Автор Тема: Мнения и размишления за Lenovo Thinkpad T series.  (Прочетена 6855 пъти)

forestman

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
Здравейте на всички бих искал да ви попитам, какви впечатления имате от "T" сериите на thinkpad и по специфично, T550, T540, T440. Понеже покупката на лаптоп от този калибър си е голяма инвенстиция искам да се инфорнмирам напълно, защото повечето ревюта в интернет са правени на най-скъпите версии на моделите, където у нас са....

Та това е в общи линии, дали все още thinkpad са на върха на бизнес-инжинерните лаптопи и си заслужава покупката или вече са залязваща звезда и Dell latitude серията завзема власта :Д


cheers
Активен

pennywise

  • Гост
Re: Мнения и размишления за Lenovo Thinkpad T series.
« Отговор #1 -: May 10, 2016, 23:08 »
Аз имах т430 и беше почти перфектна машина за мен, единствения проблем беше, че не можеше да се смени дисплея с по-хубав а оргиналния беше ужасен.
Този го го откраднаха зимата и си взех т440, но не препоръчвам. Всеки може да хвали, но нека първо да кажа какво не ми харесва в него:
- Дисплея отново не е добър, но с тази разлика, че за 100 долара може да го замениш с доста добър IPS
- Има само един рам слот, което означава максимално 8гб рам.
- Има две батерии, едната е вътре и трябва да се разглобява за да се сменя. Не, че е нужно да се сменя, просто ми е малко странна комбинация. Това с батериите незнам дали е минус
- Покритието се дере доста лесно.
- Тъчпада е ужасен без физически бутони, трябваше да го сменя, купих някакъв за 30 долара.
- Няма CD - за мен това е плюс, но за повечето хора може да е минус
- Има само две усб-та

Има и плюсове, като това, че е доста лек и не загрява, и естесвено стандартните тинкапд благинки с хубава клавиатура, здравина, международна гаранция, червената точка на която не и помня името и т.н.

Лично аз, ако трябваше да си купувам сега бих си взел t440p - води се "професионална" версия, каквото и да значи това, и е всъщност наследника на т430. Малко по-тежък и масивен, но с повече усб-та, два рам слота, по-мощен процесор и други. Едиснтвения минус който виждам е дисплея, макар да не съм го използвал, а и ако не се лъжа имапе версия с IPS дисплей. Аз харесвам 14 инча за лаптоп, понеже разликата с 15 за допълнителното тегло не е оправадана и мразя клавиатури с нъмпад и за това говоря за тях, пък и само за тях имам впечатления.
Здравината и на двата не съм успял да я теставам както трябва.

Тези лаптопи съм ги купувал на старо за около 800лв. с остатъчна гаранция по 1-2 години към леново. Не съм имал проблем, но е хубаво да прегледаш дали можеш да взлизаш в биоса, без пароли и пръстови отпечатъци и да тестваш рамта и процесора. За тази си цена са перфектни машини на по 1-2 години, но никога не бих дал 2000лв.+ за такъв лаптоп, а може би и за който и да е лаптоп.
« Последна редакция: May 10, 2016, 23:13 от pennywise »
Активен

forestman

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
Re: Мнения и размишления за Lenovo Thinkpad T series.
« Отговор #2 -: May 11, 2016, 08:26 »
Благодарско за бързият отговор. Да Т440p е наистина добър, но за мене лично е минус да няма физическите бутони при тъч пада. Сравнено с T450, разликите им са в процесора, тъч пада и мисля, че и батерията. T450 и T550 при ревютата които съм чел, ги дават, че батерията издържа поне над 8 часа което за такъв лаптоп е супер. Но наистина си прав, за цената на тези лаптопи високички са си, за това събирам колкото се може повече информация.


cheers
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Lenovo ThinkPad Edge
Лаптопи
stealth01 2 3283 Последна публикация Sep 22, 2011, 19:30
от abscent
Лек проблем с nVidia Quadro NVS 140M [Lenovo Thinkpad T61]
Настройка на хардуер
CHH4 0 2885 Последна публикация Nov 16, 2011, 20:10
от CHH4
не работеща батерия lenovo thinkpad edge 14
Лаптопи
Julian_ 6 6016 Последна публикация Aug 12, 2012, 23:38
от Gogo_SZ
Lenovo ThinkPad E530 Battery drain
Лаптопи
plandz 3 2878 Последна публикация Nov 18, 2012, 11:32
от spec1
FOR SALE: Lenovo Thinkpad x61s ...
Живота, вселената и някакви други глупости
ddantgwyn 8 3973 Последна публикация Mar 06, 2013, 20:32
от Acho