Автор Тема: TFT vs. LED  (Прочетена 15706 пъти)

vyrgozunqk

  • Гост
Re: TFT vs. LED
« Отговор #30 -: Apr 27, 2012, 09:25 »
Ако си с 200 херцова плазма, изобщо не си се преебал може даже да я сръчкаш и за ?!Dolby 3D?!, което изисква екрана да е над 160 херца, ако не се бъркам...
Активен

sstefanov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 158
    • Профил
Re: TFT vs. LED
« Отговор #31 -: Apr 27, 2012, 09:46 »
Naka, моля да се ограмотите технически преди така смело да заявявате дали има рефреш при LCD или не. Трептенето не се усеща заради инертността на LCD.
Както и да проверите в сайта на всеки производител консумацията на телевизори с еднакъв диагонал при двете технологии преди да давате "компетентните" си мнения. Аз мога да ви покажа данни, но само след като вие ми покажете такива (все пак пръв захванахте въпроса за консумацията на енергия).
А и май сега на пазара вече няма 200 херцови плазми, всичко е 400, 600 и нагоре.

За отклонителните системи си мисля, че ако бяха толкова широколентови щяха да ги използват и в осцилоскопите, но това е встрани от темата. Приликите между CRT и плазмата завършват с това, че се използват в телевизионни дисплеи.
Активен

bot

  • Гост
Re: TFT vs. LED
« Отговор #32 -: Apr 27, 2012, 11:37 »
 Да, точно така, стоя зад твърдението си че плазмата е вече стара и несъвършенна технология. Двете технологии - Плазмените и ЛЦД екрани стартираха почти едновременно и тогава наистина течнокристалните имаха ред несъвършенства като тесен ъгъл на виждане, образуване на сенки при бързо движение и др. Но сега - 20 години по-късно нещата стоят по съвсем друг начин. Да, плазмените са по-скъпи, но това не ги прави по-добри - напротив. Цената идва от голямата инвестиция в скъпите технологични процеси за изработка. При тази технология под всеки пиксел на екрана има 2 електрода, които образуват електрическа дъга (плазма) в среда от живачни пари. Електрическата дъга е мощен източник на ултравиолетови лъчи и електрони, които карат слоят от луминофор на повърхността да свети. Сега си представете стотици хиляди тлеещи електрода под екрана на плазмата. Стефанов, искаш твърдения, подкрепени с факти, но не видяхме нито едно от твоя страна. Ето ти един цитат от Уикипедия за недостатъците на плазмените екрани:
 Use more electricity, on average, than an LCD TV
което ще рече "консумират сравнително повече електрическа енергия от течнокристалните дисплеи"
 цитатът е взет от тук: http://en.wikipedia.org/wiki/Plasma_display
 Естествено всеи си решава какъв телевизор да си купи, и не трябва да се ръководи от това колко стара е технологията, ако го устройва качеството на картината, звука и цената, тогава няма значение дори марката на телевизора. Жена ми така си хареса един лаптоп - на цвят и форма, другото нямаше никакво значение за нея.
Активен

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Re: TFT vs. LED
« Отговор #33 -: Apr 27, 2012, 16:07 »
Преди 2 год., когато си избирах ТВ и се чудех между LCD и PDP изчетох доста по темата и мисля, че съм наясно поне малко. Ясно е, че плазмите горят доста повече ток (мисля това бе е и причината да се забранят за пр-во в ЕС). Това е един от основните им недостатъци спрямо LCD, заедно с вероятността за прогаряне на панела и сравнително по-късия им живот.
Никой не твърди,че са *идеални*, ама да кажеш че са като старите CRT-та - ама нема нужда.
Активен

lazarg099

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Re: TFT vs. LED
« Отговор #34 -: Jan 04, 2013, 15:35 »
Съгласен съм с тезата, че LED мониторите имат по-силна подсветка, но какво мислите за алтернативата наречена проектор (макар и с LED осветлание), като този http://www.optoma.bg/projectordetailsGen.aspx?ShowMenu=B&PType=Business/Education&PTypedb=Business&PC=ML500. Не би ли имал предимство пред LCD/TFT/LED мониторите просто с факта, че светлината е отразена и фокусното разстояние между очите и стената е по-голямо?
« Последна редакция: Jan 04, 2013, 15:57 от lazarg099 »
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: TFT vs. LED
« Отговор #35 -: Jan 04, 2013, 16:01 »
А малко встрани от темата, какво мислите за "гланцов срещу матиран" дисплей. За мен гланцираните са отвратителни!!!

За мен гланцовите екрани са изтезание за очите и мозъка. Освен изображениет на екрана, гледаш и отражението на това пред него. Само жена или мъж, който не разбира почти нищо от подобна техника може да се излъже да вземе гланцов екран. За съжаление, много от клиентите са точно такива. Типичен пример е снаха ми, която беше отишла в магазин за техника и беше казала на консултанта - искам компютър. Без да пита никой и без да има елементарна техническа грамотност. Същото направи и с телефона си за над 800лв.
« Последна редакция: Jan 04, 2013, 18:38 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

vyrgozunqk

  • Гост
Re: TFT vs. LED
« Отговор #36 -: Jan 04, 2013, 17:05 »
Toва за гланцовите екрани е изцяло въпрос на мнение и личен вкус и до голяма степен глупост, че човек, който не разбира няма да си вземе !

Матовият дисплей - ВИНАГИ има много по-нисък контраст!  И изображението е по-"мътно"...
Единственият качествен мат, който съм виждал е в новите ThinkPad-ове! Всичко друго е безумно, отвратително...

Ако трябва да гледам филм на такъв дисплей, с удоволствие ще предпочета да не го гледам изобщо, защото ще ме ядоса, отвратителното му изображение!

Има достатъчно много гланцови дисплей с полимеризирано покритие, които нямат отблясъци или гонят дори мата...

Освен това, ако ти седиш с/у слънцето на компютъра си - това е изцяло твой проблем! Всеки, който няма диоптер, може да каже колко по-добро и наситено е изображението на един гланц, дори MacBook Pro retinata, не е с изцяло пълен мат ! - А това се води най-добрияте дисплей !

И ако гледаш нещо иззад екрана, на твоят дисплей - време е да си купиш нов монитор !
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: TFT vs. LED
« Отговор #37 -: Jan 04, 2013, 17:51 »
Отражението на това, което е пред екрана имах в предвид.
 A, от мониторите съм си доволен. Нямам нужда да ги сменям. Огледало, което да ползвам, когато се бръсна - също си имам.
« Последна редакция: Jan 04, 2013, 17:56 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png