Автор Тема: Нов потребител  (Прочетена 641 пъти)

buldogggg

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Нов потребител
« -: Nov 12, 2006, 10:00 »
мисля тези дни да минавам на линукс
извинявам се за въпроса си, защото сигурно всички разпитват това и ви е писнало от подобни теми, но незнам каква дистибуция да си избера.
Трябва ми някоя по ориентирана към масовия потребител, за да мога по лесно да намирам помощ. Също така предварително искам да разбера как да си оправя мрежата. Имам 2 ланкарти, с едната се връзвам към адсл модем на бтк а със втората към друг компютър на който пускам нет.Искам да разбера как да настроя дистрибуцията предварително , защото мисля да инсталирам линукса на целия хард без да си оставям дял със уиндоус.
Също и достъпа до пакети за инсталиране, тяхното инсталиране и обновяването на дистрибуцията да не са трудни.
от това което разгледах до сега забелязах Сусе и май клоня към него.
някой може ли да ми каже предварително как да настроя адсла и как да пусна нет на другия компютър?
Ако имате по добро предложение за дистибуция няма да откажа съвети.
Активен

dedmin

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 456
    • Профил
Нов потребител
« Отговор #1 -: Nov 12, 2006, 10:24 »
Бързаш! По въпросите ти разбирам, че нямаш никакъв опит с Линукс и това ще ти е голям проблем. Инсталирай Линукс на виртуална машина, разучи го и тогава форматирай харда.
VMware
Активен

Ekspert

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 801
  • Distribution: Debian Wheeze
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Нов потребител
« Отговор #2 -: Nov 12, 2006, 10:51 »
Добра идея ти дава dedmin, колкото до Сусе, няма да ти е толкова лесно с него , мисля че с убунту ще тръгнеш най-добре, поне инсталирането на програми е по-лесно от СуСЕто



Активен

Извинението е като ЗАДНИКА. Всеки си го има.