Автор Тема: Web Тестване  (Прочетена 21415 пъти)

de_dust2

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 44
    • Профил
Re: Web Тестване
« Отговор #30 -: Jul 12, 2016, 22:03 »
Това вече го казах и показах, но ти продължавай да си пишеш глупостите, няма проблем..  8)

Не мога по-ясно да го обясня.

nc е сървъра и за да е видимо какво му праща браузъра съм сетнал verbose

Не знам от кога nc връща отговор без да си му казал.

И пак ти казвам, продължавай да си пишеш глупостите, не ми пречиш.

Мога още по по малоумен начин да ти покажа

Код:
# nc -lv 80 & GET "http://localhost"
Connection from 127.0.0.1 port 80 [tcp/http] accepted
GET / HTTP/1.1
TE: deflate,gzip;q=0.3
Connection: TE, close
Host: localhost
User-Agent: lwp-request/5.827 libwww-perl/5.833


 RTFM!!!!!!!!!!
« Последна редакция: Jul 12, 2016, 22:06 от de_dust2 »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Web Тестване
« Отговор #31 -: Jul 13, 2016, 10:45 »
RTFM!!!!!!!!!!

Преброих ги ама си пропуснал една удивителна.
Мен специално много, ама много ме Мързи да чета документация, RFC**** и прочие там писания.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Web Тестване
« Отговор #32 -: Jul 13, 2016, 12:39 »
Не разбирам, защо спорите излишно. Отваря се един Wireshark, пуска се, каквото ще се пуска към сървъра и се гледа отговора. Всичко ще си покаже и излезе. Та... експерименти може да се правят на воля и да се сравнява, какво се случва по един или друг начин.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

de_dust2

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 44
    • Профил
Re: Web Тестване
« Отговор #33 -: Jul 13, 2016, 13:06 »
Така.. Да може по всякакъв начин да се изтества.

Отговора на основния въпрос на автора се крие в AJAX. Смятам, че jQuery може да помогне в случая, но не съм пробвал. Ако някой има повече опит, може да се пробва и на мен ще ми е интересно да науча нещо ново. :)
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Web Тестване
« Отговор #34 -: Jul 13, 2016, 14:05 »
И на мен ми е интересна тази тема. Ама кое по-напред. Ще ми трябват десет живота на мен.... или сто.  :D Близнаци съм
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

NorthBridge

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 177
  • Distribution: Slackware-current
  • Window Manager: Enlightenment E17
  • Mad Tinkerer
    • Профил
Re: Web Тестване
« Отговор #35 -: Jul 13, 2016, 18:27 »
Човека иска да смени един умрял User agent, което се прави с едно хамаво прокси за нула време. Кви са тия RFC-та, body-та на GET параметри, неща, работи, ебаси  ???

Някои сайтове ще му сервират съдържание по user agent (което е тъпо), други ще му засилят малко css с media query-та както каза Наката и ще го оставят да се спасява.

И на мен ми е интересна тази тема. Ама кое по-напред. Ще ми трябват десет живота на мен.... или сто.  :D Близнаци съм

Ставаме двама  :D
Активен

I did a 'zcat vmlinuz > /dev/audio' and I think I heard God...

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Web Тестване
« Отговор #36 -: Jul 13, 2016, 21:27 »
Много сте ми интересни всички с прекалено сложните решения с външни (спрямо браузъра) решения (били те софтуерни или хардуерни) - хайде да се върнем пак на въпроса:
...Имам два ifram-a и се опитвам заявката от единия да е с мобилен user-agent, а от другия с десктоп user-agent. Можете ли да ми кажете как мога да променя user-agent нa заявката или на браузъра през JavaScript?

Само ще задам доуточняващ въпрос - как извън браузъра ще разберем кой агент да змаеним с мобилен и кой с десктоп след като само браузъра знае коя заявка от кой фрейм идва?
Въпросът е към всички които за разлика от мен си мислят че може да се направи извън браузъра че и "прозрачно" да работи.

за по интересно давам конкретен пример:
таб1.фрейм1 - bing.com - мобилен
таб1.фрейм2 - bing.com - десктоп
таб2 - bing.com търси си нещо човека
и сега нейде по трасето идва заявка за bing.com:
 1) трябва ли да се смени агента? - защото ако е от таб2 не трябва!
 2) с кой по-точно да се смени - мобилен или декстоп?

П.П. и всичкото това писане при вече дадено решение...
« Последна редакция: Jul 13, 2016, 21:34 от remotexx »
Активен

de_dust2

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 44
    • Профил
Re: Web Тестване
« Отговор #37 -: Jul 14, 2016, 03:07 »
@remotexx -- за втори път го отбелязваш. Простичко, с id-та (name) става:
Код
GeSHi (HTML):
  1. <iframe name="desktop" src="iframe_desktop.htm">
  2. <iframe name="mobile" src="iframe_mobile.htm">

