandwich

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Май е крайно време да преглеаш логовете  ;D При моя проблем не бяха интересни.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
А можеш ли само за проба да направиш пак вътрешно ssh, но не от Win машината, а от другия ти Линукс ? ДА ги тестваш оттам как ще се държи.

П.С. Да, ти си писал че не става и от там. Извинявай, мое недоглеждане. А някакъв firewall/някакво правило нещо да бърка нещата с 22 порт ? Щом има регулярни пингове.
« Последна редакция: Apr 23, 2010, 17:08 от Acho »
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

lightning

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
  • Distribution: Ubuntu, Debian
  • Window Manager: Gnome
  • lightning
    • Профил
Проблема е решен. Оказа се в работещата машина :)
Преди да пусна втората (проблемна) машина бях тествал на първата как да пусна повече от ено ип на един интерфеис (eth0:0, eht0:1, eth0:2)
после махайки това от /etc/network/interfaces съм оставил тия тъпотии вдигнати, и понеже съм хитър и обичам да слагам нечетни числа за ипта,
съм сложил едно ип на интерфейси на две машини в една мрежа и после защо има проблеми...
Честно, не знам как се случи да погледна в работещата машина!

Благодаря ви за отделеното време хора!
Съжалявам, че ви занимавам с глупости
« Последна редакция: Apr 23, 2010, 19:33 от lightning »
Активен

sudo make me a sandwich