Код
GeSHi (Bash):
  1. Според на httpd лога трябва да стане така:
  2. 1.1.1.1 - - [01/Jan/1337:00:00:00 +0300] "GET /iframe.html HTTP/1.1" 200 000 "-" "Стандартен агент"
  3. 1.1.1.1 - - [01/Jan/1337:00:00:00 +0300] "GET /iframe_desktop.htm HTTP/1.1" 200 000 "http://1.1.1.1/desktop_frame.html" "Десктопски агент"
  4. 1.1.1.1 - - [01/Jan/1337:00:00:00 +0300] "GET /iframe_mobile.htm HTTP/1.1" 200 000 "http://1.1.1.1/mobile_frame.html" "Мобилен агент"

И обяснявам веднага:
От първата заявка, браузъра получава данните за смяна на user-agent за съответните ID/name на iframe-овете и другото съдържание (каквото и да е то). Проблема е, че при статус '200 ОК' връща 0 (нула)  или "The request has succeeded". Тоест, дори и да си сменил user-agent-a за всяка следваща заявка ще трябва да го сменяш пак и пак и пак и пак. Проблема е, че User-agent-a минава първи. :)

Още съм на мнение, че jQuery може да реши проблема, но иска писане, а на мен не ми се занимава. :P
Активен

Amateura

  • Гост
Re: Web Тестване
« Отговор #38 -: Jul 14, 2016, 09:08 »
Малко ми е неясно, но все пак ... ноже да ти помогне https://www.php-fusion.co.uk/forum/viewthread.php?thread_id=30780
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Web Тестване
« Отговор #39 -: Jul 14, 2016, 13:32 »
Още съм на мнение, че jQuery може да реши проблема, но иска писане, а на мен не ми се занимава. :P

jQuery нали е JS. не вярвам да използва някакви външни работи/API-та извън JS.
И след като човека каза, че няма начин да стане на JS как тогава ще стане jQuery?
« Последна редакция: Jul 14, 2016, 13:36 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

de_dust2

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 44
    • Профил
Re: Web Тестване
« Отговор #40 -: Jul 14, 2016, 14:43 »
Предлагам автора да даде малко параметри по отношение на конфигурацията на сървъра. Стига сте стреляли на посоки, а се фокусирайте върху задачата.
'Човека' хубаво го е казал, но преди всичко е добре да се говори с факти, които очевидно той няма.

Не всички по default си сетват 'X-Frame-Options' и 'Content-Security-Policy' или поне не по най-некадърния и параноичен начин.
« Последна редакция: Jul 14, 2016, 14:53 от de_dust2 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Web Тестване
« Отговор #41 -: Jul 14, 2016, 18:13 »
А ве, хора вие я взехте тая тема много на сериозно. Взехте да се показвате, кой,  колко много знае. А никой не забеляза, че тая тема я е пуснал Трипио. Човека няма да разбере и 1‰ от това дето сте писали.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

de_dust2

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 44
    • Профил
Re: Web Тестване
« Отговор #42 -: Jul 14, 2016, 18:29 »
Не обичам да подценявам. Може пък да му е полезна. В темата има известна част от ключови думички, които може наистина да му свършат работа за в бъдеще.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Web Тестване
« Отговор #43 -: Jul 14, 2016, 20:27 »
А ве, хора вие я взехте тая тема много на сериозно. Взехте да се показвате, кой,  колко много знае. А никой не забеляза, че тая тема я е пуснал Трипио. Човека няма да разбере и 1‰ от това дето сте писали.

Хехех аз затова дадох и кратко примерче (...и мислех с това да приключа) което даже работи и когато нямаме контрол върху сървъра (напр. Гугъл, Бинг и т.н.)

Сега остава само колегата от "анти-примера" дето първо иска контрол и върху сървръа (за какъвто питащия не е и споменал) да накара Гугъл да си преместят мобилната версия от google.com на google.com/mobile_frame.html само за да му работи примера  >:D

П.П. А иначе забелязах още още отначало че явно питащия не знае как да превключи подреждането на прозорците от cascade на tile или пък знае ама не знае как става само за два прозореца (селекцията) а не за всички едновременно. Това беше първото нещо което си помислих като му видях въпроса  - но реших да отогворя конкретно понеже пък някой се сърдят като не им се отговаря на конкретния въпрос ами се дава просто решение но не каквото са очаквали (като tile м/у 2 джама) та чак да ги кара и те да изглеждат прости.
« Последна редакция: Jul 14, 2016, 20:37 от remotexx »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Web Тестване
« Отговор #44 -: Jul 14, 2016, 21:16 »
На мен и друго не ми стана ясно. В браузъра ли трябва да станат нещата или изобщо по какъвто и да е начин. Защото на почти всеки език сигурно, има нужния инструментариум, за да се пращат заявки към сървъра с нужните хедъри, включително и смяна на user agent-а. Това е като разговор по жицата. Казвам, че съм Пешо и няма как да разбереш, дали съм или не, само като ми слушаш, какво ти говоря.

Излишно е изобщо да се обсъжда, какво  и как да се направи, преди да се провери, точно какво връща сървъра при определени заявки от клиента. Пък бил браузър или не. Браузъра визуализира според определени правила HTML-а и евентуално предприема някои действия, ако има JS. Но в основата си всичко е клиент/сървър. Както се даваха примери с разни полускриптчета тук, няма особено значение, какво е генерирало заявката.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.